Skocz do zawartości

28.03.2008


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Wyleciałem z roboty

na wariata spakowałem sprzęt

udało mi się wreszcie ustrzelić nowe foty Słońca

(mój nowy rok radosnego SunPhoto uważam za otwarty :Beer::Boink: )

zwłaszcza że uraczyło Nas cudownymi plamkami

 

w sumie to kolejna premiera w moim wydaniu

tym razem mam nadzieję że to jest mój docelowy sprzęt słoneczny

co prawda aperturka nie ta - z Pawlikiem nie powalczę :Beer:

Lejdiesy End Gentlemany

EDek na Celinie

czyli SW 80 ED Pro plus Mała Lady czyli Dynax 5D

niestety nie mam już szklanego filtra

więc foljał Baadera ND5

ISO Low80

1/200

próbowałem składać 16 klatek ale wychodziło gorzej niż pojedyńczy strzał

podostrzone potem levele et włala

100% full klatka

 

 

finito.jpg

 

kolejne kombinacje w drodze - więc jeszcze nawrzucam tu moich dzisiejszych FirstLajtów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jedziesz po RAWach, więc jeden ciul, można kręcić tym w każdą możliwą stronę

 

z filtrem Baadera - nie ustawiłem ostrości - za mało czasu aby wszystko dokładnie ustawić mea culpa

wiadomo czemu na zlocie wychodzą mi debest foty - cały boży dzionek na focenie Słońca :Beer:

 

SW 80ED Pro+BaaderSolarContinuum(genialny w wizualu)+Dynax 5D

 

finito.jpg

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już jako czereśieńka :ha:

bez szans już było na cokolwiek z PST

Słońce zasuwało za szybko po niebie

udało się tylko zarejestrować na totalnie źle ustawionej ostrości

:banan:

tranzyt anteny TV sąsiada z domku na przeciwko

:ha:

 

tranzyt.jpg

 

jako ciekawostka - w wizualu nie było żadnej protuberancji - a na focie wylazła jako żywo ...

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oglądanie wyżej zamieszczonych zdjęć zmobilizowało mnie ostatecznie do zakończenia prac nad zamocowaniem folii Baadera. Wyszedł z tego kawał masywnego filtra i nie przewiduję takiej opcji aby go coś mogło zerwać w czasie obserwacji. Dzisiaj po ostatecznym wyschnięciu kleju i farby mogłem obejrzeć grupę plam które tak zawzięcie fociliście kilka dni temu. W temacie plam ostatnio nie było za ciekawie więc tym bardziej cieszą mnie te obecne, zwłaszcza że jest ich sporo a jedna to nawet całkiem duża sztuka.

Porównując ze zdjęciami wyraźnie widać efekt rotacji Słońca - zatem oglądajmy póki ostatecznie nie zniką. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę z opóźnieniem ale zmieszczę moje "słoneczne" zdięcia.

Zdj_cie017.jpg

Ponieważ jak każe tradycja niedzielny obiadek należało nieco odespać, za focenie zabrałem się po południu - a tu niespodziewany cirrusik. Dlatego ten powyższy obrazek (nie wiedzieć czemu) kojarzy mi się z nie wyostrzonym Jowiszem.

 

Zdj_cie027.jpg

Niecierpliwie czekałem na dziurę w chmurach a gdy sie pojawiła zrobiłem jeszcze jedną projekcję okularową - tym razem z NLV 6.

W wizualu było widać granulację tutaj niestety nie. ( ale i tak coraz bardziej lubię swoją nową komórkę ) :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.