Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Porwałem się i ja na Księżyc. To moja pierwsza poważniejsza astrofotka. Złożyłem tak z 70 klatek i 30 darków.

Sprzęt kompletnie nieastronomiczny, tj. Nikon D850 + Sigma 60-600 + TC1401.

Połączyłem to do kupy w PIPP i AutoStakkert, a następnie obrobiłem w CaptureOne Pro.

No i wyszło tak:

 

 

 

AS_moon_stk.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, wampum napisał:

Ładny, jakim "telefonem" robione?

 

telefonem william optics gt81 z matrycą qhy163m, avikowanie z zmniejszaną rozdzielczością do 1600x1200 ustawieniem na 3000 klatek i wykorzystaniem 40% z tego, później jeszcze crop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wismat napisał:

telefonem william optics gt81 z matrycą qhy163m, avikowanie z zmniejszaną rozdzielczością do 1600x1200 ustawieniem na 3000 klatek i wykorzystaniem 40% z tego, później jeszcze crop. 

No Panie, trzeba było tak od razu, inaczej sie ogląda jak wiadomo co i jak.

A tak....czar lekko prysł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekt: Księżyc [12.03.2022] - poprawki w obróbce materiału
Teleskop: TeleVue NP-127is
Montaż: iOptron CEM60-EC
Kamera: QHY600M (gain: 30 / offset: 30 / tryb: 0 - photographic / temperatura: -15C)
Korektor: LCL-1069
Filtr: R/G/B
R (Baader RGB CCD-Filter R) - 60x0.01s
G (Baader RGB CCD-Filter G) - 60x0.01s
B (Baader RGB CCD-Filter B) - 60x0.01s
Całkowity czas ekspozycji: 1.8s
Obróbka: PixInsight (tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=E1Mop824S_M)

Moon_180x0.01s_RGB_UnsharpMask.thumb.jpg.1c29265852ef42eab4102cccf83fb840.jpg

 

Edytowane przez Jan Bielański
Aktualizacja
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wampum napisał:

No Panie, trzeba było tak od razu, inaczej sie ogląda jak wiadomo co i jak.

A tak....czar lekko prysł

Czy ja wiem ? Ogniskowa tej tuby to tylko 382mm. Reszta zdjęcia jest przycięta. Dla porównania ile jest przycięte to jakbym przerzucił ta kamerę na drugi teleskop 254/1200 to tez by wszedł cały księżyc. A gdzie się ma ogniskowa 382 do 1200? Dlatego uważam ze czar trochę nie prysł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie składana mozajka z 10.03.2022. Gimp (dekonwolucja, unsharp mask, kontrast). SkyWatcher Mak 180 + ASI 1600MM. 6 paneli, circa 20% z 2600klatek każdy. Robione jeszcze za dnia (~17) na błękitnym niebie przez filtr H-alpha Baadera 35nm. Zaszumione, ale jest co oglądać. Resize 67%. Niestety seeing taki sobie, a czasy długawe (3ms, gain 379).

mosaic_halpha_35mm.jpg

Edytowane przez knowak
literówka
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.3.2022. Prognoza mówiła, że 100% zachmurzenie, ale przez 2 godziny był tylko cirrus. Teleskopu nie chłodziłem, więc w akcie rozpaczy wyszedłem z setupem następującym: Canon 200D + Tamron (SP cośtam) 70-300mm przymknięty do f/8. 12 klatek z 60. PIPP, Autostakkert, czary-mary w GIMPie. Przed finalnym zachmurwieniem zdążyłem też wszystko ładnie obejrzeć przez lornetkę. ;-)

3x3.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.