Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdjęcie nie umywa się do waszych jednak robiłem je Syntą 8" i kompaktem jeszcze z reki ale chce zapytać o wasza opinie

Jeśli chodzi o moją opinie, to można jeszcze sporo wyciągnąć z zestawu Synta-kompakt-ręka :), poniżej przykładowe moje fotki takim sprzętem.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...st&p=338254

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...st&p=339086

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...st&p=343760

 

Wymaga to sporo cierpliwości i trzymania się paru zasad: jak najkrótszy czas naświetlania (jeśli możesz ustawić manualnie to skorzystaj), obiektyw aparatu jak najbliżej okularu "na styk", włączyć tryb czarno-biały (jeśli masz taką możliwość) i próbować - czasem setki razy :) . Mój aparat ostrzy dobrze raz na kilka serii więc, większość klatek idzie do kosza. Twoje również jest nieostre i ja bym je odrzucił i próbował dalej.

 

Polecam w ogóle do przejrzenia wątek "Księżyc z kompaktu", apetyt na efekty na pewno Ci wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i linki. Marcinie mam wszystkie funkcje jakie opisałeś i z pewnością skorzystam z twoich rad.

Mam jeszcze pytanie: mój aparat to canon s5is wiec jeśli ktoś go widział to wie ze ma on duży obiektyw i na zdjęciu widoczne jest obszar z poza okularu, bylo to na okularze 25mm, a przy 10mm to już totalna klapa, wogule ostrości nie łapał. Czy robił ktoś zdjęcia aparatem kompaktowym z tak dużym obiektywem? Czy ten aparat należy skreślić do astrofot nawet z reki?

 

Pozdro Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten aparat należy skreślić do astrofot nawet z reki?

 

"Z ręki" to można pstrykać fotki na imprezach plenerowych. W przypadku zdjęc astro musisz "zadobyć się" w jakieś zamocowanie aparatu do teleskopu lub przynajmniej składany statyw fotograficzny. Mam podobnego Canona i mogę stwierdzić że połączenie go z teleskopem jest wyjatkowo trudne. Lepiej wykorzystaj zalety długiego obiektywu typu zoom do odpowiedniego kadrowania takich ciekawych zjawisk jak zaćmienia, zakrycia lub koniunkcje Księżyca i planet.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeniny i Alpy w okolicach ósmego dnia po nowiu to prawdziwe piękne perełki. A jeżeli trafi się przy okazji na dobry seing to faktycznie trudno od nich oderwać wzrok.

post-7137-1238705568_thumb.jpg . post-7137-1238705984_thumb.jpg

Tym razem już bez pomyłki - projekcja okularowa za NLV 6 ( od Vixena :D )

 

 

Cudny Księżyc i jaki powerek! :D

W takim układzie bardzo ciekawy jestem Księżyca Makiem 180!! którego w ogólem mam w planach na przyszłość :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsza kwadra dziś :) Siedzę sobie na balkonie z Syntą 6", spojrzenie na Mare Serinitatis i od razi rzuca się w oczu niepozorny, ale wyraźny kraterek Bessei. Do Morza Nektaru przylega blady Posidonius. Na terminatorze częściowo zanurzone w cieniu kratery...mmm widok przedni! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie: mój aparat to canon s5is wiec jeśli ktoś go widział to wie ze ma on duży obiektyw i na zdjęciu widoczne jest obszar z poza okularu, bylo to na okularze 25mm, a przy 10mm to już totalna klapa, wogule ostrości nie łapał. Czy robił ktoś zdjęcia aparatem kompaktowym z tak dużym obiektywem? Czy ten aparat należy skreślić do astrofot nawet z reki?

 

Pozdro Michał

 

Mam mały obiektyw ale czasem mi wychodzi taki myk przy ustawianiu ostrości, ustawiam wyzwalacz, pstrykam aż auto focus sam się ustawi i zanim aparat zrobi zdjęcie mieszam wyciągiem i ustawiam ostrość :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja jedna z pierwszych fotek, zrobiona jakos z 3 miesiące temu ;) niestety robiona tandetnym kompaktem z ręki, jedyne co ustawiałem to iso 80, teleskop synta 6", okular 25 mm bo w krótszych aparat wymieka :/ Każda uwaga i rada będzie cenna :)

 

przerobkac.png

Edytowane przez Ucio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche dalej walczyłem z robieniem fotek z ręki kompaktem, 2 fotki do czegos się chyba nadają ale właśnie nie znam się kompletnie na odróbce w registax'ie i jeśli nie zrobi to zbytniego smietnika w temacie to czy ktoś mogłby mi coś podpowiedzieć czy da sie z tego coś zrobić? z góry dziękuje :)

 

1006189l.jpg

 

1006194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio księżyc nie dawał mi spać(i myślę ,że nie tylko mnie) postanowiłem go więc trochę pofocić kompakcikiem :)

 

ksiezyc.JPG

 

"Gwiazdka" po lewej stronie to oczywiście Jowisz.

 

Pozdrawiam.

 

też dzisiejszej nocy od 3 nie spałem tylko fociłem co popadło na niebie

księżyc z sigmy 70-300, eos350, crop

eos300mm_multi_crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Będzie to pierwsze zdjęcie na nowym sprzęcie i jedyne tak bardzo udane... :banan:

 

Łysy z 10.08 -> SW 120/600 + 1000D (1/100s ISO100)

Wrzucę dwa zdjęcia: jedno z barwami rzeczywistymi z widocznym sporym fiolecikiem na brzegach oraz zdjęcie monochromatyczne. Najciekawsze jest to, że kolory obydwu zdjęć są identyczne...hmm :huh:

 

Pozdrawiam

 

post-1859-124990273365_thumb.jpg

post-1859-124990280429_thumb.jpg

Edytowane przez Brodi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.