Skocz do zawartości

Białystok


JacekN

Rekomendowane odpowiedzi

W necie istniejemy już długo na stonie a4u w wątku http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7596.0 i tam też pisze większość osób. Jest także strona, od dawien dawna juz nieaktualizowana, która nadaję sie jedynie do zdjęcia jej z matrixa : http://ptma-bialystok.astronomia.pl/ - z niej radze nie korzystac. Wszelkie informacje przeważnie pojawiają sie na a4u, tak sie jakoś ułożyło, co nie znaczy że na AF nie pojawiamy się.

 

Burza, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin... :Kwiatek:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie by stworzyć mapkę w której każdy z nas obserwatorów mógłby zamieścić swoje miejsce zamieszkania, miejsca obserwacji.. i wiele innych danych.



 

Znalazłem serwis gdzie można bardzo ciekawie dodawać pinezki do mapki i wpisywać tekst.

Tak oto wygląda ta mapka z naniesioną pinezką mojego miejsca zamieszkania. Zaraz dodam parę innych rzeczy...

 

 

Mapka astromiłośników z podlasia !

http://platial.com/map/Astromi-o-nicy-z-podlasia-/611460

 

By dodać siebie trzeba znaleźć swoje miejsce i kliknąć na górze Add a Marker! wypełnić pola (polecam ostatnie Or type a title first then click on the map!) i NEXT. Czekam na wasze wpisy, najpierw zarejestrujcie się na tym serwisie.

 

 

Fajnie by było by taka mapka była usiana miejscami gdzie mieszkamy, miejscami skąd najlepiej obserwować, lub też gdzie czasem bywamy (np. u dziadków, wujków etc.)

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam pogoda w białym ?? w Siemiatyczach do tej pory było pochmurnie, ale już się zaczyna rozpogadzać, hmm to oznacza że na noc będą znowu chmury !!!!!!!!!! :angry:

 

mapkę ograne wieczorem

Edytowane przez IrtyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jednak nie zawiodła. Razem z Blitz'em wybraliśmy się za Zabłudów na wieś do Jacka. Nie spodziewałem się takiego wyposażenia z jego (Jacka) strony. Szczerze powiem, że pierwszy raz miałem możliwość zobaczyć na żywo jak działa montaż z napędami, GoTo, widok z kamerki na żywo w laptopie. Ze sobą zabraliśmy moją Synte 8" i Taurusa 15" Jarka (Blitz). Przez Taurusa można było oglądać kratery w świetle popielatym Księżyca ;). Widok M42 z tego lustra otwierał mi szeroko szczękę, mimo że Tau nie był do końca skolimowany. Niebo na miejscu okazało się czerniutkie w porównaniu z tym co mam na podwórku...

Miałem okazję zobaczyć o wiele więcej niż pozwalają mi na to podwórkowe warunki. Lulin w końcu zaliczona :).

Jacek zapewne pomyślał "co to za amatorzy do niego przyjechali" którzy boją się mrozu. Co raz chodziliśmy się grzać do samochodu :D. 3 pary skarpetek okazały się niewystarczające jak dla mnie.

Było fajnie. Dzięki Jacek za zaproszenie.

Pewnie jeszcze coś miałem napisać ale zapomniałem.

Szkoda Limax, że nie zawitałeś do nas, bo czytałem, że byłeś niedaleko ;).

IMG_2454.jpg IMG_2463.jpg

Do następnego spotkania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza sprawdziła się, było zimno ale przejrzyście. Następnym razem napalę w kominku , obiecuję!

Dla porównania w załącznikach niebo z Białegostoku i z wczoraj ze wsi:

Obydwa zdjęcia ten sam czas naświetlania 30s i ISO1600. Zdjęcia surowe, jedynie zmniejszone żeby nie zawalać miejsca na serwerze astro-foto.

Wnioski:

Wsi spokojna wsi wesoła!

Jacek

800_0001.JPG

800_0001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Limax, że nie zawitałeś do nas, bo czytałem, że byłeś niedaleko ;).

 

Do następnego spotkania

Pozdrawiam

 

Też żałuję.. Ale z moim wyjazdem było tak, że miałem wyjść tylko przed blok :rolleyes: wywiało mnie dalej, heh. Pod koniec jak już wracałem byłem mocno głodny :glodny: a paliwa miałem tyle by wrócić do domu.

 

Dziś pogoda zapowiada się równie ciekawie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziec juz wiemy ;) jednak

1) potrzebne auto terenowe hehe

2) czekamy az bedzie ciut cieplej ;)

 

dzis tez niebo czyste, ale ogranicze sie do obserwacji balkonowych a poki widno powalcze z kolimacja moze sie uda wreszcie dostroic.. chociaz smamemu jest bardzo ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymiękłem przy -11C (gdzieś tak około 2 am), kable były tak namarźnięte, że bałem się je zwijać. Kominek był odpalony więc było gdzie odtajać. Droga solidnie zamarzła więc nawet wyścigówka by dojechała. Po zachodzie księżyca zrobiło się naprawdę ciemno. M51 wyglądała jak na zdjęciu, z 30 cm lustrem byłoby powalająco. Wrzucam m63 z wczoraj, żebyście żałowali, że wybraliście ciepło ;).

Do zobaczenia,

Jacek

sml_0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

fajnie :) Ja od niedawna zaczynam interesować się astronomią , sprzetu jeszcze nie posiadam, raczej taka pasja 'na sucho' póki co:) Kiedyś próbowałem znaleźć jakieś info o innych osobach z tym samym hobby ,ale cienko:) Tym bardziej się cieszę, że możliwa w końcu jest taka inicjatywa jak wspólne posiedzenie pod niebem , pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Hej, jeżdżę w taką miejscówkę między właśnie Ogrodniczni a Nowodworce ale zaświetlenie wiesz jakie jest, jedynie wschodnia strona nieba tylko jest w miarę. Jak chcesz to możemy spiknąć się któregoś razu i możemy poszukać miejsca na nasze astrofoto.

Nie ukrywam że przydała by się osoba do pogadania podczas siedzenia w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie. Ogrodniczki mają tylko jedną zaletę - są blisko, alle na tym się kończy. Wczoraj wybrałem się na wzgórza świętojańskie koło królowego mostu, jest całkiem ładna polana odkryta na południową stronę nieba, na wysokości ok 200mnpm, oraz druga trochę niżej skierowana na północ. Całe szczęście że byłem ze znajomym bo na ostatnim podjeździe samochód zakopał się w lesie. Miejsce sympatyczne, jakieś 30km z centrum w jedną stronę - teraz poki księżyc będzie śmiecił pewnie nie będziemy jeździć nigdzie.Odezwę się jak coś będzie się szykowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.