Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj mój strzał z dzisiaj. Niestety był konkretny cirrus więc trochę pogorszyło to jakość zdjęcia.

 

Sonnar 300/4 skręcony do F8, Point Grey Chameleon, Filtr czerwony GSO. Całość powieszona na astrowalkerze.

 

15404376.jpg

 

Wydaje mi się, że będzie to bardzo fajny zestawik na zaćmienia itp ;).

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Księżyc wyglądał tak.

Czas w pliku.

 

TS Individual ED 70/420 2" OTA, EQ2, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, Barlow GSO ED 2,5x,

FireCapture v2.2, RegiStax 6, Microsoft ICE, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Moon_20130415_204346.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj upolowałem Księżyc zanim skierowałem się na DS, ale wkrótce i tak przyszły chmury :(

 

Wersja mała:

moon-2013-04-16-small.jpg

 

A tu https://www.dropbox.com/s/akjmn06v3i15yq1/2013-04-16-mosaic.jpg wersja 3600px (przycisk 'Pobierz' u góry po prawej).

 

Zestaw - GSO 150/750 @f/12, QHY5 + Astronomik IR, Registax i Photoshop.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarcu a na jakim montażu wieszasz tą 10" ? Zdjęcie z prowadzeniem ?! Proszę napisz coś więcej o obróbce.
Telep wisi na EQ6 SynTrek. Obrabiam materiał na starszej wersji Registaxa-4, bo taki akurat mam pod ręką. W tym przypadku nie przykładałem się szczególnie do obróbki, dlatego że seeing był jak to u mnie przeważnie, nie najlepszy. Ponadto sklejałem dwie fotki o różnym kontraście, co trzeba było jakoś zbalansować. Nie chciało mi się upychać tej fotki do "Zakamarków Księżycowych", bo nie chciałem robić złudzenia "odradzania" wątku, ale tu raczej całe fazy się pojawiają, więc sorry za ten detal. Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telep wisi na EQ6 SynTrek. Obrabiam materiał na starszej wersji Registaxa-4, bo taki akurat mam pod ręką. W tym przypadku nie przykładałem się szczególnie do obróbki, dlatego że seeing był jak to u mnie przeważnie, nie najlepszy. Ponadto sklejałem dwie fotki o różnym kontraście, co trzeba było jakoś zbalansować. Nie chciało mi się upychać tej fotki do "Zakamarków Księżycowych", bo nie chciałem robić złudzenia "odradzania" wątku, ale tu raczej całe fazy się pojawiają, więc sorry za ten detal.

Rzeczywiście przerwa była długa :) Ale fajnie, że ponownie avikujesz :) Jeszcze tylko brakuje, żeby Hanysiak coś wrzucił, wtedy będzie pełnia powrotów :D

 

 

Pozdr

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna mozaika Księżycowa (18.04.2013) do projektu. Wersja 1400px:

 

moon-2013-04-18-small.jpg


A wersja full size tutaj https://www.dropbox.com/s/sxru58rovdxu1yl/2013-04-18-mosaic.jpg (4000px).

 

I fragment z całości:

moon-2013-04-18-sample.jpg


Newton 6" @ f/12, QHY5, IR pass, Registax, Photoshop.

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem świetny seeing,była okazja podziwiać piękne,idealne, ostre obrazy księżyca w maku SW150 co nie często się zdarza w tego typu sprzęcie,przeważnie ciężko go wychłodzić ze względu na nagłe spadki temperatury w ciągu nocy,jednak wczorajszy wieczór był wyjątkowo ciepły o stabilnej temperaturze powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.