Skocz do zawartości

Konkurs przypomnienie !


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No to inauguracja działu pstrykaczy !

 

Przypominam o konkursie astro-foto !

Księżyc (zdjęcia z web-kamerki, aparatu cyfrowego, z negatywów).

gwiazdozbiory BLIŹNIĘTA, RAK, JEDNOROŻEC i okolice (do wyboru) - gwiazdozbiory w planie ogólnym lub zawarte w nich obiekty mgławicowe.

 

 

Do zdjęć proszę o opisy odnośnie użytego sprzętu - parametry teleskopu/obiektywu, aparat, użyty negatyw lub slajd, sposób prowadzenia teleskopu, czas oraz przesłona. Zdjęcia w formie elektronicznej proszę przesyłać na adres papatki@leszno.art.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieśmiałą propozycję. Może by tak konkurs podzielić na kategorie w/g pór roku. Cykl miesięczny jest trochę krótki. W naszych warunkach klimatycznych pogoda jaka jest - każdy widzi. Jest mało czasu na zrobienie zdjęć a i szkoda wyjmować film z aparatu po zrobieniu kilku klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barteki z Leszna - zdjęć już troche jest niestety pracuje ostatnio po 18 godzin na dobe i troche zanidbuje uzupełnianie :(

 

Piotr - propozycja wydaje się godna przemyślenia !

 

 

pozdrawiam - dziękuję za wszystkie zdjęcia i mam nadzieje że niebawem będe je umieszczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów..

pozwolę sobie na przedst. swojego poglądu; dwa miesiące na jedną rundę konkursową, zdięcia wykonane tylko w czasie trwania rundy, winne odzwierciedlać aktualny stan nieba.

Proszę pamiętać, że Papatek robi to społecznie w czasie wolnym i trudno, żeby chłopa zaorać na amen, też musi zarobić na chlebek.

początkujący foto astro  DZIADEK

PS. móje pierwsze foto księżyca wyszły dziadowsko, ale będę się starał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. M ślę że zrobimy w systemie dwómiesięcznym - i bez zdjęć z szuflady !

 

Jednocześnie chciałbym żeby startowało więcej ludzi, żeby ich zachęcach do fotografowania stąd pomysł na konkurs.

 

Niestety ostatnio musze odrabiać sporo zaległości stąd bywam na forum nieco mniej....

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

na pierwszej stronie jest taka opcja np. galeria, czy nie można by umieszczać w niej najlepsze zdięcia z każdej rundy na chwałę zwycięzców i naszą zazdrość? Bo jak nie to umieszczę tam portret dziadka i już. Co koledzy na to??

dziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portret Dziadka może galerię otwierać:-)

A tak już całkiem poważnie to jestem też za tym by zwycięskie zdjęcia umieszczać w galerii ale pozostaję przy swoim - żeby konkurs miał cztery edycje w roku - tyle ile jest pór. Do powodów, które wymieniłem w poprzednim poście dodam jeszcze jeden: jeśli będziemy zgłaszali zdjęcia rzadziej to ich poziom będzie po prostu wyższy.

Witam przy okazji dawno nie widzianego LM - specjalistę od długich ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najmocniej przepraszam ale mam urwanie tego i owego...

innymi słowy praca wre - niestety komercyjna.

 

Na fotki czekam cały czas - jak mi się troszkę zwolni to z chęcią usiądę i wszytko opracuje jak trzeba !

 

 

ps. polecone najczęściej giną w Krakowie..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej na poczcie w Krakowie giną webkamerki Philips Vesta wysyłane do przeróbki... wiem coś o tym (i Papatek też)

 

Michał - kiedy Ci się w końcu urwie to i owo? bo kurcze jeśli nie ściemniasz to chyba od 1,5 roku śpisz po 4 godziny dziennie (średnio), żeby nie narobić sobie zaległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.