Skocz do zawartości

Bieszczady 2008 - Relacja


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za wspaniałe towarzystwo. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale dla mnie ważne było spotkanie ze starymi znajomymi jak również poznanie nowych astromaniaków ;) Dzisiaj pierwsze foty, jutro dorzucę coś jeszcze i napiszę więcej. Teraz trzeba odespać te 4 noce :D

Obraz_033.jpg

Obraz_036.jpg

Obraz_062.jpg

Obraz_096.jpg

Obraz_112.jpg

Obraz_113.jpg

Obraz_189.jpg

Obraz_194.jpg

Obraz_211.jpg

Obraz_228.jpg

Obraz_299.jpg

Obraz_302.jpg

Obraz_312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szort relacja foto ze zlotu:

 

- O tam dziura w chmurach! Nie, teraz tam!

(I tak minelo nasze 37,5 sek obserwacji.)

DSC02995.jpg

 

 

Taki byl seeing. Takie oczy mial!

(pogoda byla stabilna)

DSC03001.jpg

 

 

- Jak powszechnie wiadomo nutacja rektascencji lezy w minimum elongacji kąta rzutu cienia gwiazdy (!) na kolo wielkie nadiru.

(Wyklad o zakryciach brzegowych ale najpierw troche banalnych podstaw ...)

DSC03008.jpg

 

 

- Gwiazdy widze, gwiazdy!

[Co komu w glowie ... (na glowie ?) ]

DSC03009.jpg

 

 

"Obrabiarki obrabiają" czyli PiotrS męczy Jacka, a PiotrL dręczy Michała (przy pomocy astrofoto).

(Przyznaję, byliśmy z PiotrkiemL w zmowie ...)

DSC03011.jpg

 

 

Teraz na serio: BRAWA DLA ZWYCIĘZCY!!!! Rurka trafila we właściwe ręce!

DSC03018.jpg

 

 

W sumie to brak słów. Piotr Brych wykonal kawał roboty, czyli popełnił "Wielki Atlas Nieba". Iście benedyktyńska praca i efekt unikalny w świecie. Ostatnie 3 egzemplarze wzbudziły emocje, bo chetnych było więcej.

DSC03024.jpg DSC03049.jpg

 

 

- No zrobilem to obserwatorium i ono działa. No i tyle ... A, i nie przejmujcie się jak wam ktoś powie że wasze nie zadziała. Po prostu to zbudujcie i już.

DSC03036.jpg

 

C.D.N.

PiotrS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szort relacja foto ze zlotu (cęśc druga i ostania):

 

- Nie wiadomo dlaczego efemerydy zakryciowe uważa się za trudne w czytaniu.

(Paweł Maksym)

DSC03045.jpg

 

 

600 mln lat w super tempie, a zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość wymowy lektra!

(Przemyslaw Rudź)

DSC03061.jpg

 

Było też więcej wydarzeń ale nie mam ich na zdjęciach. I może to i dobrze? :rolleyes:

 

Brawa :helo: dla Adamo za wykonany trud organizatorski.

 

PiotrS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Juz dawno jestem w domu , pospalem nawet zo dwie godzinki ...

Ten ptaszek bardzo zdiwiono podgladaw za setke astromaniakow i nie mog woobrazic co oni tu robia przy takiej pogodzie :D

 

Bylo wszpaniale , pozdrawiam . :Beer:

post-1549-1207505853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w domciu, na wpół wypoczęty ale jest OK. Szacunek dla Adamo za organizację oraz wielkie dzięki dla uczestników zlotu - było super.

Dla sponsorów nagród w konkursie :Salut::Salut::Salut::notworthy::notworthy::notworthy:

 

 

Wrzucam parę fotek, oczywiście później dam jeszcze kilka innych ale jak troszkę ochłonę.

 

Poza tematem - po powrocie do domu pojechałem z żoną na spacer do lasu i oto moje radość :D

Adamo_i_Orion.jpg

Bartolini.jpg

Jacek_i_Astrokosmo.jpg

Komp.jpg

Rysiek.jpg

Solistka.jpg

Jelen.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarliśmy z Anią do domu...

To mój pierwszy zlot, ale mimo "lekko niesprzyjającej" pogodzie warto było jechać prawie 700km by spotkać się z jakże ciekawymi ludźmi :Beer:

Jak jutro zdążę obrobić to pewnie wrzucę jakieś fotki.

 

Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki żonie Czarka mogliśmy spróbować pysznych ciasteczek, chociaż chyba nie wszystkim było to dane, bo jedenemu z uczestnikowi zlotu tak zasmakowały, że postanowił zjeść je sam :D Byli też tacy, którym zachciało się śpiewać do mikrofonu. Jak to wypadło, widać na fotkach :rolleyes: Najbardziej cieszył się organizator zlotu :ha: Postanowiłem umieścić tutaj małą galerię uczestników astrozlotu, których udało mi się sfotografować. Mam nadzieję, że nikt się o to nie pogniewa ;)

Obraz_009.jpg

Obraz_010.jpg

Obraz_012.jpg

Obraz_014.jpg

Obraz_016.jpg

Obraz_017.jpg

Obraz_023.jpg

Obraz_024.jpg

Obraz_025.jpg

Obraz_030.jpg

Obraz_065.jpg

Obraz_075.jpg

Obraz_100.jpg

Obraz_101.jpg

Obraz_102.jpg

Obraz_123.jpg

Obraz_141.jpg

Obraz_142.jpg

Obraz_147.jpg

Obraz_149.jpg

Obraz_148.jpg

Obraz_154.jpg

Obraz_193.jpg

Obraz_205.jpg

Obraz_200.jpg

Obraz_224.jpg

Obraz_232.jpg

Obraz_248.jpg

Obraz_257.jpg

Obraz_260.jpg

Obraz_267.jpg

Obraz_270.jpg

Obraz_273.jpg

Obraz_284.jpg

Obraz_286.jpg

Obraz_295.jpg

Obraz_318.jpg

Obraz_332.jpg

Obraz_331.jpg

Obraz_333.jpg

Obraz_335.jpg

Obraz_198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechaliśmy tam, dojechaliśmy i z powrotem - mimo, iż (jak niektórzy mieli okazję zaobserwować), Renault 19 nie lubi zapalać na deszczu :)

 

Wielkie dzięki za możliwość rozmowy z wami - choć pogoda nie była najlepsza i z obserwacją słabo, to możliwość osobistego zadania głupich pytań i uzyskania cierpliwych odpowiedzi jest rzeczą, dla której nawet przy ulewach warto na zloty jeździć :)

 

Łukasz & Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź była "on board" wczoraj o 17:30. Niestety już zaczęła się praca i czasu mało.

Zlot był wspaniały!

Mogłem się znów powygłupiać i podkreślam, wszędzie gdzie wyglądam na fotach "dziwnie" jestem jak najbardziej świadomy swoich czynów a mój wygląd wynika z wrodzonej pasji do "aktorzenia".

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.