Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

@wampum , wydaje mi się, że nie każdy z publikujących oczekuje informacji zwrotnej. Są tacy, którzy umieszczą coś okazjonalnie i nie mają czasu, czy chęci na poprawianie swego warsztatu.

Dlatego, jak wcześniej @Mariusz Psut wspomniał - dobrze jest poprosić o uwagi.

@OBERON RD już udzielił Ci kilka cennych wskazówek. Od siebie dodam, że widziałem Twoje zdjęcie Księżyca z 30 listopada i brakuje tu pełnego info, jakim teleskopem była wykonywana

fotografia.

Z Twojego profilu wnika, że dysponujesz Skylux Bresser 70/700 EL. Jak na ekonomiczny teleskop i nagrywanie telefonem wyszło całkiem nieźle.

Możesz powalczyć przy kolejnej sesji, korzystając ze wskazówek jakie wcześniej otrzymałeś, ale ogromny skok jakościowy uzyskasz jeśli nabyłbyś typowo planetarną kamerkę, choćby ASI 120

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie kilku źródeł, w tym zdjęć z LROC zmapowałem wschodnią i zachodnią krawędź. Tu są te mapy w wątku na Astropolis: 

Mapu struktur leżących przy krawędzi...

 

Myślę, że lepiej obracać te mapy w jakimś edytorze graficznym (np. PAINT) po ich zapisaniu. Tylko niestety nazwy ulegną zniekształceniu. Można też nauczyć się ich wykorzystania z obrazem inaczej zorientowanym w okularze. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc w identyfikacji. Wczoraj w czasie szkicowania byłem tak zafascynowany działaniem prowadzenia w EQ3-2, że zapomniałem o położeniu tego krateru. Dobrze, że są Wasze zdjęcia. Po wniesieniu sprzętu do mieszkania i otwarciu atlasu kompletna pustka w głowie...tylko na zachód od Eddingtona...charakterystyczna niecka w środku Krateru.. ..

 

Pozdrawiam Jarek 

Edytowane przez megrez23
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mój. Co prawda bez trawników i oceanów, ale świecił wczoraj tak mocno, że przy okazji prób z raczkującym nowym setupem nagrałem jednego avika.

 

Setup 1 + ASI 120MM.

25% z 5000 klatek. AS, Registax, PS.

 

Dzisiaj chmury to sobie wormy w cg5 docisnąłem.

 

 

 

 

muniek.jpg

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zakładam oddzielnego wątku ale widząc niektóre fotki nie mogłem się oprzeć.

Niedawno 26 grudnia 2019r mieszkańcy Azji dostali prawdziwy gwiazdkowy prezent.

image.png.d2a4603fd9cf511a329ca7f0ad393a9c.png

https://www.universetoday.com/144002/our-guide-to-the-december-26th-annular-ring-of-fire-eclipse/

Ci przezorni, po wybraniu odpowiedniego miejsca mogli wykorzystać fakt ze zjawisko przebiegało nisko nad horyzontem.

eclipse-annular-partial-12-26-2019-Nikunj-Rawal-Jamnagar-Gujarat-India-N-e1577364181520.jpg.da790a7b2e53239884afa8404210c00c.jpg

https://earthsky.org/astronomy-essentials/photos-dec-26-2019-annular-ring-of-fire-eclipse

No i prawdziwa perełka:

1118476865_Mooneclipse2019.jpg.2dc8531c485c5127911d4f0404af7b14.jpg

https://didyouknowfacts.com/take-a-peek-at-these-awe-inspiring-photos-of-the-final-solar-eclipse-of-the-decade/

Wynika z tego że Obrączkowe też może być piękne. Niestety nam  na pocieszenie musi wystarczyć jedynie nędzna półcieniówka 10 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.