Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy chyba tak udany stack po lekkiej korekcji gamma B)

1.03.2009r. godz. 19:30

Parametry: 3x1/8s, Iso80, B/W

Sprzęt: Celestron 114/900, SP 10mmm i Lumix LS2

Pow.: 90x okular + 3x zoom optyczny w aparacie

 

stack.th.gif

 

 

EDIT:

Kolejna fotka ale surowa

1.03.2009r. godz. 19:30

Parametry: 3x1/8s, Iso80, B/W

Sprzęt: Celestron 114/900, SP 10mmm i Lumix LS2

Pow.: 90x okular + 3x zoom optyczny w aparacie

 

p1180985.th.gif

 

Pozdrawiam :Salut:B)

Edytowane przez Mateusz Borkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat dotyczy dzisiejszego Księżyca ale dzisiaj chmury i mam nadzieję że wybaczycie...

Obserwując naszego satelitę w okolicach piątego dnia po nowiu wielokrotnie z zaciekawieniem patrzyłem na jego południowy kraniec. Znajduje się tam kilka sporych ponad stukilometrowych kraterów, które może nie tak łatwo ale jednak można pzy odrobinie chęci zidentyfikować. Jest to najprostsze w przypadku krat. Boguslawsky ( 100km ) ponieważ jest on otoczony kilkoma mniejszymi kraterami o średn od 20 (G) do 63 km ( B.).

DSC00262_A.jpg

Jednak zawsze najbardziej intrygowała mnie ta mała samotnie świecąca perełka na samym krańcu oświetlonej tarczy Księżyca.

Czy ktoś pomoże ujawnić jej prawdziwą tożsamość? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc z ostatniego dnia pogody czyli z wczoraj :) Powietrze bardzo przejrzyste więc sama przyjemność było wczoraj obserwować a że także był wysoko więc powietrze spokojne. Zdjęcie w ognisku głownym Sw150/750 dlatego taki malutki!

I jeszcze z przedwczoraj w pełnej skali bez cropa.438a558cdce64d2cm.jpg

Moon1.jpg

Edytowane przez Marcoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zerknąłem na sierp Księżyca przez bino 25x100 i zdumiałem sie jak duża jest aktualnie libracja. Wschodni brzeg Mare Crisium był już widoczny i wypadał perspektywicznie niemal na brzegu tarczy. Aż się przestraszyłem że może się za daleko "wachnął". :szczerbaty: Niestety nie mam zbliżenia, bo czekalem na przelot ISS.

Obraz_328x.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No ja pierwszy raz na "Księżycowej Stronie". Kupiłem Meade LPI. Zrobiłem fotki Księżyca z domu, przez szybę. Stack raptem kilkunastu klatek. Jeszcze program się wiesza na Viście. Ale jest to najważniejsze. Pierwsze koty za płoty

 

Pozdrawiam

Piotrek

5.jpg

7.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie. Dziś po północy udało mi się wypatrzyć flagę USA na Księżycu, bo tylko jeden dzień w roku można ją widzieć czyli 1 kwietnia bo wtedy widać część Księżyca drugiej strony tej której z Ziemi nie widać zazwyczaj i właśnie udało mi się zobaczyć z flagą Uguu^^

IMG_0214.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nareszcie doczekałem się bezchmurnego nieba do wypróbowania nowego sprzętu :) niestety przy obecnej fazie księżyca DSy muszą jeszcze poczekać, ale przy okazji porobiłem kilka fotek głównemu winowajcy. To moja pierwsza fota księżyca w projekcji okularowej synta 12 lvw 22 kompaktem Samsunga 5Mpx, pozdrpost-13064-1238627871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój ,,książe'' z wczoraj 31.03.2009r.

Jedna klatka 1/320s ISO 400

200/1000mm EQ5+Canon 350D nmod

Ognisko główne

 

Całkiem ładna fotka ;).

Jak dla mnie nieco zbyt niebieski ten Księżyc, taki "Blue Moon" wyszedł... może balans trochę wyrównasz?

Zastanawiam się czym spowodowany jest brak ostrości na "dolnej" cześci łysego... czyżby nieosiowe umocowanie matrycy aparatu względem osi optycznej teleskopu?

Poza tym dam plusa, bo ta faza jest piękna z niesamowitym terminatorem... a Ty Ją pięknie uwieczniłeś.

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nareszcie doczekałem się bezchmurnego nieba do wypróbowania nowego sprzętu :) niestety przy obecnej fazie księżyca DSy muszą jeszcze poczekać, ale przy okazji porobiłem kilka fotek głównemu winowajcy. To moja pierwsza fota księżyca w projekcji okularowej synta 12 lvw 22 kompaktem Samsunga 5Mpx,

 

Piękny poczatek przygody astrofoto z Księżycem :).

Podobnie jak komentowałam powyżej, brak ostrości poza centrum kadru, prawdopodobnie znowu nieosiowe umocowanie albo deformacja od okularu...

Tak trzymać i próbuj dalej, trzeba dążyć do perfekcji :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy aparat a w nim przedwczorajsze zdjęcia.

Nie mam tutaj żadnego oprogramowania do edycji, więc wrzucam jak jest.

 

Pojedyncza klatka

Crop 50%

(w domu pobawie się chyba Registax'em, bo mam ich kilka, a i seeing był znośny :))

 

Pozdrawiam,

bienn

Obraz_032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładna fotka ;).

Jak dla mnie nieco zbyt niebieski ten Księżyc, taki "Blue Moon" wyszedł... może balans trochę wyrównasz?

Zastanawiam się czym spowodowany jest brak ostrości na "dolnej" cześci łysego... czyżby nieosiowe umocowanie matrycy aparatu względem osi optycznej teleskopu?

Poza tym dam plusa, bo ta faza jest piękna z niesamowitym terminatorem... a Ty Ją pięknie uwieczniłeś.

 

pozdrawiam

Ori

 

 

 

dzieki :rolleyes:

Jesli chodzi o kolor to chiałem zeby taki był :rolleyes:

Jesli chodzi o nieostrosc dolnej czesci to nie wiem co sie stało...ale pewnie to dzisiaj sprawdze :rolleyes:

Dzieki za ocene :rolleyes:

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich miłośników Księżyca, a zwłaszcza tych którzy posiadają komórki i potrafią je "właściwie" wykorzystać. :D

DSC00353_filtered.jpg

MAK 150/1800, NLV 6, kom. SE K770i.

 

Dzięki Lechu.

Poprawka - okular kitowy 25mm :Boink:

Edytowane przez Art 69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc dzisiaj przecudnej urody a w dodatku w perygeum.

moon.jpg

Crop pojedynczej klatki z kompaktu przyłożonego do okularu - troszkę zmniejszone.

W realu nie mogłem prestać się gapić - te długie cienie - cudo.

Edytowane przez szmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu nie mogłem prestać się gapić - te długie cienie - cudo.

 

Apeniny i Alpy w okolicach ósmego dnia po nowiu to prawdziwe piękne perełki. A jeżeli trafi się przy okazji na dobry seing to faktycznie trudno od nich oderwać wzrok.

DSC00336_A_filtered.jpg . DSC00338_a_filtered.jpg

Tym razem już bez pomyłki - projekcja okularowa za NLV 6 ( od Vixena :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu nie mogłem prestać się gapić - te długie cienie - cudo.

 

Rewelacyjne zdjęcie, niemalże surrealistyczne! Te cienie, układ gór i kraterów i niektóre "nieostrości" (w lewym dolnym rogu - przepyszne!) dają wrażenie oglądania (a wręcz podglądania!) przez dziurkę od klucza, co sprawia, że z tego zdjęcia bije coś niesamowitego... I nie mogę oprzeć się wrażeniu, że fotografowałeś Holgą :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.