Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wtorkowe wypociny, 30D i skylux OG

 

mmm2vw4.jpg

 

 

Ja takze składam wczorajszy ksiezyc,ale potrwa to troche, bo na mozajke sie zlozy okolo 20 kadrow,a kazdy musi byc obrobionym stackiem.

 

Pozdrawiam ksiezycowych pstrykaczy!Czasem zaluje,ze jeszcze nie dysponuje lustrzanka cyfrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka maja próba. mak 5 + telekonwerterx2 + minolta dynax 5d (21:35, 2/5 s).

Trochę obrobiony jpeg w PS. (może z raw'a wydobyć się da więcej ale nie miałem czasu).

09_04_08_2ps.jpg

 

PS: pstrykacze również pozdrawiają!

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy seeing w Łomiankach kolo Wawy wynosil 2/10 a dzisiejszy 0/10:(

 

 

Tuu2af.jpg

 

Na zdjeciu oryginalnego rozmiaru(ksiezyc jest 1.6x wiekszy nisz ten pokazany) widac jak dlugi jest rogal ksiezyca,jego rogi.Kiedy wydaje sie ze to juz koniec,po ciemnej przerwie pojawiaja sie oswietlone wierzcholki gor.

 

koniec.jpgkoniec2.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwilowej pogody i dość dobrego seeningu zrobiłem taką oto fotkę. Synta 10" na dobsie, Celstron Omni 32 mm, zwykły kompakcik.

 

No ja też zwykłym kompakcikiem i widac że w podobnym czasie, tyle że przez okno w kuchni :) z ręki.

Czas 1/250, zoom x16,5, iso 100, Lumix FZ7 - czarno/białe.

 

Zachęcony licznymi szczegółami jakie mi wyszły a których się zupełnie nie spodziewałem, poszedłem ze statywem na podwórko no i nic podobnej jakości już mi nie wyszło...

 

ksiezyc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pogoda była super, więc musiałem znowu popykać trochę do Księżyca. Jak na razie to technicznie i jakościowo moja najlepsza fotka, choć trochę pracy kosztowała, no bo w końcu projekcja, to nie jest szczyt marzeń. Fotka jest zrobiona przez SUPER10 co daje powiększęnie 90x więc Księżyc nie mieści się w okularze a co dopiero w kadrze mojego astro-samsunga. Fotka to trzyczęściowy składak.

 

mons10_final1.jpg

 

A tu jest fotka poglądowa w oryginalnych rozdzielczościach i bez przeróbek jak się prezentuję Łysy w różnych powiększeniach. Łysy nr 2 i 3 musiały być poskładane, gdyż się nie mieściły za jedym razem w kadrze. Fotka ma 5710x2276 i zajmuje 1,07 MB

 

Edytowane przez deryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się dołożę. Wczoraj wieczorem za pomocą MTO i SPC 900 z filtrem bez prowadzenia. Nagrałem ok 30 filmików zestackowałem i poskładałem ale jak widać i tak zabrakło materiału na całą oświetloną część Księżyca. Jeszcze popróbuję coś wycisnąć z tych filmików.

Moon_11.04.2008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyT, czym składasz poszczegolne fotki do całości, bo ja powyższe składałem ręcznie ale to jest trochę męczące i wszystko jest "na oko". A widzę u Ciebie jest ładnie poskładane. :Beer:

posiadam zabytkową wersję corela 9.0. W pakiecie jest Photo-Paint, który to potrafi. Trzeba się trochę pomęczyć bo nie należy do specjalnie wygodnych, ale do moich celów wystarcza. Nie za każdym razem udaje się prawidłowo zgrać obrazki dlatego zszywam i zapisuję pozycje a potem sprawdzam w powiększeniu i ewentualnie próbuję jeszcze raz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niesamowita przejrzystość powietrza dzisiejszego wieczoru po prostu zachwycała. Myślę że światlo popielate przyciagało nie tylko moją uwagę. Szczegóły nieoświetlonej częsci Księżyca najlepiej prezentowały się przy małym powiększeniu teleskopu. :sunsmiley:

IMG_2890a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.