Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Może nie jest piękne to zdjęcie ale ja się jaram :D 

 

MAK127, Canon M100, ISO100, 1/50s, stack z 8 najlepszych klatek, PIPP, AS, dalszej obróbki brak (bo nie umiem :P, samo wstawienie logo i napisu w gimpie mało mnie nie przerosło) 

jeżeli to zdjęcie jest za duże to proszę o informację. podmienię na jakieś mniejsze...


 

moon_09052022_2.jpg

Edytowane przez ŁukaszBar
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc: 09.05.22
Wiek: 8,2 dnia
Faza: 58%
Odległość: 390.300km
RGB po 600 klatek (wzięte 40%).
 

Się mi coś pomyliło w obróbce i najpierw zrobiłem BGR zamiast RGB :) Jakby ktoś chciał zobaczyć Księżyc w BGR to zdjęcie na samym dole :D

 

 

 

 

09.05.22 58 rgb.png

IMG_0640.jpg

Edytowane przez wismat
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzisiejszy - z 12-go maja. Obiektyw 60 -300 mm - ok. 270 mm plus Baader Q-barlow (1,3x) plus aparat z małą matrycą (Pentax- Q, przelicznik ogniskowej x3,7 do APS-C), bez prowadzenia,lekkie chmury, stack z 40 klatek.

 

moon1205-65proc-z-63-hdr_neutral.jpg

 

 

Edytowane przez Piotrek K
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotrek K napisał:

Niedzisiejszy - z 12-go maja. Obiektyw 60 -300 mm - ok. 270 mm plus Baader Q-barlow (1,3x) plus aparat z małą matrycą (Pentax- Q, przelicznik ogniskowej x3,7 do APS-C), bez prowadzenia,lekkie chmury, stack z 40 klatek.

 

moon1205-65proc-z-63-hdr_neutral.jpg

 

 

A wrzuć jedno zdjęcie bez stackowania jak możesz. Czasem takie tez są Ok. Tym bardziej ze nie masz prowadzenia i coś jest nie tak. Pytanie czy przez to stackowanie czy obróbkę. Jak tak wychodzi przez stackowanie to nie stackuj dopóki nie będziesz miał prowadzenia. Jak tak wychodzi przez obróbkę to spróbuj mnie agresywnie. 
Trochę kojarzy mi się z Podróżą na Księżyc :)

 

9AE35254-C15C-4AEC-857E-90823128B7AE.jpeg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wismat napisał:

A wrzuć jedno zdjęcie bez stackowania jak możesz. Czasem takie tez są Ok. Tym bardziej ze nie masz prowadzenia i coś jest nie tak. Pytanie czy przez to stackowanie czy obróbkę. Jak tak wychodzi przez stackowanie to nie stackuj dopóki nie będziesz miał prowadzenia. Jak tak wychodzi przez obróbkę to spróbuj mnie agresywnie. 
Trochę kojarzy mi się z Podróżą Księżyc :)

 

9AE35254-C15C-4AEC-857E-90823128B7AE.jpeg

 

Na 99 procent przez chmury - tzn. zdjęcia były przez lekkie chmury i jednocześnie w przerwach pomiędzy dużymi. Stack wygladał dość dziwnie i skończyło się dość mocnym wyciąganiem. Dobrego prowadzenia nie przewiduję chwilowo,  stąd kluczem jest/będzie pogoda.

Ok, jeszcze przeróbka do b&w mogła wprowadzić pewne zamieszanie.

Edytowane przez Piotrek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.