Skocz do zawartości

Pianka


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio w sklepie spożywczym zbierałe jakieś pianki były nimi opatulone winogrona w skrzynkach,co prawda nie wiem czy to o takie coś chodzi ale u mnie podczas przeprowadzki zdało to egzamin,niestety już wszystkie powyrzucałem,ale mogę się rozglądać

pozdrawiam tedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie porady. Zastanawiam sie tylko czy jak zaleje sobie w walizeczce moja kamerke MX7C silikonem to czy dam ja potem rade wydlubac czy tez bede musial na teleskop zakladac cala walizke. A moze przysilikonowac do teleskopu na stale, owinac pianka i wtedy wlorzyc do duzego pudla?

 

;-)

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTL czy mozesz powiedziec jak u Ciebie wyglada sytuacja z ta gombką , pianka ? bo wlasnie tez czegos takiego poszukuje do walizki , ale na cala tube wiec bedzie tego troche potrzebne i tu mnie bije cena po glowie . nie za drogo wychodzi gąbka u tapicera (ale sie troche kruszy) i to zdecydowanie ja wyklucza z zawodow , a niczego w formie pianki jeszcze nie znalazlem i nie wiem nawet gdzie szukac

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wypełnienie pojemników pianką to proponuję następujący sposób: kupic piankę montażową, kawałek folii koło 2x większy niż zalewana powierzchnia, potrzebne będzie troszkę tłuszczu lub nie w zależności od metody.

Metoda polegająca na zalaniu pianką pojemnika, z przygotowanym wcześniej kawałkiem folii- powinna być w miarę elastyczna i niełamliwa.

Trzeba przygotować kawałek folii większy od walizki o 10 cm z każdej strony minimum ( im więcej tym bardziej pofałdowane i głębokie "wgniecenie" otrzymamy, czyli będzie lepiej przylegać do przedmiotu nie powodując zabrudzenia przedmiotu odciskanego)

Folię dobrze jest przymocować na bokach pojemnika w kilku miejscach na bokach, póżniej będzie robiła jako "powierzchnia robocza". Pianki posiadają wąskie końcówki które można wprowadzić w szczelinę między folią ( na powierzchni pojemnika) a pojemnikiem. Dzięki temu jeżeli będzie wypełniana walizka ( góra i dół) możliwe będzie jej zamknięcie tuż po zalaniu i ustawieniu przedmiotu "odciskanego". Rozpięta folia będzie stanowić niejako powierzchnię każdej z połówek walizki i chronić będzie przed skeljeniem się wszystkiego razem. Dla pewności można posmarować lekko olejem, albo czymś tłustym, nie będzie mocno przywierać.

Jeszcze uwaga: jeżeli zalewane będą dwie połówki ( górę lepiej zastąpić gąbką) dobrze jest ustalić pozycję przedmiotu za pomocą drewnianych klocków ( przymocować - pianka może je przesunąć w trakcie napełniania) czy innych zamocowanych podkładek, tak aby nie wpadł w którąś z połówek. można również pozbyć się folii dokonując nadlewu, który po stwardnięciu da się usunąć razem z niezagłębioną folią np.: ostrym drutem. Odradzam, ponieważ trzeba będzie wtedy czymś nakleić gołą piankę, bo nie będzie wyglądała estetycznie i w trakcie użytkowania będzie się kruszyć.

 

Pozdrawiam

 

Jacek(ragejm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.