Skocz do zawartości

Merkury - bóg złodziei na wieczornym niebie!


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie wyszło :) Co do Saturna to chyba pierwszy w sezonie :)

Tu jednak przydałaby się ogniskowa "urzędowa" przynajmniej 8" SCT.

Pozdrawiam, hej.

 

Dzięki Lysy . Ja bardzo się cieszę, że w końcu mam Merkurego nie tylko jako "kropkę".Co do Saturna to masz rację 8" i więcej. Jednak przy Merkurym większa średnica chybaby więcej nie pokazała. Pozdrawiam i przy okazji gratuluję "złowienia" Neptuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę tu wielkie zaniedbanie w postaci braku zdjęć ostatniego zbliżenia Księżyca i Merkurego :D

Szkoda też w ogóle, że nie ma oddzielnego wątku dotyczącego ostatniej elongacji zachodniej tej planety i jej porannych obserwacji no, ale nie chcę zakładać nowego tematu, bo ten okres obserwacyjny będzie się już kończył. Tak więc wrzucam coś od siebie i mam nadzieję, że się Wam spodoba :)

 

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Akurat w ostatniej dekadzie marca 2019 roku Merkury w ogóle nie będzie widoczny wieczorem nad zachodnim horyzontem; planeta znajdzie się wówczas krótko po złączeniu ze Słońcem ginąc w jego blasku. Najlepszy czas na śledzenie Merkurego zaczyna się już niebawem, bo ok. 15 lutego i potrwa mniej więcej do 05 marca. Więcej szczegółów (wraz z poradnikiem obserwatora) podam za niedługo w kolejnym filmowym kalendarzu astronomicznym w kanale radio-teleskop.pl na YouTube - i oczywiście na Astropolis ;) Pozdrawiam!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, radio-teleskop.pl napisał:

Akurat w ostatniej dekadzie marca 2019 roku Merkury w ogóle nie będzie widoczny wieczorem nad zachodnim horyzontem; planeta znajdzie się wówczas krótko po złączeniu ze Słońcem ginąc w jego blasku. Najlepszy czas na śledzenie Merkurego zaczyna się już niebawem, bo ok. 15 lutego i potrwa mniej więcej do 05 marca. Więcej szczegółów (wraz z poradnikiem obserwatora) podam za niedługo w kolejnym filmowym kalendarzu astronomicznym w kanale radio-teleskop.pl na YouTube - i oczywiście na Astropolis ;) Pozdrawiam!  :)

Błąd chodziło mi o 24-28 lutego oczywiście !!! Przepraszam!!! Poprawiłem!!!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.