Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczorajszy i dzisiejszy  wieczór mogłem zaliczyć do obserwacyjnie udanych.  Przejaśnienie nieba zaraz po zachodzie Słońca pozwoliło cieszyć się widokiem Merkurego w towarzystwie dwóch wąskich sierpów .  Księżyca który którego faza wzrasta a także Wenus w jej ostatnio coraz szybszej drodze ku Słońcu. 

Przejrzysta atmosfera pozwoliła zarejestrować trochę detalu na tarczy Księżyca a przelatujące chmury dodały wizualnego urozmaicenia.

Ciechanów, okolice nadajnika .

Ostatnia, dzisiejsza fotka jeszcze na jasnym niebie, na minutę przed zakryciem przez zwartą, ciemną masę . 

Panasonic Lumix FZ 200

 

 

 

 

P1060723_f.jpg

P1060728_f.jpg

P1060730_f_2.jpg

P1060734_f.jpg

Edytowane przez Art 69
.
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorkowy, robiony za dnia więc walka z chmurkami, gradientami, odbiciami i patternami.

SCT8EHD + PP742 + ASI183MM składak z 4 paneli każdy po zaledwie 300klatek zebrane w 6 minut. Redukcja do 75%.

Obróbka AS3 + ImPPG + PS

Po kliknięciu większy obrazek :)

2020-05-26-1818_1824_0-PP742-Moon_lapl4_ap31_ImPPG350_PScrop-panorama.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj udało mi się złapać dzienny wschód Księżyca na tle odległej o 3,2 km wieży zamku w   Opinogórze .  Znając azymut wschodu ustawiłem się na drodze Ciechanów - Przasnysz i z lornetką w ręku czekałem na łaskawość chmur.  Szczęście dopisało, luka na wschodzie  pozostała czysta a chmury przysłoniły Słońce  co zwiększyło nieco kontrast wychylającego się zza horyzontu bladego Księżyca.

Zjawisko piękne,  bezwietrznie,  mocny zapach lip oraz dojrzewającej pszenicy, do pełni zadowolenia brakowało tylko większej matrycy i przejrzystości w lekko zamglonej atmosferze.  :icon_cool:

Panasonic Lumix FZ 200

 

 

P1060856_F.jpg

P1060877_F.jpg

P1060890_F.jpg

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bellatrix

Zobaczcie, co prawda zdjęcie trochę słabe, ale udało mi się "złapać" cieniutki, 3-procentowy rogaliczek, o czwartej nad ranem. Zrobiłam telefonem przystawionym do lornetki 10x50  :

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ujęć z wczoraj:

 

1. Sierp Księżyca (tarcza widoczna w 6%).

 

Moon-jpg.thumb.jpg.3dce4877f236c6f682c53e368df7509d.jpg

 

2. To samo zdjęcie, ale poddane obróbce tak by pokazać światło popielate. Księżyc był akurat w takim miejscu na niebie gdzie ciemniejsza (niebieska) jego część przechodziła w pomarańczową (podświetloną znajdującym się już pod horyzontem Słońcem).

 

Moon-greylight-jpg.jpg.9cee8b0cbf01f233892874c6761215f7.jpg

 

3. Zachodzący Księżyc - mozaika 6 zdjęć.

 

1277426585_mosaic_final-jpgap.thumb.jpg.d39d09f9d06e083aa0425f1aeb097ac7.jpg

 

Edytowane przez Mateusz_D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.