Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam. Przynajmniej ma swój "podpis". Powstaną teorie spiskowe ;) To już ślij na APOD !

Widać, że lata walki mniejszym Makiem przygotowały Cię do znakomitego wykorzystywania tego typowo planetarnego sprzętu (choć przedługim okularem 50mm można by czasem popatrzeć na mgiełki).

 

Co ciekawe mamy tu zestawienie dwóch Księżyców robionych najpewniej baaaardzo różnym sprzętem.

Kolegi Szpaka jako miniatura walczy, a po kliknięciu ma artystyczne zalety (śliczny szkic przypomina).

 

Może polski Szpak wygra śpiewająco (choć nie na APOD) ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Łysy robiony był na szybko. To są dwa zdjęcia złożone (nałożone na siebie w PS) w Photoshopie i tam też wyostrzone. Na tym cała obróbka się zakończyła. Efekt szkicu akurat jest zupełnym przypadkiem.

 

Robione sprzętem jak poniżej;

 

SW 150/750

Barlow GSO 2,5x + filtr neutralny szary

Sony A58

Edytowane przez 21szpak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy z godz 02.00. O barlowie mogłem zapomnieć bo warunki bardzo słabe.

N 150-750,IMX 249,Uv/Ir-Cut,filtr czerwony Gso.10% z 3500 tys. klatek złożonych w AS!2.Ostrzone w IMPPG.

28.03.2016.jpg

Edytowane przez Pietro
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Patrząc na Wasze zdjęcia, to chyba powinienem przygasić nieco jasne partie.

 

my używamy kamerek z ADC 8 bit więc mamy małą rozpiętość tonalną, w której musimy zmieścić partie jasne i ciemne. Sporo tracimy w cieniach czyli w najciekawszej, bo najbardziej plastycznej, okolicy terminatora. Twoje zdjęcie bardziej przypomina to co widać w okularze

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze zdjęcia, to chyba powinienem przygasić nieco jasne partie.

17.04.2016, Synta 10", Canon 5D Mark II, stack 70 klatek, AutoStakkert2, PSP.

 

Jakie pliki i jakiego rozmiaru stackujesz z tego Canona?

Ja probowałem z nikona zestackowac trzy zdjecia pełnego rozmiaru (24 Mpix) i ani Registax ani AutoStackert sie nie wyrobił.

Wywalają sie na braku pamięci :-(.

Nie dziwi mnie to ale martwi :-) bo chcę mieć duże zdjęcie wynikowe.

 

Edytowane przez pki1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pki1234, procedurę mam następującą: rawy wstępnie przycinam tak, żeby zostało mało miejsca wokół Księżyca, potem je wyrównuję, potem stackuję. Jeśli soft stackujący nie łyknie Ci tak przygotowanych rawów, to zostaje konwersja do jpg i stack. U mnie pliki wrzucone do stackowania miały 1781 x 1810px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super foty; a teraz mniejsza skala.

Byłem na Merkurym, ale księżyc kusił i doczekał się dwóch fotek.

Canon EOS 50D + Canon 70-200 L 2.8 f/3,2; 1/200 sek; ISO 100

2x crop ze zdjęcia, delikatnie pociągnięte krzywe.

Pozdrawiam

widze jakby poczatak zacmienia ksiezyca :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza mozaika Księżyca podczas pełni .


Księżyc wydaje się w tej fazie mało widowiskowy brakuje cieni które doskonale uwypuklają kratery . Jednak mimo wszystko jestem zadowolony :5640dc6dbc8ce_01Smile:


Seeing średni jednak stabilny , a to ważne kiedy zbiera się materiał ponad jedną godzinę


. 48 Paneli z tego połowa materiału pokrywała się niemal dwukrotnie . Lepiej mieć nadmiar materiału niż za mało .


ASI120MM w ognisku SW300/1500


FILTR GSO RED


Księżyc 2016-04-21


FireCapture , Autostakkert2 , PS .


księżyc 21.04.2016 gotowy projekt.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.