Skocz do zawartości

Kobiety z czterech stron świata,


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od pewnego czasu jestem posiadaczem obiektywu Canon 50mm f1.4.

Przyzwyczajony bardzo jestem do uniwersalnego obiektywu IS 17-85, gdzie chyba większość zdjęć robiłem własnie na 17mm. Focenie przy 50mm dla mnie to jak teleobiektyw. Nic nie mogę wykadrować, pokoje za małe, budynki za wysokie itd:). Mimo, że mam go już kilka miesięcy to ciągle się łapię na tym, że przymierzam aparat a następnie odchodzę kilka metrów w tył. Bardzo lubię mój stary, kochany obiektywik 17-85 IS. Uwielbiam go mimo wielu nieprzychylnych opinii ze strony profesjonalistów. Wiadomo, coś za coś. W każdym przypadku za uniwersalność się płaci. W tym przypadku dużą aberą i beczkowatym zniekształceniem.

 

50mm powala szczegółem i jasnością. To do tej pory na mnie, osobie niespecjalnie obytej z innymi obiektywami robi wciąż duże wrażenie. Tak się składa, że wczoraj trochę przez przypadek znalazłem się na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. A że miałem ze sobą canona 40D i wspomnianą pięćdziesiątkę zrobiłem kilka zdjęć. Wszystkie zdjęcia zrobione w Hali Mirowskiej berlinskiego kompleksu wystawowego. Wszystko więc w sztucznym swietle, bez lampy, ISO 800. W kilku zdjęciach delikatnie ruszone w PS poziomy jasności.

 

Od razu odpowiem na pytanie, które prędzej czy później by się pojawiło:

Tak! One wszystkie przyjeżdżają na zlot w Bieszczadach. Załatwione!:)

Wszystkie interesują się Astronomią a szczególnie astrofotografią. Tylko nie publikują na AF swoich zdjęć bo się boją krytyki Qbanosa :szczerbaty::)

Pozdrawiam serdecznie!

Michał Żołnowski- Tiamat

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.JPG

5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

To fajne szkło, tylko bardzo delikatne.... moje było na żytniej już trzy razy! Uważaj, z nim bo to co działo się z moim to raczej stała przypadłość 50/1,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie uważać bardziej niż na inne szkiełka! Dzięki:) Moim starym 17-85IS wiele razy przywaliłem o coś i wciąż działa. Oddałem go niedawno do czyszczenia, bo zgrzyt piasku przy zmianie nastawów był już nieznośny :):Boink: Pan w serwisie trochę ponarzekał, bo z tymi z IS jest więcej roboty.

Odpowiedź formalna: nie, nie ma tam na zdjęciach mojej żony :) Na żadnym:)

 

Miłego dnia

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a to może po Świętach odpowiem? :rolleyes:

ale co mi tam, płaszczyzna ostrości praktycznie na każdym zdjęciu jest, że się tak wyrażę - na wystających częściach garderoby tych pięknych pań, być może Tiamat, to właśnie na nich skupiał swą największą uwagę, ale skoro to portrety, więc to oczy są najważniejsze, i to nie te - duże niebieskie.. :szczerbaty:

pozdrowienia i Wesołych ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to może po Świętach odpowiem? :rolleyes:

ale co mi tam, płaszczyzna ostrości praktycznie na każdym zdjęciu jest, że się tak wyrażę - na wystających częściach garderoby tych pięknych pań, być może Tiamat, to właśnie na nich skupiał swą największą uwagę, ale skoro to portrety, więc to oczy są najważniejsze, i to nie te - duże niebieskie.. :szczerbaty:

pozdrowienia i Wesołych ..:)

 

mi sie wydaje, że trochę przesadzasz z tymi centymetrami :rolleyes: ale i tak lepiej żeby Tiamat sobie przetestował obiektyw na pełnej dziurze, zwłaszcza, że jest jeszcze na gwarancji B)

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.