Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej – samo się nagrywało, ustawiłem tylko interwał i śledzenie :) W międzyczasie mogłem siedzieć w domu i zająć się czym innym.

 

Niestety, Stackistry poległo na tym materiale; poszczególne klatki były w porządku, ale coś nie tak ze śledzeniem niektórych punktów odniesienia, bo w animacji wychodziły lokalne deformacje z klatki na klatkę. Dlatego ostatecznie wrzuciłem to do sprawdzonego AviStacka 2.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zdjęcie  (w odwróconej kolejności - Wenus niżej) zrobiłem jeszcze za czasów fotografii analogowej. Wspominam, bo takie ujęcia są częścią historii nas samych. Twoje zdjęcie, dzisiaj świeże, po latach nabierze zupełnie nieprawdopodobnego bogactwa emocji. Czasem brakuje mi tej zwykłej astrofotografii - za pomocą prostych środków i sprzętu. I tego dawnego młodzieńczego zapału. I takich klimatycznych zdjęć, jak to twoje. Chyba powinno być datowane godzinę później? Gratuluję widoku, zdjęcia i dziękuję, bo mogłem się trochę zadumać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Loxley napisał:

Podobne zdjęcie  (w odwróconej kolejności - Wenus niżej) zrobiłem jeszcze za czasów fotografii analogowej. Wspominam, bo takie ujęcia są częścią historii nas samych. Twoje zdjęcie, dzisiaj świeże, po latach nabierze zupełnie nieprawdopodobnego bogactwa emocji. Czasem brakuje mi tej zwykłej astrofotografii - za pomocą prostych środków i sprzętu. I tego dawnego młodzieńczego zapału. I takich klimatycznych zdjęć, jak to twoje. Chyba powinno być datowane godzinę później? Gratuluję widoku, zdjęcia i dziękuję, bo mogłem się trochę zadumać.

Loxley - jeśli tylko dam radę fizycznie kolejną noc dotrwać do świtu (tyle nocek zarwanych na ten narrowband że szok) to specjalnie dla Ciebie spróbuję z analoga 4x5 BW bo takie wpisy jak Twój mocno mnie motywują.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Księżyc robiony w dzień, potem przyszły chmury.

Mozaika 2 panelowa (składana ręcznie, MS ICE nie dał rady), APO107/700 + ASI224MC, 10% najlepszych klatek z 30 s avików:

 

5959892e13903_Ksiyc2017-07-02wdzieAPO2panele.thumb.jpg.fd831edd3c7217e401704e16bc5409f3.jpg

 

Mozaika 15 elementowa, do powyższego zestawu dołożyłem barlowa 2x i filtr GSO #29, resize 50%:

 

59598933b97db_Ksiyc2017-07-02APOBarlow2xmozaika15paneli50proc.thumb.jpg.c433df6f8e136bcd55b5fad45f8218e7.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam pełnej mozaiki Księżyca z ASI 224, z lustrzanką było prościej jeden kadr i miałem go całego ;)

SW ED80 / Barlow Hyperion 2,25 / ASI 224

mozaika z 1 czerwca

 

 

Moon_d3_1_R_stitch.jpg

 

 31.05.2017

Najbardziej cieszy mnie Mare Marginis, mam słabość do tych "odległych" mórz Księżycowych...

Moon_d1_10_Moon_214718_g4_b3_ap584_stitch.jpg

 

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie! Chwilę mnie nie było, a tu takie zmiany, fiu fiu.

Dorzucam dwa skromne zdjęcia z dzisiejszej koniunkcji Księżyca (z widocznym dość ładnie światłem popielatym) i Jowisza. Udało się zarejestrować również księżyce planety - na pierwszym zdjęciu.

 

Canon 450D, EF 55-200mm

 

90mm

597ba074e34f3_Koniunkcja_Ksiyc-Jowisz_90mm.jpg.ecf0264d5ea181046bfde8ac44fc979c.jpg

 

200mm

597ba0965ac1f_Koniunkcja_Ksiyc-Jowisz_200mm.jpg.9f5904b6b70f6e057efe2f596bef4ac6.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.