Skocz do zawartości

Elektrokosmologia - film


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na forum zaprezentować coś co znalazłem w necie, film nie jest tak "kontrowersyjny" jak Zeitgeist więc nie ma obaw. Filmik (link poniżej) dotyczy zagadnienia elektrokosmologi. Ten "pseudo-naukowy" film zakłada, że we wszechświecie oddziaływanie grawitacyjne nie ma znaczenia, a to co nas utrzymuje to siły elektryczne, tylko jak?. Film dotyczy astronomii - kosmologii więc się nadaje.

 

Więc co łączy, prąd, plazmę, wszechświat i co najciekawsze starożytną mitologię?

 

Jestem ciekaw waszych komentarzy, ja zawsze to wszystkiego podchodzę sceptycznie, jednak we wszystkim jest ziarno prawdy.

 

http://www.joemonster.org/filmy/8024/Thund...(polskie-napisy

 

PS. Film trwa godzinę, i nosi tytuł "Pioruny bogów"

 

pozdrawiam

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz bylocos kiedys na forum o ty albo o czyms podobnym.

Smieszne to mozna sobie poogladac i kilka nie glupot tez sie znalazlo.

 

Prawda, mozna obejrzec ;)

Niestety kilka glupotr tez sie znalazlo...

 

np. Problem korona sloneczna jest goretsza od powierzchni slonca. Jest na to wytlumaczenie w 'typowej kosmologi'. W koronie slonecznej rozpraszane sa roznego rodzaju fale (m. in. akustyczne), ktore dostarczaja energie do korony. Odpowiedz tak samo dobra jak ta w filmie - tylko, ze mamy na ten pomysl potwierdzenie matematyczne, w filmie raczej jest powiedziane "mozna pokazac", szkoda...

 

I mam tez taki problem przeciwko hipotezie (nie potrafie tego nazwac teoria ;) ) - co, jesli nie sila grawitacji, powoduje soczewkowanie grawitacyjne?? Fotony nie maja ani ladunku elektrycznego, ani magnetycznego... Chociaz z drugiej strony, przyjmujac swiatlo jako fale elektromagnetyczna moze i moznaby cos wymyslic...

 

Podawany jest tez argument, ze taka hipoteza jest lepsza od innych, bo wszystkie (?) zjawiska w niej wystepujace potrafimy opisac i znamy od lat. Nie wydaje sie to dobrym argumentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.