Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2021 o 12:47, karp_killer napisał:

Kolejny zaszybnik. Ledwo się zmieścił w kadrze. Duże powiększenie dało dużą rozdzielczość kosztem skopanych brzegów. 

 

5.02.2021 przed świtem
teleskop Sky-Watcher BKP 130/650
montaż EQ2 + napęd w jednej osi
kamera Sony NEX-3N
ekspozycja 10% ze 157 zdjęć
okular Chiński noname barlow x5 (ale daje x3)
filtr svBony Moon Filter
apki PIPP, AutoStakkert, RegiStax 6, Photoshop, Topaz DeNoise AI
księżyc 45%

 

moon-2021-02-06--002.thumb.jpg.26e7c38e1d3ab62eec3e3e498bbea066.jpg

Klimatycznie, bardzo podobają mi się "kolorowe" zdjęcia księżyca. Tutaj wyszły świetnie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze światło - mój świeżo przyjechany Nikon d5300 :). Montaż już mam, ale jeszcze nie potrafię go obsługiwać, więc leży w pudełku, a zdjęcie z ręki. ISO 100, 1/640s, jedna klatka, spory crop. Następnym razem będę już pamiętać zapisać przesłonę ręcznie ;). Ponieważ obiektyw do astrofoto jeszcze jedzie, użyłam obiektywu, który kupiłam do macro, czyli Hanimex 135mm. Zdjęcie bez obróbki z wyjątkiem crop - nauka oprogramowania jeszcze przede mną.

DSC0034_.JPG

  • Lubię 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno nie miałem okazji fotografować Księżyca w tej skali. Chyba rok, jak sprzedałem SCT6". Ale dziś dotarł do mnie Spinor Optics 90mm. Maczek kupiony z drugiej ręki. Kupiony trochę w ciemno, bo nie miałem nigdy maka i nie wiedziałem czego się spodziewać po tajemniczej marce. 

Mozaika z dziś, ok. 21:30, 24 kadry. Aviki po 500 klatek, z czego 25-60% do stacka. Filmowane ASI290 mono. 

Tarcza ~20Mpx.

 

 

657607679_ksizyc-25-02.thumb.jpg.5c04720f2a7ca919cd9b3dad0abb8b8d.jpg

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stackowanie nie wyszło, więc wstawie jeden pojedyncza klatkę.  

Miał ktoś kiedyś taki problem, że przy stackowaniu klatek Księżyca czy to w AutoStakkerze czy Registaxie program nie potrafi złapać "kotwicy" na obiekcie? Mam ten problem tylko gdy stackuje niepełnego rogala >40%. Jak Księżyc jest dostatecznie doświetlony to problem nie występuje. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia, ale przy np 200 klatkach staje się to udręką. Mam AZ4, więc co kilkanaście klatek muszę ręcznie ustawić kadr, nie mam jak zautomatyzować tego by obiekt był ciągle pośrodku.

księzyc 18.03.21.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.