Jump to content

Recommended Posts

Białystok nie ma lokalnego subforum, czyżby nikt w okolicy nie miał czasu patrzeć w niebo?

Nie wiem jak z subforum, być może jest nas mało na tym forum (osób z Białego.) U mnie z tym czasem to różnie ale potrafię go znaleźć na tyle, by urządzić sobie jakieś lukanko (jak pogoda dopisuje).

Pozdrawiam :Beer:

Testuje zainteresowanie astrospotkaniem na wsi pod Białymstokiem (okolice Zabłudowa), na wyposażeniu prąd 220V, domek z kominkiem i toaletą, ewentualnie w miarę możliwości pomoc z dowozem sprzętu. Pogody zapewnić nie jestem w stanie. Termin? chyba jakiś weekendowy.

Jacek

Chętnie pisałbym się na coś takiego, gdyby nie fakt, że niemal każdy weekend mam zajęty (uczelnia),w tygodniu praca i w ogóle jakoś mało czasu na cokolwiek. Dodatkowo najbliższy okres to egzaminy...

Gdyby później było podobne spotkanie to raczej można na mnie liczyć. Mieszkam przy Szosie Zabłudowskiej, więc mam niedaleko :)

Chyba niewiele osób na forum jest z "białego"... Czy na prawdę jest nas tu tak mało?

Pozdrawiam

Myślę o jakimś terminie lutowym, styczeń też mam już zajęty.

Masz chyba rację co do liczby osób z Białego na forum, strona PTMA też jest nieaktualna od miesięcy.

Może oglądanie gwiazd jest w naszych stronach niepopularne?

Jacek

JA się z chęcia piszę, ale nie mam sprzetu a dopiero chce przekonac się na zywo jak co sie sprawuje aby dokonac praktycznego wyboru.

Poluje na 14-16 cali newtonik, raczej i chcialem przekonac sie o mozliwosciach telepkow tego typu (nawet znacznie mniejszych 8-10)

jestem za! mieszkam w prawdzie 80km od B.stoku (okolice Ciechanowca) ale patrze w niebo przez synte 8

Edited by SławekB

W moim grafiku znalazł się w końcu wolny czas, więc jeśli chodzi o spotkanie to jestem gotowy. Najchętniej poświęciłbym nocki z piątku na sobotę, bądź z soboty na niedzielę. Byle by pogoda była...

Spotkanie pod Zabłudowem nadal wchodzi w grę? :)

Pozdrawiam

następny piątek lub sobota jest OK, oby tylko pogoda dopisała

Jacek

MAm juz sprzecik, wprawdzie 2 okularki tylko, ale z checia moge wbic ;)

Co do B-stoku to sporo osób jeszcze pół roku temu oglądało niebo poszukaj wątku o spotkaniach na sąsiednim forum astro4you ... zbierze sięz 10 osób ... a są i całkiem ostre sprzęty. Ważne jest tez że sa ludzie którzy mogą troche nieba pokazac

Wygląda na to, że nadchodzący weekend będzie całkowicie zachmurzony. Czekamy kolejny tydzień.

Jacek

post-13806-1234355453_thumb.jpg

Koprzystajac z dobrych w miare warunkow, zrobilismy z Devartem minizlot na Krywlanach na .. kopcu papieskim :D

Maisto zostalop na N wiec poludnie bylo czyste, nistety Lysy dawal czadu, ale potestowalismy moj nowy nabytek i przy okazji probilismy troche fotek.. miasta ;)

post-13806-1234355487_thumb.jpg

W sumie ja jestem z Siemiatycz i na razie bez sprzętu, mam nadzieję że w sierpniu to się zmieni :P

ale chętnie bym pooglądał sprzęciki, może by mnie to ukierunkowało na konkretny sprzęt, bo jak na razie to jeszcze nie wiem co wybrać :)

właściwie to wczoraj wróciłem z Białego, byłem tam kilka dni, ale raczej w weekend nie będzie problemów z zawitaniem tam raz jeszcze :) a jeśli wypadło by na marzec to już w ogóle rybka :)

lol nie widzialem ze w siem jest jakis fascynat astr. ;)

Ja wybieram sie wlasnie w rodzinne stronki, nad Bugiem w strone Mielnika jest dosc czyste od swiatal niebo - idealne na obserwacje Nawet np na zwirowni obok siem - najwyuzszy w okolicy pkt i idelany widok na niebo.

ooo to dobrze wiedzieć że nie jestem sam ;p tak w okolicy są dobre warunki zarówno trasa na Mielnik -> Niemirów, tam są fajne górki i z dala od wielkiej cywilizacji , żwirownia też jest dobrym miejscem , hmm rososze i wiele innych , w ogóle wzdłuż Bugu są bardzo dobre miejsca :) , miejsca w sam raz dla "szaleńców z armatami" :P (ale reklama regionu :P incredible Siemiatycze hhe )

Ja niestety wyemigrowalem z Siem do Bialego a tutaj niebo jest strasznie zolte.. Bedac w Siem w centrum miasta widac 10 x tyle nieba co tutaj na obrzezach ;) Syf swietlny strasznie. Poza tym wiecej smogu a u nas terny czyste - 2 puszcze obok siebie (Mielnicka i Bialowiska) no i malo miast, daltego niebawem wbije sobie na 2-3 tyg zeby probic nocne obserwacyjki.

Niedzielne popołudnie i wieczór może się okazać wystarczająco przejrzyste, w naszym rejonie. Proponuje trzymać sprzęt w pogotowiu ;).

JN

Sobotnia noc zapowiada się obiecująco. Zainteresowanych zapraszam na wieś. Kontakt przez PW.

Jacek

hmmm wrzuciłem Siemiatycze na ICM

pogoda.jpg

w891.png

kiedyś mieli (jeszcze na starej domenie) dokładniejsze prognozy jakieś 90% się sprawdzało, teraz poślizg czasu mają nawet kilku godzinny, i tak jak tu przedstawione jest na sobotę dzień pogodnie to zapewne wypadnie to w nocy z soboty na niedzielę , no ale mniejsza z tym ;p tak czy siak, może dorwę jeszcze raz Lulina :)

Też jestem z B-stok B)

Faktycznie sobota wygląda obiecująco! ciekawe jak noc z piątku na sobotę, ale poczekajmy do jutra do aktualizacji prognozy pogody przez ICM. Jak coś to piszę się na mini wypad za miasto.

I ja się piszę :)

Mam nadzieję, że ta wszechobecna wilgoć nam nie zepsuje obserwacji.

Blitz, jak tam Twój Taurus? Ma trochę czasu w weekend? :D

Pozdrawiam

Puki jeszcze można pisać....

W Białymstoku i okolicach działa wiele osób interesujących sie astronomią, związani jesteśmy z tutejszym Oddziałem PTMA. Jakieś 3-4 lata temu bardzo ostro obserwowaliśmy, niemal każdą wolną od chmur chwile, teraz przyszło więcej obowiązków, każdy pracuje i jest zajęty.

W necie istniejemy już długo na stonie a4u w wątku http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7596.0 i tam też pisze większość osób. Jest także strona, od dawien dawna juz nieaktualizowana, która nadaję sie jedynie do zdjęcia jej z matrixa : http://ptma-bialystok.astronomia.pl/ - z niej radze nie korzystac. Wszelkie informacje przeważnie pojawiają sie na a4u, tak sie jakoś ułożyło, co nie znaczy że na AF nie pojawiamy się.

Zapraszam na wiosnę do Czarnej B-ckiej na obserwacje przy ognisku, obecny będzie Meade LX 200 8" ACF. W każdy pierwszy wtorek miesiąca próbujemy sie też spotykać w Bstoku, najbliższe planowane spotkanie 3 III. Proszę zapewne sledzić wątek na sąsiednim forum.