Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będzie to pierwsze zdjęcie na nowym sprzęcie i jedyne tak bardzo udane... :banan:

 

Łysy z 10.08 -> SW 120/600 + 1000D (1/100s ISO100)

Wrzucę dwa zdjęcia: jedno z barwami rzeczywistymi z widocznym sporym fiolecikiem na brzegach oraz zdjęcie monochromatyczne. Najciekawsze jest to, że kolory obydwu zdjęć są identyczne...hmm :huh:

 

Pozdrawiam

 

moon03violet.jpg

 

Fakt, jak na taki sprzet to bardzo udana fotka.

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zachciało mi się sfocić Księżyc w całej fazie przez ED80 kamerkami DMK i DBK by złożyć wszystko w całość. Trochę się przy tym narobiłem, ale to tylko wstęp do księżycowej pełni, na którą najlepszy czas właśnie nadchodzi w zimowych miesiącach. Przejrzystość dobra, ale seeing słaby. Najtrudniej jest zbalansować kolor na krawędziach styku kadrów mozaiki, jakoś to ostatecznie wyszło względnie zadowalająco, przynajmniej dla mnie.

060909.JPG

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ... bawiłem się dzisiaj trochę w pstrykanie księżyca aparatem cyfrowym i ku mojemu zdziwieniu na zdjęciu ukazał się chyba meteor ... czy to możliwe że to mógł być jeden z roju piscydów ... sprawdzałem w stellarium czy radiant tego roju znajduje się w tym czasie dość blisko księżyca i okazało się że tak ... wrzucam fotkę i czy mogę mieć rację że to właśnie on ???

post-17815-125227226848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosił mnie, żebym pokazała jego pierwszą fotkę księżyca. Co o tym myślicie??

Sprzęt Canon D40, obiektyw canon 200mm. Robione z ręki:)

 

Przepraszam, że go w tutaj wstawiłam. Przecież on nie dzisiejszy :unsure:

 

Mógłby ktoś skomentowac to zdjęcie??

ksiezyc.jpg

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ... bawiłem się dzisiaj trochę w pstrykanie księżyca aparatem cyfrowym i ku mojemu zdziwieniu na zdjęciu ukazał się chyba meteor ... czy to możliwe że to mógł być jeden z roju piscydów ... sprawdzałem w stellarium czy radiant tego roju znajduje się w tym czasie dość blisko księżyca i okazało się że tak ... wrzucam fotkę i czy mogę mieć rację że to właśnie on ???

Kurde ale go trafiłeś :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to jest Księżyc z Synty 114/500 + barlow 2x i Nikon D40. Dotychczas fociłem syntą 6 calową, ale z barlowem miałem ogniskową 2400 i Łysy nie mieścił się w kadrze ( chyba, że był w nowiu), a tego maleństwa użyłem po raz pierwszy i efekty są zadowalające, ale oceną zostawiam kolegom z forum. Ogniskowa 1000mm przyda się przy fotografowaniu koniunkcji.

DSC_4998a.JPG

Edytowane przez Leon Mazur
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wczorajszy, skoro temat: Dzisiejszy Księżyc szczerbaty.gif

Ale klimatycznie wygląda, ja jeszcze wczoraj przez telep kraterki kreciłem do zakamarków (właśnie się stakują), a tu chmura za chmurą. Ta fotka to dokument, jak miłośnicy mają ciężko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że miłośnicy Księżyca także nie mają lekko. :angry:

Bawiłem się wczoraj w sprawdzanie ile widać Księżyca w poszczególnych posiadanych przezemnie okularach. Zaabsorbowany bez reszty badaniami nie zauważyłem nadciągającego cirrusa który przesłonił mi naszego satelitę, nie bacząc wcale jaką to szkodę powoduje dla dobra amatorskiej nauki. Z tego prozaicznego powodu musiałem zmniejszyć zakres doświadczeń i zdążyłem obadać tylko trzy okulary. O ile starczy mi wytrwałości i pogoda pozwoli to resztę zaprezentujemy niebawem.

a1.jpg

Zdjęcie A wykonane jest przy użyciu ok. Vixen NLV6, wczorajszy seing był jeszcze nieco za słaby na pełne wykorzystanie jego potencjału zwłaszcza przy obrazowaniu "księżycowych zakamarków".

Do wykonania kolejnego zdjęcia B, użyłem syncianego UW 11. Nie jest to może planetarny wymiatacz ale dzięki sporemu polu widzenia, dobrze współpracuje z moim obecnym rejestratorem obrazu jakim jest komórka SE K770i.

Ostatnia fotka C, przedstawia obraz uzyskany za pomocą okularu WO SWAN 15mm. Najczęściej używam go do obserwacji Jowisza, a Księżyc mieści się cały w jego polu widzenia. ( chociaż obserwacje jego obrzeży są niezbyt komfortowe )

 

MAK już się chłodzi a następne szkiełka czekają by się wykazać. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.