Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz próbowałem avikować przy pomocy lustrzanki. Atmosfera nieźle falowała więc nic więcej nie byłem w stanie zrobić. Księżyc nie zmieścił mi się w kadrze więc wygląda na spłaszczony :icon_razz:
Mak127, Canon 700D, 1920x1080, 25FPS, 1200 klatek

moon1.png

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem cały Księżyc tyko dla siebie, bo wszyscy patrzyli na Jowisza. Za moją wierność nasz piękny satelita odwdzięczył mi się pozując, niczym modelka do Playboya :)

Niestety plik musiałem przekonwertować do jpg, bo oryginał zajmował ponad 80MB. Mam nadzieję, że nie utracił zbyt wielu szczegółów przez ten zabieg.

 

Mozaika złożona z 17 paneli.

MAK 150/1800, QHY5L-IIc, ogniskowa 1800mm.

 

Księżyc_16.03.16_1800mm.jpg

 

PS. No dobra, też na Jowisza patrzyłem. Przyznaję się :D

Edytowane przez emeł
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita przyjemność z przewijania - spacerowania po tych znanych i nieznanych miejscach. Zauważyłem kilka kraterków w linii prawie prostej ale to pewnie nic znanego , przypadek, może są jeszcze bardziej liczne takie układy?

 

Ciekawe czy są jakieś precedensy i taki długi obrazek ma szanse być zaakceptowany na APOD? Jak tak to bym zawalczył :)

 

Nie chce mi się o tej porze weryfikować najdrobniejszych detali (z referencyjnym materiałem z sond) ale jaką rozdzielczość osiągnąłeś Twoim zdaniem?

Poniekąd pytam też o seeing - ile sekund było, może mniej niż 1 ? :)

 

Pozdrawiam

p.s.

No patrz, w pewnym znanym sklepie uznali, że optyka cię nie ogranicza z rozdzielczością :);)

Zero sekund - bosko !

Choć może chodziło o najtwardsze gamma ;)

przypadek.jpg

do.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię :) Każdy z 17 paneli to:

50% z 2000 kl.

Exp.: 8.071ms

Gain: 143

 

Stackowane w AutoStakkert_2.6.1.4, obróbka w Astra Image 3.0SI, mozaika złożona w MS Image Composite Editor i na koniec delikatnie w FastStone Image Viewer (kontrast, cienie itd.).

 

Do pełni szczęścia zabrakło mi kilku pikseli, co widać na górze mozaiki. Nie uwzględniłem odpowiedniego zapasu na późniejsze składanie. I niestety z panelu na panel pogarszał się seeing.

Edytowane przez emeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam

p.s.

No patrz, w pewnym znanym sklepie uznali, że optyka cię nie ogranicza z rozdzielczością :);)

Zero sekund - bosko !

Choć może chodziło o najtwardsze gamma ;)

Ogniskowa 2700 mm, apertura 0 - przy takiej światłosile wszystko jest możliwe.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ptakolubem i czasem trzeba dokonać dokumentacji obserwacji. Zwykle robiłem to zestawem: telefon przyłożony do lornetki. Ani to efektywne, ani efektowne. Nabyłem używane UZI Canona SX50 i taki księżyc z pierwszego dnia mi wyszedł. Trochę byłem zaskoczony :-)

IMG_0786m.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ptakolubem i czasem trzeba dokonać dokumentacji obserwacji. Zwykle robiłem to zestawem: telefon przyłożony do lornetki. Ani to efektywne, ani efektowne. Nabyłem używane UZI Canona SX50 i taki księżyc z pierwszego dnia mi wyszedł. Trochę byłem zaskoczony :-)

IMG_0786m.jpg

 

Ja też byłem miło zaskoczony rezultatem, kiedy spróbowałem zrobić zdjęcia Księżyca ,,z ręki" przez teleskop (kompakt Panasonic Lumix i Synta 10" Flex). Taka Prosta Ściana mi wyszła:

P1050348.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.