Jump to content

Dzisiejszy Księżyc

Recommended Posts

No, niech się wypowie ktoś kompetentny. Ale ja zakładam, że skoro chłopaki wyciskają najwyżej rozdziałkę 1" na piksel. To Księżyc nie powinien mieć na fotce więcej jak te 1800 pikseli. I tyle mniej więcej wyciąga Canon EOS na SKMAK102, prawda? Dlatego w tym miejscu chętnie przeczytam wykład kogoś obeznanego w temacie, kto mi uzasadni, że jednak da się zejść niżej, i jak tego dokonać.

Księżyc sprzed 15 minut .

ZŁAPANY !! B)

Fotka tylko przycięta, nie obrabiana. Musiałem troszkę pokombinować aby wogóle wyjść na zdjęciu oraz żeby nie przepalić Księżyca. Skorzystałem z faktu że jasność 'mnie' nie zależy od czasu naświetlania (gdyż jestem oświetlony tylko lampą błyskową), czyli skracając czas a odpowiednio zwiększając czułość lub/i otwór rozjaśniałem siebie a Księżyc pozostawał cały czas nieprzepalony.

DONE.JPG

Edited by NGC7841
Księżyc sprzed 15 minut .

ZŁAPANY !! B)

Świetny pomysł... Tutaj mamy złapanego na gorącym uczynku takiego jednego co ukradł Księżyc. A gdzie ten drugi ? :szczerbaty:

pozdrawiam serdecznie

Ori

Ps: Już wiem, drugi robił zdjęcie... :Boink:

Edited by Ori2711

Z faz, najbardziej lubię te wąskie rogaliki. Wtedy wiadomo jak to naświetlać i co z tym dalej robić. A tak, jak teraz, to ja nie wiem. Krótki czas, nie widzę terminatora. Długi czas. wychodzą ostre kratery, ale reszta robi się makabrycznie przepalona. Składam dwa ujęcia, wychodzi jakoś płasko. No nic, czekam na rogalik : )

Luna080723a.jpg

• 2 weeks later...

Ja sie nie zalapalem na Ksiezyc,mimo ze pogoda byla,jednak "chodzi" on teraz bardzo nisko wiec go nie dosiegam z obserwatorium,kiedy niebo ciemnieje dostatecznie.

Pozostaje czekac do pełni,kiedy łysy zacznie sie dzwigac wyzej.

Księżyc z wczoraj. Niestety u mnie podobnie jak robi się ciemno chowa się za bloki, w dodatku nie zauważyłem że robie fotki w małej rozdzielczości :( Dzisiaj przychodzi mi nowy okularek i spróbuje coś pstryknąć jak będzie pogoda, ale wiadomo jak z nią jest jak chce się wypóbować nowy sprzęt :szczerbaty:

dscn5894et8.th.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Wczoraj mała próba focenia, lecz warunki były bardzo słabe, bardzo mocno falowało powietrze.

Sprzęt niezmienny, czyli Synta 10" i EOS 400D. Wszystkie fotki na ISO 100, a czasy różne.

Kadry zamierzone :D

1/250

th_Moon3.jpg

1/80

th_Moon8.jpg

Z delikatnym kolorkiem :)

1/400

th_Moon4.jpg

Pozdrawiam.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 119 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 236 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.