Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po wczorajszym nieudanej próbie nagrywania Urana, dziś szybka piłka z księżycem. Leciutki montażyk i refraktorek, ustawienie na biegun w pięć minut dzięki kamerce polemaster, laptop szybko z baterii, kilka filmików i do domu. Pierwszy raz nagrywałem w formacie .ser, ale to zdjęcie to obróbka typowego avika.

 

 

Setup 1 i Zwo, AS, Registax, PS.

moon.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że po raz kolejny nie ma żadnej reakcji po opublikowaniu zdjęcia, rezygnuje z  dalszych publikacji na forach astronomicznych.

"Laiki" sa fajnym odnośnikiem czy praca się podoba czy nie - skoro nie to żeby którys chociaż otworzył gebę i napisał co jest nie tak....co poprawić....na co zwrócić uwagę.

Ale nie - niech się człowiek meczy 2 lata i wyrzuci je w błoto.

Dobra szkoda gadać, sprzedaje kamerki i całe to badziewie, niech ktoś "zdolniejszy" się rozwija w tym kierunku.

Temat astrofoto dla mnie uważam za zamkniety.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wampum napisał:

W związku z tym, że po raz kolejny nie ma żadnej reakcji po opublikowaniu zdjęcia, rezygnuje z  dalszych publikacji na forach astronomicznych.

"Laiki" sa fajnym odnośnikiem czy praca się podoba czy nie - skoro nie to żeby którys chociaż otworzył gebę i napisał co jest nie tak....co poprawić....na co zwrócić uwagę.

Ale nie - niech się człowiek meczy 2 lata i wyrzuci je w błoto.

Dobra szkoda gadać, sprzedaje kamerki i całe to badziewie, niech ktoś "zdolniejszy" się rozwija w tym kierunku.

Temat astrofoto dla mnie uważam za zamkniety.

 

Nie pękaj stary. Koledzy może nie są zbyt wylewni, ale czasem komuś się coś spodoba. Akurat na forum króluje astrofotografia DS. Fotografia planetarna lub nie daj boże księżycowa nie cieszy się estymą. Po prostu kolejne z tysięcy zdjęć księżyca.  Nie rezygnuj z astrofotografii. Niestety taki mamy teraz okres, że nie ma nic ciekawego z planet i księżyca do focenia. W przyszłym roku coś się powinno ruszyć. Ćwicz dla siebie, wrzucaj zdjęcia do skutku np. to samo zdjęcie inaczej obrobione to ci napiszą w końcu czy idziesz w dobrą stronę. Zamęcz nas ... i głowa do góry.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, aj. Jak tu pisać by młodzieży nie urazić .... Baby dużo gadają, faceci mniej. Bo są delikatni :flirt: Jak nie ma komentarza, to często dlatego, że nie chce się kogoś urazić. Może nie mieć umiejętności, może nie mieć sprzętu itd. Raczej nikt nie chce nikogo zdołować.

Wampum, jak kolega S. napisał, zdjęcia robimy dla siebie, potem dopiero dla "łapek". Ale jak chcesz, to proszę ocena: Twoja ostatnia fotka (str 93) jest nieostra i ma wypalone światła. Popatrz na zdjęcia innych. Lepiej przy nagrywaniu mieć histogram po lewo, bo go rozjaśnisz, a wypalonych partii nie wyciemnisz, bo nie ma tam szczegółów. Księżyc 20 stopni nad horyzontem rzadko będzie ostry, szczególnie przy niestabilnej pogodzie. Fotografuj za tydzień - dwa jak będzie 30 -40 st nad horyzontem.

Sebastianus dobrze napisał, ale czemu jego ser niebieski? BO PLEŚNIOWY :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, OBERON RD napisał:

Aj, aj. Jak tu pisać by młodzieży nie urazić .... Baby dużo gadają, faceci mniej. Bo są delikatni :flirt: Jak nie ma komentarza, to często dlatego, że nie chce się kogoś urazić. Może nie mieć umiejętności, może nie mieć sprzętu itd. Raczej nikt nie chce nikogo zdołować.

Wampum, jak kolega S. napisał, zdjęcia robimy dla siebie, potem dopiero dla "łapek". Ale jak chcesz, to proszę ocena: Twoja ostatnia fotka (str 93) jest nieostra i ma wypalone światła. Popatrz na zdjęcia innych. Lepiej przy nagrywaniu mieć histogram po lewo, bo go rozjaśnisz, a wypalonych partii nie wyciemnisz, bo nie ma tam szczegółów. Księżyc 20 stopni nad horyzontem rzadko będzie ostry, szczególnie przy niestabilnej pogodzie. Fotografuj za tydzień - dwa jak będzie 30 -40 st nad horyzontem.

Sebastianus dobrze napisał, ale czemu jego ser niebieski? BO PLEŚNIOWY :szczerbaty:

Dzięki za odp.

Laiki mam ...... one tylko są wskazówką czy zdjęcie jest oglądalne czy nie.

Na telefonie nie mam histogramu, więc wszystko na czuja.

Spróbuję troche przyciemnić obraz następnym razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, OBERON RD napisał:

WOW, centralnie! Jakbyś planował to by nie wyszło! Ale CalSky to chyba tylko takie efemerydy przelotów tylko dla satelitów (satelit?) podaje, nie dla samolotów.

 

Ja wczoraj takiego szczęścia nie miałem, ale była pogoda i ładnie cienie się układały na powierzchni Księżyca. W wątku o Zakamarkach są ciaśniejsze kadry. Dziś ma być pogoda, więc warto wywlec teleskopy i je przewietrzyć!

Moon 20191204_194019_g4_ap497_conv pop.jpg

Moon 20191204_193802_g4_ap598_conv pop.jpg

Ale mi sie podobają te zdjęcia. Ciekaw jestem czy mam możliwość zrobienia podobnych. Jeszcze w sumie nie avikowałem. 
Bardzo fajnie wyszły bodajże Montes Alpes na pierwszym zdjęciu. Zobaczcie jak ostre i spiczaste dają cienie. wooow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 22:27, wampum napisał:

W związku z tym, że po raz kolejny nie ma żadnej reakcji po opublikowaniu zdjęcia, rezygnuje z  dalszych publikacji na forach astronomicznych.

"Laiki" sa fajnym odnośnikiem czy praca się podoba czy nie - skoro nie to żeby którys chociaż otworzył gebę i napisał co jest nie tak....co poprawić....na co zwrócić uwagę.

Ale nie - niech się człowiek meczy 2 lata i wyrzuci je w błoto.

Dobra szkoda gadać, sprzedaje kamerki i całe to badziewie, niech ktoś "zdolniejszy" się rozwija w tym kierunku.

Temat astrofoto dla mnie uważam za zamkniety.

 

Nie panikuj. 

Ja też uwielbiam Księżyc. Tylko że ja maluję go słowem i węglem. Jakbym miał to robić dla "łapek" to teleskop już by na giełdzie wylądował. 

Najważniejsze są osobiste wrażenia, duma i satysfakcja a nie liczba poniesionych łapek. 

No chyba że nie robisz tego dla siebie tylko dla poklasku. Tyle że wtedy twoja praca mija się z celem. 

Pozdrawiam. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

Nie panikuj. 

Ja też uwielbiam Księżyc. Tylko że ja maluję go słowem i węglem. Jakbym miał to robić dla "łapek" to teleskop już by na giełdzie wylądował. 

Najważniejsze są osobiste wrażenia, duma i satysfakcja a nie liczba poniesionych łapek. 

No chyba że nie robisz tego dla siebie tylko dla poklasku. Tyle że wtedy twoja praca mija się z celem. 

Pozdrawiam. 

Nic nie zrozumieliście......

W dooopie mam laiki, śmieszą mnie.

Jedyne do czego się przydają to właśnie do wyłapania czy praca jest "poprawna i oglądalna" czy zdjęcie jest jednak skopane.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wampum napisał:

Nic nie zrozumieliście......

W dooopie mam laiki, śmieszą mnie.

Jedyne do czego się przydają to właśnie do wyłapania czy praca jest "poprawna i oglądalna" czy zdjęcie jest jednak skopane.....

 

Porównaj z pracami uznanymi, masz pełno przykładów tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wampum, każda aktywność angażująca emocjonalnie wyczerpuje emocjonalne zasoby - to normalne. Niezależnie czy bawisz się w astronomię, sztukę, a może budowanie relacji z ludźmi - od czasu do czasu przychodzi znużenie, wypalenie, kryzysik. To normalne. Zanim wystawi się kamerkę, gitarkę albo żonkę na giełdę warto sobie zrobić po prostu przerwkę. :-)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wampum napisał:

Nic nie zrozumieliście......

W dooopie mam laiki, śmieszą mnie.

Jedyne do czego się przydają to właśnie do wyłapania czy praca jest "poprawna i oglądalna" czy zdjęcie jest jednak skopane.....

 

Nie ma co się unosić. Nie chciałem Cię urazić. Pokój:neat:

Przecież wystarczy pod wrzuconą fotką dać podpisik "co sądzicie? Co można dopracować?""

Pozdrawiam i fotografuj dalej. Ja tu zawsze zaglądam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lulu napisał:

wampum, każda aktywność angażująca emocjonalnie wyczerpuje emocjonalne zasoby - to normalne. Niezależnie czy bawisz się w astronomię, sztukę, a może budowanie relacji z ludźmi - od czasu do czasu przychodzi znużenie, wypalenie, kryzysik. To normalne. Zanim wystawi się kamerkę, gitarkę albo żonkę na giełdę warto sobie zrobić po prostu przerwkę. :-)

Właśnie to robię....ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.