Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie już, w okolicy pełni Księżyca podjąłem próbę sfotografowania momentu wschodu.  Niebo zasadniczo czyste ale nad horyzontem wisiało takie niewidoczne chmurzaste coś. 

Kilka ujęć pokazuje kolejne etapy podczas których zmieniałem lokalizację próbując złapać  inny  (ciekawszy)  kadr.

Panasonic Lumix FZ 200

P1070151_f.jpg

P1070159_f.jpg

P1070166_f.jpg

P1070176_f.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyczekiwałem dzisiejszego poranka  ze względu na bardzo cienki sierp starego Księżyca i sprzyjające warunki jego położenia na ekliptyce.  Pogoda również dopisała - bezwietrznie, przejrzysto i ciepło.  O godz. 5-tej po wdrapaniu się na dach domu ukazał mi się widok wprost wymarzony, klarowne niebo z górującym Orionem, jaśniejący pełnym blaskiem Mars, położona wysoko Wenus  a nisko nad horyzontem  ON.  Księżyc, widoczny jako  jasny, wyraźny i ostry sierp na ok. 30 godzin przed nowiem.  Dobre warunki i piękny widok - patrząc jak niebo jaśnieje spędziłem tam ponad godzinę a wydało się to chwilą. 

 

Zerkając na niknące w blasku dnia planety  dostałem taki mały  "bonus" -  Wenus i jakieś  podążające w kierunku wschodnim skrzydlate latadło.

Nieco później w przeciwnym kierunku nadleciał  już prawdziwy "gabaryt" .

 

Chcę więcej takich poranków.  :gunsmilie:

 

Panasonic Lumix FZ 200

 

 

 

 

P1070504.jpg

P1070524.jpg

P1070528.jpg

IMG_7938.jpg

P1070554.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę temat, widzę że ostatni wpis z 27.10.2019  !!!  Aż mi się to wydaje niemożliwe ! 283678996_DSC09658(2).JPG.41b9c4ea30979471b2a306a5b3833ef4.JPG

 

Massud, ile dni ma ten "cienias " ?

Wczoraj w Małopolskim był wyborny seeing - i ten "przyziemny" i  normalny .

Jedna klatka refraktorem 115/f7 z GWK 2,6x  Sony Nex 5N  - na statywie skytee 2. Bez jakiejkolwiek interwencji

graficznej.

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
49 minut temu, lulu napisał:

Nie wiem co jest, ale co popatrzę to nic się tam nie zmienia. Lawa, kratery. Kratery, lawa... Mogłoby coś wreszcie wybuchnąć.

21 listopada.

 

Chang-e 5 na dniach ląduje. Jeśli pójdzie mu tak dobrze jak Bereszit, to będziesz mieć wybuchy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.