Skocz do zawartości

KONKURS - Tekst na koszulkę zlotu AF


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej oficjalny projekt koszulek na Zlot w Bieszczadach 2008. Jak widzicie, umieściłem dwa hasła. "Born to see stars" używane będzie w połączeniu z logiem AF.

 

cieszę się że wygrał mój faworyt i gratuluję zwycięzcom! :):notworthy:

 

ale chyba to by lepiej brzmiało w formie "jeżeli MOŻESZ" zamast "jeżeli POTRAFISZ", jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jesion mam pytanie a czy można zamówić dodatkowe koszulki (poza jedną wliczoną w koszt zlotu), już teraz?

pozdrawiam

Jesteś już kolejną osobą która zadaje to pytanie. Jak będę znał dokładne koszty produkcji, to założę osobny wątek z możliwością kupienia tych koszulek. Po prostu muszę ustalić, ile ich wyprodukować.

 

cieszę się że wygrał mój faworyt i gratuluję zwycięzcom! :):notworthy:

 

ale chyba to by lepiej brzmiało w formie "jeżeli MOŻESZ" zamast "jeżeli POTRAFISZ", jak myślicie?

Słuszna uwaga. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z google maps wynika poniższe:

 

49.15028

 

22.31804

 

ale to tylko tak palcem po mapie :D głowy nie daję

 

To znaczy tyle w stopniach, minutach sekundach:

49° 9' 01" N

22° 19' 05" E

 

Ale według Google Earth, to jest miejsce w lesie nieopodal Roztok:

Roztoki1.jpg

 

Nie wiem, czy nie będzie odpowiedniejsze położenie budynków? Tak jak na poniższym zrzucie z ekranu:

Roztoki2.jpg

 

To by było:

49° 9' 15" N

22° 18' 53" E

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli błądzę.

 

PS. Widzę, że Darek już podawał współrzędne schroniska:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry282043

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zumi jest zdjęcie w ładnej rozdzielczości, można pojedyncze budynki odróżnić ale nie da się określić współrzędnych.

Współrzedne na zumi podawane są w adresie URL np:

 

h t t p ://www.zumi.pl namapie.html?&loc=Cisna&Submit=Szukaj&long=22.3191656&lat=49.1508464&type=2&scale=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współrzedne na zumi podawane są w adresie URL np:

 

h t t p ://www.zumi.pl namapie.html?&loc=Cisna&Submit=Szukaj&long=22.3191656&lat=49.1508464&type=2&scale=4

 

Nie do końca jest to co, o co chodzi. To są chyba współrzędne miejsca wskazanego w okienku wyszukiwarki, w tym konkretnym adresie centrum Cisnej. Zaraz to zresztą sprawdzę.

Okazało się, że to jest środek obrazka widocznego po wklejeniu tego adresu. A więc trochę na południowy-wschód, w stronę lasu

A tak na marginesie, to o który budynek z tych widocznych w zumi chodzi? Ten największy, czy jeden z pozostałych czterech mniejszych?

Największy (z brązowym dachem) ma współrzędne:

49° 9' 13" N

22° 18' 59" E

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam branie na poważnie jakichkolwiek parametrów z Google Earth. Przedwczoraj przekonałem się na własnej skórze, że współrzędne zassane dla różnych rejonów alpejskiej doliny którą się szlajałem, mialy się do reala jak pięść do nosa. Drobniutkie przekłamanie na 15km.

 

Co oni boją się że ktoś rakiety poprogramuje na podstawie googla i im porozwala tamy i mosty?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka chodzi o ten większy, ten z brązowym dachem

link na środek pola obserwacyjnego przy schronisku: http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=Roztoki...e=2&scale=1

i z automapy mam praktycznie takie same współrzędne:

N 49° 09' 14"

E 22° 18' 58"

no cóż, chyba dopiero na miejscu, przekonamy się o prawdziwości tych danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam branie na poważnie jakichkolwiek parametrów z Google Earth. Przedwczoraj przekonałem się na własnej skórze, że współrzędne zassane dla różnych rejonów alpejskiej doliny którą się szlajałem, mialy się do reala jak pięść do nosa. Drobniutkie przekłamanie na 15km.

 

Co oni boją się że ktoś rakiety poprogramuje na podstawie googla i im porozwala tamy i mosty?

 

Pozdrawiam.

 

Dziwne, jakoś nigdy nie miałem podobnych problemów z Google Earth. A nawet piszą w pomocy, że dane można bezpośrednio wczytywać do Garminów i Magellanów. Może miałeś ustawionego GPS-a w innym systemie niż WGS84?

PS. Jutro mogę sprawdzić wiarygodność współrzędnych GoogleEarth u kolegi w komputerze w ArcInfo. Tam na 100 procent są dobre dane.

A tak na marginesie. Jedna sekunda łuku w szerokości to około 30 m w terenie, w długości (na tej szerokości) - około 20 m. A więc rozrzut współrzędnych będzie spory przy takiej ilości rozstawionych teleskopów. :szczerbaty:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie chyba ustalić na zlocie z GPSem w ręku jakiś punkt.... centrum wszechświata czy coś :D

Tylko, że tu chodzi zapewne o nadruk na koszulkach, które przecież będą drukowane przed zlotem.

 

Myślę, że trzeba się zdecydować na jakąś konkretną wartość i umówić się, że to będzie środek najważniejszego teleskopu na zlocie. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje by zrobić dwie wersje ze współrzędnymi.

pierwsza dla obserwatorów - współrzędne pierwszej polanki przy schronisku.

druga dla astrofotografów - współrzędne drugiej polanki , bardziej na południe.

 

ps.

Albo nie dawajmy sekund kątowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. to już jest dzielenie włosa na czworo.

 

Proponuję troszkę ochłonąć i ... tak zmniejszyć dokładność współrzędnych, żeby obie polanki zmieściły się w granicach błędu.

Inaczej to jest przerost formy nad treścią, chyba że w miejscu o podanych współrzędnych wkopie się jakiś obelisk czy choćby znak wysokościowy, upamiętniający raz na jutro odnotowanie tego miejsca na koszulkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy,

 

Właśnie okazało się, że koszulki, które tu razem projektowaliśmy, nie pojawią się na zlocie. Organizator zlotu postanowił zaprojektować swoje, "ładniejsze". Nie rozumiem tej sytuacji, ale obiecuję Wam, że ją wyjaśnię, a osoby które ją spowodowały poczują konsekwencje. W imieniu Astro-Forum przepraszam Was bardzo.

 

Osoby które zamawiały koszulki przez wątek:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20650

 

otrzymają koszulki zgodnie z planem. Te produkuje osobiście. Jeżeli ktoś chciał tę koszulkę i liczył, że dostanie na zlocie, może ją jeszcze zamówić. Przedłużę czas zamówień o tyle, o ile będzie to konieczne - żeby nikt nie poczuł się "załatwiony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.