Skocz do zawartości

Jowisz 2008


Stacho

Rekomendowane odpowiedzi

berlowa 2x mam ale to jest badziewie. to wtedy może lepiej berlowa+k10mm? niż berlowa+pl6mm?

 

fiorina01 zaraz avika ci podeśle tylko wysyłam go na wyslijto.pl. Tylko kurka on zajmuje 38mb. :unsure: Niby wyciszyłem głos w movie maker. tylko format to wmw i muszę znaleźć konwerter na avi poczekaj. To może zrobię sam bo nie chce mi się wysyłać 40mb.

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal B

Mnie ciekawi, skoro robisz tak fantastyczne fotki, czy masz jakies animacje obracajacego sie Jowisza? Albo przejsc cienia ksiezyców... No, po prostu chcialbym cos takiego zobaczyc kiedys : ) :Salut:

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj focąc Księżyc poczekałem na Jowisza, ale jak zwykle w naszych warunkach i przy tak niskim położeniu na ekliptyce obraz planety z trudem nadaje sie do obserwacji, tym bardziej nie do zdjęć. Z filtrem IR-Pass wyszło jako tako, kiedy cień Europy tkwił jeszcze na tarczy, a przy zejściu ujawnil się sam księżyc na styk ze swym cieniem. Fotka z UV/IR to porażka, nawet księżyce są zdeformowane wplywem atmosfery.

Sprzęt:SC-10", barlow 2x, DMK-21. Poczekam te kilka lat aż sie podniesie wyżej, może do tego czasu astrofoto jeszcze mi sie nie znudzi całkowicie. <_<

video0004_08_07_10_23_31_43.JPG

video0004_08_07_11_00_18_14.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal B

Mnie ciekawi, skoro robisz tak fantastyczne fotki, czy masz jakies animacje obracajacego sie Jowisza? Albo przejsc cienia ksiezyców... No, po prostu chcialbym cos takiego zobaczyc kiedys : ) :Salut:

Wrotki dla animacji zdjął (przechodzenie LRS) - jest potrzebny czas dla obróbki... <_< Wybaczycie za zły język polski...

Edytowane przez Michal_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj focąc Księżyc poczekałem na Jowisza, ale jak zwykle w naszych warunkach i przy tak niskim położeniu na ekliptyce obraz planety z trudem nadaje sie do obserwacji, tym bardziej nie do zdjęć. Z filtrem IR-Pass wyszło jako tako, kiedy cień Europy tkwił jeszcze na tarczy, a przy zejściu ujawnil się sam księżyc na styk ze swym cieniem. Fotka z UV/IR to porażka, nawet księżyce są zdeformowane wplywem atmosfery.

Sprzęt:SC-10", barlow 2x, DMK-21. Poczekam te kilka lat aż sie podniesie wyżej, może do tego czasu astrofoto jeszcze mi sie nie znudzi całkowicie. <_<

 

 

Pierwsza fotka jest bardzo dobra tylko trochę może przydałoby się popracować filtrami wyostrzającymi.

Wystarczyło przesiąść się na dobrą kamerkę i efekty widać od razu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, cudnie, czyli pięknie :dobrze: Niesamowity ten Jowisz przy tej wysokości. Może stosujesz jakiś nowy wynalazek Dyruziana? Siergiej będzie wiedział o co chodzi ;)

Korektor dyspersji Dyruziana nie zastosowywał, chociaż można było by....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje Jowisze są bardzo dobre. Napisz jak obrabiasz, jakie programy używasz. Chyba że to jest tajemnica :rolleyes: Masz prawo do tajemnicy. B)

Obrabiam w Registax 4.0 - deconvolve w Maxim DL (kilku przejści z różnymi promieniami), przytłoczenie zgiełków w Image Analyzer, finałowa obróbka (korekta koloru i poziomów) i sklejanie animacji - w Adobe Photoshop CS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiam w Registax 4.0 - deconvolve w Maxim DL (kilku przejści z różnymi promieniami), przytłoczenie zgiełków w Image Analyzer, finałowa obróbka (korekta koloru i poziomów) i sklejanie animacji - w Adobe Photoshop CS...

 

Dzięki za odpowiedź. Dobra obróbka, rozbudowana. Całkiem dobrze piszesz po Polsku. "Przytłoczenie zgiełków" to po Polsku będzie "redukcja szumów", ale "przytłoczenie szumów" też rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.