Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

No, niech się wypowie ktoś kompetentny. Ale ja zakładam, że skoro chłopaki wyciskają najwyżej rozdziałkę 1" na piksel. To Księżyc nie powinien mieć na fotce więcej jak te 1800 pikseli. I tyle mniej więcej wyciąga Canon EOS na SKMAK102, prawda? Dlatego w tym miejscu chętnie przeczytam wykład kogoś obeznanego w temacie, kto mi uzasadni, że jednak da się zejść niżej, i jak tego dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc sprzed 15 minut .

 

ZŁAPANY !! B)

 

 

 

 

Fotka tylko przycięta, nie obrabiana. Musiałem troszkę pokombinować aby wogóle wyjść na zdjęciu oraz żeby nie przepalić Księżyca. Skorzystałem z faktu że jasność 'mnie' nie zależy od czasu naświetlania (gdyż jestem oświetlony tylko lampą błyskową), czyli skracając czas a odpowiednio zwiększając czułość lub/i otwór rozjaśniałem siebie a Księżyc pozostawał cały czas nieprzepalony.

DONE.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc sprzed 15 minut .

 

ZŁAPANY !! B)

 

Świetny pomysł... Tutaj mamy złapanego na gorącym uczynku takiego jednego co ukradł Księżyc. A gdzie ten drugi ? :szczerbaty:

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

 

Ps: Już wiem, drugi robił zdjęcie... :Boink:

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faz, najbardziej lubię te wąskie rogaliki. Wtedy wiadomo jak to naświetlać i co z tym dalej robić. A tak, jak teraz, to ja nie wiem. Krótki czas, nie widzę terminatora. Długi czas. wychodzą ostre kratery, ale reszta robi się makabrycznie przepalona. Składam dwa ujęcia, wychodzi jakoś płasko. No nic, czekam na rogalik : )

 

Luna080723a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troszkę więcej takich uroczych kompozycji: http://www.pixheaven.net/galerie_us.php?id=3

 

Czasem warto linkować do źródła ;)

 

:P

 

masz oczywiście rację, poszłam na łatwiznę i źródła nie poszukałam, poza pośrednikiem potworniastym ;)

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Księżyc z wczoraj. Niestety u mnie podobnie jak robi się ciemno chowa się za bloki, w dodatku nie zauważyłem że robie fotki w małej rozdzielczości :( Dzisiaj przychodzi mi nowy okularek i spróbuje coś pstryknąć jak będzie pogoda, ale wiadomo jak z nią jest jak chce się wypóbować nowy sprzęt :szczerbaty:

dscn5894et8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Wczoraj mała próba focenia, lecz warunki były bardzo słabe, bardzo mocno falowało powietrze.

 

Sprzęt niezmienny, czyli Synta 10" i EOS 400D. Wszystkie fotki na ISO 100, a czasy różne.

 

Kadry zamierzone :D

 

1/250

th_Moon3.jpg

 

1/80

th_Moon8.jpg

 

Z delikatnym kolorkiem :)

1/400

th_Moon4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.