Jump to content

O!


CDev
 Share

Recommended Posts

Guest leszekjed

Większość obecnych list dyskusyjnych ma wbudowany w mechanizm działania system automatycznego 'awansowania' członka listy na prostej zasadzie ilości opublikowanych na liście postów. Proponuję nie traktować tego systemu dosłownie ale z lekkim przymrużeniem oka bo ilość postów zależy przecież od dostępu do sieci i wolnego czasu ale też mocno od temperamantu piszącego a ich wartość- ciężar gatunkowy od zamieszczanej treści.

Tytuły- stopnie są chyba zdefiniowane z góry. Nie wiem jakie są progi ale chyba wypadają gdzieś w okolicach 25, 100 i więcej postów. Może ktoś wie jak się te progi układają ?

L.J.

Link to comment
Share on other sites

Widzę CDev, że stopnie na forum mają dla Ciebie duże znaczenie. W takim razie gratulacje z osiągnięcia tytułu "Jr. Member" i jeszcze wielu wspaniałych postów. :Wave: W tym tempie gdzieś około grudnia szykuj się do Rady Forum. :King: Może to jakoś oblejemy. :guiness:

Link to comment
Share on other sites

CDev, myślę, że jak zechcesz to możesz zostać „Radą Forum” albo nawet „God”, nie poddawaj się ! :King::Cheers:

Proponuję jeszcze wraz z przekroczeniem nowego stopnia na forum wysyłać specjalne gratulacje (jakąś laurkę) z życzeniami zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. :lol::lol::lol:

A poza tym awansowany powinien stawiać wszystkim kolejkę :guiness:

To byłby element integracji z kolegami z forum (i koleżankami oczywiście). :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno... aby moje slowa ktos opacznie nie zrozumial. Rada nie jest jakims tworem ludzi, ktorzy sie dowartosciowuja. Tu chodzi o czuwanie nad forum, jego rozwoj, oraz odpowiedzialnosc za pewne fakty.

Takze na tym etapie rada pokrywa wszystkie koszty funkcjonowania forum. To tak jak w plutonie egzekucyjnym - nigdy nie ma sprawcy, wiec i tu nie ma "sponsora" ;)

Link to comment
Share on other sites

Jestem bogiem a nie należe do Rady... :D

 

Nowy ustruj w dziejach ludzkości TEOKRACJA PARLAMENTARNA

 

Może to zgłosić do encyklopedii, może nobla z polityki dostaniemy :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jestem bogiem

 

Widzę że kolega zasmakował się w rytmach hiphopowych. Otóż też lubię tę piosenkę Pactofoniki czy jak to się pisze :D wszyscy wiemy jaka jest kulturalna :twisted: :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Jestem bogiem

 

Widzę że kolega zasmakował się w rytmach hiphopowych. Otóż też lubię tę piosenkę Pactofoniki czy jak to się pisze :D wszyscy wiemy jaka jest kulturalna :twisted: :twisted:

 

Widać od razu czego się słucha :D Ja też lubię te piosenke

pisze się Paktofoniki

Link to comment
Share on other sites

Musze wprost powiedzieć że NIEMAM POJĘCIA o czym mówicie :D

 

i nic nie słucham!

 

ps. tak poprostu mi sie skojażyło z tymi tytułami God, Sr. member, Rada itp :wink:

Link to comment
Share on other sites

Musze wprost powiedzieć że NIEMAM POJĘCIA o czym mówicie :D  

 

i nic nie słucham!

 

ps. tak poprostu mi sie skojażyło z tymi tytułami God, Sr. member, Rada itp  :wink:

A dziennika nie słuchasz?? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.