Skocz do zawartości

987 - 24.03.2008


ansmann

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie maleństwo... Troszkę razi środek Słońca, nie próbowałeś przyciemnić? To jest stack paru klatek czy pojedyncza ekspozycja? Kiedyś zestackowałem z ciekawości kilka klatek Słońca i efekt był fajny, wydawałoby się że widać jakąś trójwymiarowość. I pewnie łatwiej coś wyciągnąć. Ale, czy przy Słońcu ma to sens? Nie wiem...

 

Pozdrawiam,

Krawat.

 

PS. Przepraszam, że grzebałem przy Twojej fotce, ale przykręciłem trochę jasność itp, i wydaje mi się że plamki są nieco wyraźniejsze chociaż zanika krawędź Słońca. Mam nadzieję że się nie obrazisz.

slonko86622on7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie maleństwo... Troszkę razi środek Słońca, nie próbowałeś przyciemnić?
Bardzo możliwe, że jest zbyt jasny. Zdjęcie obrabiałem na starym monitorze, którego nie da się poprawnie wyregulować.

 

To jest stack paru klatek czy pojedyncza ekspozycja?
To jest pojedyncza ekspozycja. Myślę, że stackowanie wielu klatek ma sens tak samo, jak przy zdjęciach DSów. Spróbuje coś złożyć, wezmę też poprawkę na jasność monitora.

 

Przepraszam, że grzebałem przy Twojej fotce, ale przykręciłem trochę jasność itp, i wydaje mi się że plamki są nieco wyraźniejsze chociaż zanika krawędź Słońca. Mam nadzieję że się nie obrazisz.
Dziękuje za wskazówki :Beer: Edytowane przez ansmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie coś więcej się działo na Słońcu? Długo trzeba będzie czekać na bardziej plamiaste Słońce? Oby nie 11 lat ;)

 

Teoretycznie maksimum cyklu powinno być w połowie cyklu czyli z około 5 lat.

Ale "coś więcej" to może się dziać na Słońcu i w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się jednak przejaśniłoi udało mi się zrobić jakies tam prymitywne zdjęcia. (pierwszy raz fociłem plamy na Słońcu).

Zdjęcia w projekcji okularowej Kodakiem C613 przez refraktor 60/700 (Syntą bym z balkonu nie sięgnął). Okulary SP 25mm i UWA 15mm. Przy pierwszym zdjęciu był zastosowany filtr niebieski. (prawie jak CaK wyszło :szczerbaty::Boink: )

 

plamy25032008niebqq3.png

 

plamy25032008be7.png

plamy25032008be7.170da5bccd.jpg

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie maksimum cyklu powinno być w połowie cyklu czyli z około 5 lat.

Ale "coś więcej" to może się dziać na Słońcu i w tym roku.

 

No to trochę czasu jeszcze zostało. W międzyczasie pewnie będą jakieś pojedyncze plamki, ale zawsze to lepiej niż łyse Słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.