Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza prawie pełnia. Robione achromatem 120/600 + soczewka Barlowa x2, Nikon D3200, 1 klatka, 1/4000s, ISO 100

Barbarzyńsko wyciągane za uszy w profesjonalnym edytorze Windows. Jak nie powiększam, to nawet mi się podoba :)

1162912597_aDSC_1223obrobione.thumb.jpg.298a712dda361816064acf03ce2ddf2e.jpg

I w szerszym ujęciu. Churwy + pełnia to koszmar w naszym hobby. Jak spojrzeć na to z czysto estetycznej strony, ma to jednak swój urok :)

501271374_aDSC_1203obrobione.thumb.jpg.368a208b6c8aa54e290e76b20a9dedb8.jpg

DSC_1208.thumb.JPG.86a643f6e1bb8e055f1ab71bfed54bcb.JPG

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Loxley napisał:

Mare Nubium to w istocie jest Mare Humorum.

Kilka nazw jest "niedokładnych". Nie wiem, czy pisałeś z pamięci i stąd te niedokładności? Jeśli twój post ma być pomocą dla innych, to warto poprawić. 

A może i wdarł się błąd  poprawię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie seeing? U mnie  V!!!!! Już któryś raz. Szlak mnie trafia. Ale w desperacji na północ od Endymiona coś próbowałem szkicować. Szczyt desperacji!  Lata temu tak dd nie bywało. 

 

Edytowane przez megrez23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam powiedzcie mi proszę co ja robię nie tak zdjęcie 1 i 2 stack 70 klatek ok. 90% nikon d3200 synta 8.

A zdjęcie numer 3

Starszym aparatem pentax k10d

I wygląda o niebo lepiej a jest to tylko pojedyncze zdjęcie wiem, że inna pora, ale szczegóły mam jeszcze zdjęcie z pentaxa pełni jest ustawione u mnie na profilu jako zdjęcie tła.

Co ja robię nie tak, że zdjęcia gorszym aparatem wyglądają lepiej?

Czy porostu wstrzymać się jak będę lepsze warunki, inne padanie światła? 

 

ksi1.jpg

ksi2.jpg

Screenshot_20191015-213159.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc, 13.10.2019

 

Redmi 4A

ksi-yc-i-chmury.jpg

 

 

Meade StarPro 102, Redmi 4A

IMG-20191013-200940-BURST15-01.jpg

 

2.jpg

 

IMG-20191013-202737-01.jpg

 

Zdjęcia nr 2, 3, 4 poprawione w apce na smartfona Snapseed i nr 3 "doedytowane" w Adobe Photoshop Express, zdjęcie 1 poprawione w edytorze zdjęć Windows :laugh:

Lepiej oglądać w małej rozdzielczości, takiej jak wstawione w poście, ale już niebawem lustrzanka za pasem ^_^ 

Edytowane przez kondz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc z wczoraj. 1 klatka 1/100s, ISO 100, Nikon D3200 w ognisku achromatu 120/600 z soczewką Barlowa x2, lekki crop.

Ostrość ustawiana trochę inaczej, niż poprzednio - na gwiazdach. Do ideału wciąż daleko, pora się zabrać za stackowanie.

391821033_aDSC_1351obr.thumb.jpg.2b8313559f328c99bfcadc78e550ab23.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr4d napisał:

Bardzo fajnie wyszło, super naturalnie.

@tomekfsx1 to jest wersja BW, bo przysiągł bym że widzę kolory:blink:

 

Dzięki :-)
To jest mono bo kolor jakoś kiepsko mi wychodził. Musze jeszcze popracować nad balansem w tej cud-kamerze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłeś ładną skalę z tej Synty i smartfona. Zwłaszcza to zdjęcie z Claviusem przyjemnie się ogląda.  :) .

P.S.

Nie wiem, czy warto było tak mocno wygładzać. Może jest tam jeszcze lepszy szczegół.

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ryszardo napisał:

Wyciągnąłeś ładną skalę z tej Synty i smartfona. Zwłaszcza to zdjęcie z Claviusem przyjemnie się ogląda.  :) .

P.S.

Nie wiem, czy warto było tak mocno wygładzać. Może jest tam jeszcze lepszy szczegół.

No ale tylko tak to zdjęcie wyglądało projekcja okularowa 6mm plus smartfon x2, a ze Tak wygładzone bo najbardziej mi się podobało łap oryginal. 

20191021_064053.jpg

20191021_063820.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem dziś zdjęcie . Zwykły obiektyw  foto --zoom 70-200 mm .   Zdjęcie z balkonu , z zaskoczenia, bez przygotowania się do tego . Zdjęcie jest do kitu , ale jest potencjał , bo to mój balkon ,  a ja mam "mocniejszy refraktor" niż 200 mm obiektyw  zoom. Święty Krzyż  dystans 10 km , 180 mm ogniskowej, czas 20 sekund   . Chyba samolot się załapał na prawo od Księżyca. 

IMGP6745.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.