Skocz do zawartości

Jowisz 2008


Stacho

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza fotka z kamery VAC-135,ktora dotarla do mnie wczoraj.

Niestety,Registax przyjmuje tylko 300 klatek formatu 1280x1024,a w takim rezimie nagrywalem Jowisza.Nastepne podejscie mysle zrobic uzywajac formatu 640x480 i 30fps. tu Registax powinien przyjac ponad 2000 framek.

 

jk3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka z kamery VAC-135,ktora dotarla do mnie wczoraj.

Niestety,Registax przyjmuje tylko 300 klatek formatu 1280x1024,a w takim rezimie nagrywalem Jowisza.Nastepne podejscie mysle zrobic uzywajac formatu 640x480 i 30fps. tu Registax powinien przyjac ponad 2000 framek.

 

Coś jakby nowego na rynku. Zobaczymy jak się będzie spisywać. Mały pixel, będzie detal.

 

 

 

... ja wczoraj ustrzeliłem tranzyt Calisto.

 

Też się zebrałem z klamotem, tym razem za miasto. Niestety straszna rosa, wilgoć w powietrzu jak rzadko. Co ciekawe wieczór zapowiadał się dobrze. Ostatecznie udało się załapać na tranzyt. U mnie widoczny także cień. :-)

 

PS

"Widoczna" WCP, przy okazji widać jaka ona czerwona bez obróbki. Nie chciało mi się.

jup_2af.jpg

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małą obróbkę na zdjęciu , co powiesz o takim ?

 

Widzę, że obrobiłeś pierwszą fotkę, którą przez pomyłkę wstawiłem przy pisaniu posta. Edytowałem po kilku minutach i dałem właściwą. Tak więc musisz obrobić własciwą :) hehe

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mnie wyśmiejecie ale usiłowałem zrobić pierwszę w życiu astrofotkę (pomijam jakieś pstrykaniny z ręki kompaktem) canonen eos 450D. Najpierw 2 godziny męczyłem się z zainstalowaniem żeby przypomnieć sobie, że najpierw muszę wykręcić przedłużkę z wyciągu. Było już tak późno, że pstryknąłem tylko tę jedną fotkę nastawiając czas ekspozycji i iso tak na czuja. Oczywiście z jowisza nic nie wyszło ale jak zacząłem przybliżać to widzę Ganimedesa, Europę i IO. Wiem, że to zdjęcie jest nic nie warte ale i tak mnie bardzo ucieszyło.

 

pozdrawiam wszystkich początkujących astrofotoamatorów

post-6423-1215290699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa uznania za zdjęcia astrokosmo i hanysiaka, w takich warunkach wyłapać takie szczegóły. U mnie Jowisz się potwornie gotuje, taki widok jaki mam teraz przez Synte miałem pare lat temu przez poczciwą ZRT - tylko 2 wyraźne pasy.

 

Taka mała próbka moich możliwości, troche ciemny Jowisz:

 

d15364fa1464baf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa uznania za zdjęcia astrokosmo i hanysiaka, w takich warunkach wyłapać takie szczegóły. U mnie Jowisz się potwornie gotuje, taki widok jaki mam teraz przez Synte miałem pare lat temu przez poczciwą ZRT - tylko 2 wyraźne pasy.

 

Taka mała próbka moich możliwości, troche ciemny Jowisz:

 

d15364fa1464baf3.jpg

Za jasny też nie może być bo przy obróbce w Registax zostanie przepalony , najlepiej na granicy 150, w K3CCD jest slow meter na którym można to zobaczyć i ustawić , sprawdziłem zbyt jasny Jowisz spowoduje przepalenie przy minimalnym ruchu suwaków w Restax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowa klatka wyjęta jedna klatka z aviku.

 

Projekcja okularowa:

150/1500+pl6mm +2xzoom

 

 

 

f5a9cff52563c5f6med.jpg

 

Stack 16kl z aviku:

 

Przepalona, ponieważ nie mogę ustawiać przysłony podczas kręcenia filmiku. :Salut:

 

c3acd0a330fe6b5dmed.jpg

 

PS: Lepszych fotek nie będzie, a szkoda. <_<

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.