Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jakoś tak wychodzi. Zdjęcie jest z czerwca, bo kolejne lepsze nie były.  PIPP zacząłem używać. Avik 1,5min nagrany Canonem 600D i Mak102. Księżyc ledwo się mieści w kadr.

Z tego zostawiam 20% a potem w Autostakert 20% stackowałem.

 

Księżyc 23czer2018.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adm2Kolorystycznie nie jest źle. Wydaje mi się jednak, że znacznie lepiej by się Twój Księżyc prezentował, jakbyś zestackował większą ilość klatek

Chociaż te 20%, to przeważnie tyle też i ja stosuje, zależy od seeingu. Pytanie tylko ile faktycznie klatek w sensie sztuk tam jest :)

Więc fajnie by było jakbyś podawał ile klatek zawierał sam avik, ISO.

Stackowanie w AS! ok

A do wyostrzania używasz Ragistaxa? to po wyostrzaniu proponuję użyć funkcji RGB Balance

I jak dla mnie masz go za mocno naświetlonego. Jasne obszary za mocno dają po oczach.

Ogólnie jak na początek, zdjęcie bardzo ok :)

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zastosuję Twojej wiadomości jako instrukcji następnym razem  :-)

Wygląda na to że skasowałem tego avika. Spróbuję Registax przy kolejnej okazji, bo raczej jakiś inny darmowy program używałem.

 

Dzień później...

Znalazłem avika i się  pobawiłem nim od nowa.  Rzeczywiście za jasny jest.

A to dlatego, że przeskoczyłem kilka wersji windowsa i w dalszym ciągu siedzę przy XP, bo się przyzwyczaiłem do niego. Na nim ciemno wygląda.

Niedawno wszedłem na forum na Win10 i księżyc jest o wiele jaśniejszy na tym samym zdjęciu. 

Ta wersja jest ciemniejsza, ale nie jest taki fajny jak Twój, matowy, jak z popiołu ulepiony.

Zaraz spróbuję tu doedytować zdjęcie Z Win10. Nie mam pojęcia jak będzie wyglądało.

 

193327728_MVI_4380_pippRS1_01.jpg.3ef2b739f84420e702e8ebcb01a60ce6.jpg

 

Edytowane przez Adm2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 21:01, Adm2 napisał:

Ta wersja jest ciemniejsza

Za ciemna :) Kopernik i Karpaty na przykład są praktycznie nie widoczne. Całe zdjęcie ściemniłeś, a wystarczyło tylko jasne obszary "przygasić.

Pierwsza wersja znacznie lepsza.

Czekamy na kolejne zdjęcia, Księżyc już wkrótce na wieczorne niebo wraca :)

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc z 6.12.2018 - cześć oświetlona ok 1.3 % (łatwo było go zauważyć w lornetce, Merkury też był widoczny)

Na szybko (aby zdążyć przed chmurami), robione tym co miałem (oczywiście w lepszym aparacie nagle bateria padła), słaba jakość. Animacja w statusie.

Moon_1.3.JPG

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.