Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Kapitan Cook napisał:

@Niki Długo ci zajęło zrealizowanie tego kadru ?

na samo zdjęcie masz około 1 minutę i po zawodach. Ale planowanie , znalezienie miejsca, modelki, pogody, i sama sesja  to proces mocno długotrwały. W tym przypadku od podjęcia decyzji 24 godziny, nie licząc znalezienia odpowiedniego miejsca, które było upatrzone już znacznie wcześniej z myślą o tym kadrze

 

2 godziny temu, WojtasSP320 napisał:

Jaka ogniskowa i w jakiej odległości znajdowała się modelka (od aparatu, bo od księżyca to wiem)?

ogniskowa 600 mm, dystans 550m

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kapitan Cook napisał:

@Niki Właśnie chodziło mi o zaplanowanie. To bardzo szybko ci zeszło, ja od 6 miesięcy nie mogę zrealizować swojego kadru z księżycem.

Podobne kadry realizuje już od grubo ponad 10 lat, więc zebrane doświadczenie i upatrzone miejscówki procentują ;). Można więc zatem  powiedzieć inaczej , realizacja kadru zajęła mi ponad 10 lat :emotion-5:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawlU81 napisał:

Pamiętam że był taki program chyba "igła" w którym można było przewidzieć dokładnie w którym miejscu wchodzić będzie księżyc szukałem go ale nie znalazłem :noexpression:. Może ktoś ma namiary ?

Są apki na Androida, w większości płatne. Niestety nie pamiętam w tej chwili nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AviatorL napisał:

Są apki na Androida, w większości płatne. Niestety nie pamiętam w tej chwili nazwy

Ja korzystam z bezpłatnej Exsate Golden Hour. Pokazuje godziny wschodu i zachodu słońca i ksieżyca wraz z azymutem i ma mozliwosc nałożenia tych informacji na mapie w wybranej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obrobiłem ksieżyców zalegających na dysku:

 

SCT 8 + Canon50D mod (17 czerwiec i 24 sierpień)

 

1.png.2a675dfececbaeb68fb05cac9c219094.png

 

1m.png.6d3e767ef79df1cfe52822b4a1a6cb61.png

 

 

ED 102/714 + Canon 50D mod (22 sierpień)

 

Color.png.a984b26db1fb4ac4b159b550d4ed617f.png

 

 

I małe z APO 60/360 i C 550D (22, 24 i 25 sierpnień)

 

1.png.7febf1e38344a9105a3ac34aee743077.png

 

1.png.a3caa908f417c4d6ad9ff2d8f709f008.png

 

1.png.fc4b2e0935da284ddda5ecc9acaf6636.png

 

Edytowane przez Charon_X
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wrzucacie zdjęcia "niedziesiejszego" Księżyca? 

Jak ma być dzisiejszy to dzisiejszy. 

Dzisiejszy sierpik był (jest) uroczy, wchodzę sobie tutaj, bo widzę że jest jakiejś nowe zdjęcie, myślę będzie fajna fota a tu Księżyc sprzed tygodnia. W tym wątku ostatnio to zresztą już reguła prawie jest. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, anatol napisał:

Dlaczego wrzucacie zdjęcia "niedziesiejszego" Księżyca? 

Jak ma być dzisiejszy to dzisiejszy. 

Dzisiejszy sierpik był (jest) uroczy, wchodzę sobie tutaj, bo widzę że jest jakiejś nowe zdjęcie, myślę będzie fajna fota a tu Księżyc sprzed tygodnia. W tym wątku ostatnio to zresztą już reguła prawie jest. 

Bo tak :)

Wróciłem z wyjazdu i wrzuciłem, przepraszam. 

A jeśli być skrupulatnym, to tytuł wątku "wczorajszy księżyc" miałby więcej sensu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 09:53, anatol napisał:

Dlaczego wrzucacie zdjęcia "niedziesiejszego" Księżyca? 

Jak ma być dzisiejszy to dzisiejszy. 

Dzisiejszy sierpik był (jest) uroczy, wchodzę sobie tutaj, bo widzę że jest jakiejś nowe zdjęcie, myślę będzie fajna fota a tu Księżyc sprzed tygodnia. W tym wątku ostatnio to zresztą już reguła prawie jest. 

No wiesz.....jakby rzeczywście miałby być dzisiejszy Ksieżyc to ten post miłałby może ze 10 stron.

Jak już jesteś Anatolu tak skrupulatny, to pomyś jakby to wyglądało.

Wystawiam się o 22:00, zaczynam próby o 22:30, zeszło na całość z 40 minut (no bo jak Księżyc to przy okazji może i Jowisz, Saturn, parę DS-ów wizualnie)....wiesz jak jest. Składasz się do domu, robi się 23:30, no i....masz do wyborru kąpiesz się i idziesz spać bo rano do roboty albo wlaczysz z czasem bo zostało Ci pół godziny aby przedstawić "dzisiejszy Księżyc" bo za chwilę będzie jutro!.

Tak odem mnie - czasami takimateriał leży i czeka tydzien do dwóch zanim go przeprocesuję i jest gotowy do wrzucenia na forum. To co?te wszystkie przeterminowane "Księżyce" miałyby być nie publikowane i do kosza?.

Jak uważasz?.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca do dzisiejszego księżyca.  Zdjęcie nieplanowane więc zestawem do deepsky.  Musiałem dużo poprzestawiać by go uchwycić tak nisko nad horyzontem.  Chmury robiły wszystko by zadanie utrudnić.

 

WO 91FLT/2600MC, 6 rano.  120/1000 klatek.  AS, drizzle, decon.

 

 

1190578157_Moon04-10-21-2.thumb.jpg.e644fc44e688602eadb3f3909500b9bf.jpg

 

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.