Skocz do zawartości

Jak mawiała panna Krysia....


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki serdeczne

sam nie moge sie doczekac jak wyskocze na lake z sprzetem piwo + grill hhhehehehhe

znaczy

teleskop laptop 2 akumulatory ccd aparat o pare innych przydatnych rzeczy jak  piwo kielbaski khem khem

statyw lornetka

:)

DRODZY FORUMOWICZE OBYSCIE SIE NIGDY  NIE NABAWILI  ZAPALENIA ZATOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Czy to jest Morze Nektarów wywrócone "na lewą stronę"?   ;)

 

No z pewnością na lewą stronę. Januszowi W. znów umknęło. ;) . Wydaje mi się, że to jest Morze Nektarów, ale pewności nie mam. Celowałem w Księzyc! Sprawdzę.

 

Jak sam widzisz nie jest to wielka sztuka(patrz Twoje fotki), i nie potrzebne jest imadło w paluszkach. Ja przynajmniej nie mam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z panną Krysią przyjemności nie miałem, ale i ja miałem swój pierwszy raz z Księżycem (tak naprawdę to tylko z jego częścią). Tutaj proszę składak z 4 ujęć zlepiony w PhoShopie.

moon_2003-04-12.20-22.jpg

a tutaj szczególik - krater Gassendi

gassendi_2003-04-12.20-22.jpg

Ognisko główne tal 8" 200K, Vesta. Filmiki po 30 sekund, wybierałem ok.15 klatek (ze 150) z każdego i obrabiałem Registax`em.

I poratujcie proszę - chociaż zmniejszyłem czułość kamerki do minimum, to większa część Księżyca prześwietla mi się strasznie. Co robić? Gdy próbowałem założyć filtr księżycowy (z kompletu tala) to nie było w ogóle mowy o ustawieniu ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poratujcie proszę - chociaż zmniejszyłem czułość kamerki do minimum, to większa część Księżyca prześwietla mi się strasznie.

 

Wczoraj nagrywałem ten sam fragment.

Co do prześwietlenia, to taki już "urok" kamerki. Albo dobrze naświetlisz obszar w pobliżu terminatora, albo resztę - ja nie znalazłem na to rozwiązania.

 

Pozdrawiam

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Albo dobrze naświetlisz obszar w pobliżu terminatora, albo resztę - ja nie znalazłem na to rozwiązania.(...)

 

Można spróbować naświetlić najpierw jedno a potem drugie i połączyć. Widzialem gdzieś takie fotki i efekt był nienajgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić na kamerce niskie gamma i niski kontrast - jasnosc ustawic na najjasniejsza partie ale zeby byla "tuż przed prześwietleniem". W momencie sklejania zaczynamy od najjaśniejszej klatki a nie odwrotnie !

 

to tako staroć zrobiony jeszcze Logitechem Qcam Express, wieki temu....

 

qcam_plato.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zapmniałem właśnie najważniejszego - prędkość migawki ustalamy ręcznie. Ja robie tak zawsze.

Kolejna zasada to ustawienie zawsze mniejszego "gain" a dopiero potem do tego dobranie migawki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke spóźniona wczorajsza fotka, no napewno nie tej klasy co robione web kamerkami ale to moje pierwsze zdjecie astro jakie zrobiłem.

"Szukacz komet" + barlow x2 + pojedyncza soczewka achromatyczna 2 cm ogniskowa jako okular i aparacik  cyfrowy Konica KD-200Z bez możliwości ustawiania czasu naświetlania.

Kurcze to może naprawde wciągnąć   :D

Dzieki Togal za pomoc w umieszczenu zdjecia na forum.

120403-1wbw25936.JPG

 

Pozdrawiam

Grzegorz T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wielkich fotek -

może ktoś przygotuje maleńki tutorialik, jak poprawnie otymalizować fotki *.jpg by nie dusić modemówców?

Księżyc Kulfona jest naprawdę super - ale to 589 kilo - po delikatnym ostrzeniu i optymalizacji w Photoshopie wyszło mi 180 kilo. I tak sam, no może troszkę tylko ładniejszy ;)

Tutaj proszę - dla ciekawych.

http://www.bielack.got.pl/astronomia/moon/...n13.04_test.jpg

 

Ktoś skrobnie kilka słów i zilustruje skrinami, by było nawet dla najbardziej początkujących?

 

Jesion - dalej czekamy na Twój tutorialik na temat kolorowania  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.