Skocz do zawartości

Jowisz 2008


Stacho

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem nie zaspalem na Jowisza,ale...w momenice górowania,chowa sie on za krzew bzu sąsiadów..;)))

Tak wiec,półprzytomny przespacerowalem sie dzisiejszej nocy do ogrodu i zpowrotem;)

 

Ja mam taki sam problem , górowanie zasłania mi DH Smyk , dlatego muszę dość nisko go focić :unsure:

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie zaspalem na Jowisza,ale...w momenice górowania,chowa sie on za krzew bzu sąsiadów..;)))

Tak wiec,półprzytomny przespacerowalem sie dzisiejszej nocy do ogrodu i zpowrotem;)

 

 

U mnie jest gorzej bo chowa się za budynek sąsiadów. Co do roślinek są takie preparaty...2 tygodnie i clear skies. Fakt że sąsiedzi mogą wykazać mniej entuzjazmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.....nic juz w tej sprawie nie zrobie,bo za tydzien,dwa,wzniosę się z obserwacjami o ponad trzy metry w stosunku do miejsca z ktorego teraz obserwuje:)

 

Moze dodam,ze u mnie Jowisz goruje na wysokosci 13 stopni...

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić co się stanie, jak przyłożę kompakcika do nlv 6mm, zrobię parę zdjęć i zestackuję.

Wynik fatalny, dzisiaj spróbuję zrobić więcej klatek, bo 5 to stanowczo za mało (na próbę to było). Chociaż w sumie nie mam chyba innej opcji jak tylko w projekcji kompaktem, bo canonem w ognisku się nie opłaca, Jowisz by miał kilka pikseli pewnie...

jowisz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się tą fotką -nie wiem czy lepiej wygląda, ale na pewno inaczej :D .

 

Gdybyś tak cyknoł z 500 zdjęć to można by coś z tego wybrać-masz opcję zdjęć seryjnych ? , bo wówczas można by go było zamontować na stoliczku i łatwiej pstrykać wieklą sesję zdjęciową .

jowisz.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Słuchaj, mam taki problem z registaxem, że program nie potrafi poprawnie "połączyć" Jowiszów ze wszystkich (około 50) klatek. Czy to jest spowodowane słabą jakością klatek? A może, co bardziej prawdopodobne, tym że nie umiem się posługiwać tym programem :D gdybyś mógł tak pokrótce wyjaśnić, byłbym wdzięczny.

 

A może spróbowałbym nagrać avika? Czy to jest opcja zarezerwowana tylko dla kamerek internetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Słuchaj, mam taki problem z registaxem, że program nie potrafi poprawnie "połączyć" Jowiszów ze wszystkich (około 50) klatek. Czy to jest spowodowane słabą jakością klatek? A może, co bardziej prawdopodobne, tym że nie umiem się posługiwać tym programem :D gdybyś mógł tak pokrótce wyjaśnić, byłbym wdzięczny.

 

A może spróbowałbym nagrać avika? Czy to jest opcja zarezerwowana tylko dla kamerek internetowych?

 

Jeżeli zdięcia Jowisza są zbyt oddalone od siebie Registax może mieć problem z poprawnym sklejeniem zdięć.

Jeżeli chciał byś kontynuować tą metodę , trzeba by w programie graficznym poprawiać zdięcia , równo je rozmieszczać i na nowo zapisywać.

Następnie w Registaxie zaznaczyć odpowiednio większa ramką aby zmniejszyć margines błędu i wówczas próbować sklejać-pracochłonne :D , inna sprawa że JPG-i są słabe graficznie i Registax nie wiele może z tego materiału wyciągnąć.

Możesz nakręcić Avik aparatem , ale trzeba sprawdzić czy Registax go otworzy , jeśli nie trzeba będzie przekonwertorować innym programem do AVI i wówczs użyć Registaxa-ale warto spróbować bo wówczs masz dużo więcej klatek.

 

Najlepiej było by użyć kamerki internetowej z przetwornikiem CCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.