Skocz do zawartości

Philips PCA 646VC


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy model ten (w tytule) różni sie czymś jeśli chodzi o zastosowanie do astrofoto od vesty 675 lub 680 ? Na Allegro jest taka za zaledwie 70zł więc pomyślałem ze jeśli miała by sie różnić od nowszych modeli jedynie funkcjami nie mającymi znaczenia jeśli chodzi o nasze zastosowania to moze to być warte kupna. To że nie umozliwia długich ekspozycji nie ma dla mnie znaczenia gdyż potrzebna jest mi jedynie do planet.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Łukasz ma racje . Jeśli skupiasz się tylko na planetach kup WebCamerkę normalną nie przerobioną ale z CCD dobrej jakości :

- Philips Vesta 675 / 680 / 690

- ToUcam 740

- Logitech Pro 3000 lub 4000

- 3COM Share Cam

- Intel Create & Share.

 

To jest to co wiem że ma CCD i wmiarę przyzwoity.

 

P.S.

Zobacz na http://homepage.ntlworld.com/molyned/web-cameras.htm , jest to rozpiska kamerek jakie można znaleść u miłośników astronomii i które są zalecane oraz te które się da przerobic na SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi, kierując sie tymi modelami znalazłem na allegro dwie interesujące pozycje ToUcam 740K za 150zł i Veste PCVC 680K za 200zł, która z nich bardziej warta zakupu ?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.