Skocz do zawartości

Wady MTO


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Walczyłem wczoraj z obiektywami MTO  i kamerką .

Mam Merkurego ale nie jestem zachwycony bo dopiero wtedy zorientowałem się , że nie  możliwe jest  dobre nastawienie ostrości - obraz jest zawsze podwójny!

Mam dwa obiektywy i w jednym ta wada jest mniejsza  ale jest. Czy znane są takie sytuacje  i czy można to poprawić ? - pytanie zwłaszcza do Janusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja przy pierwszych obserwacjak dziadowskimi okularami czyba H i bez zlaczki 90st tez mialem problemy z ustawieniem ostrosci bo to ustawienie nie nie jest zbyt poreczne, to chyba dlatego obrazy wychodzily lekko podwojne. Mam nadzieje ze po kupnie zlaczki i zastosowaniu normalnych okularów jakość się poprawi.

 

a co do kolimacji MTO i usuwania w nim wszelakich wad to tez jestem ciekaw jak to wyglada !

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie każdy obiektyw MTO nadaje się na lunetę, to musi być skolimowany i wyselekcjonowany egzęplarz a nie pierwszy lepszy bazarowy składak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Robimy to na codzień w Astrokraku !!!

Bez solidnego kolimatora Zeissa i testu na zdolnosć rozdzielczą ani rusz, poruszasz się w temacie po omacku ???

O ceny usługi pytaj na priva bo to staram się nie uprawiać reklamy firmowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.