Skocz do zawartości

Mars i Księżyc


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój księżyc: godz.23:30 więc nisko

Pierwsza próba z kamerą Philips PCVC 645 + telekonwerter 2x + U8 150/900

bladego pojęcia nie mam jak ustawić parametry pracy kamerki

i co ten Registax wyprawia.

Saturna nie pokażę bo to kompletna porażka.

Księżyc1810200301.jpg

muszę jeszcze trochę potrenować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio Księżyc zaczyna wzbudzać zainteresowania wszystkich.

Też go oglądałem przez ostatnie 3-4 nocki. :shock:

Darku, jak na pierwsze zdjęcia - to super, a gdzie kupiłeś kamerkę i ile złociszy kosztowała? Bo ja poluję na ToUcam'a.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Krzysiek :lol:

Po dwóch tygodniach szukania Toucama pro 740 odpuściłem i

kamerkę kupiłem od PTL-a.

Na początek myślę że wystarczy.

Dostałem przedwczoraj namiary na kamerkę ale są na kompie w firmie

Jak znajdę chwilkę czasu to jutro je odnajdę i ci wyślę.

Jak byś szukał to:

Najbardziej popularnymi wśród miłośników astronomii są kamery Philips:  

 PCVC675K "Vesta"  

 PCVC680K "Vesta Pro"  

 PCVC690K "Vesta Pro Scan"  

Nie są już produkowane, ale można czasem dostać (nawet fabrycznie zapakowane) np. na allegro.pl w cenie 200-400 zł.  

Z nowych modeli można kupić  

 PCVC740K "ToUCam Pro"  

 PCVC750K "ToUCam Scan"  

Kosztują ok 350-450 zł i mają trochę więcej "bajerów" niż Vesta, za to nie mają już metalowego gwintu do standardowego statywu fotograficznego.  

 

Odradzam modele:  

 PCVC665K "Vesta Fun"  

 PCVC720K "ToUCam XS"  

 PCVC730K "ToUCam Fun"  

 Kamera LOGITECH QuickCam Express  

 Kamera LOGITECH QuickCam Messenger

 Kamera LOGITECH QuickCam VC

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zayzik, witamy w klubie stackerów!!! :D:D:D

 

U mnie też z foceniem Saturna na razie kiepsko. Efekt z ost. nocki jest raczej słaby:

s1.jpg

 

Spróbowałem też fotek aparatem ze stawywu:

Hiady:

hiady.jpg

 

Plejady (niestety widać efekt przesunięcia):

plejady.jpg

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony 757 (obiektyw CZJ, 5 mgpx)- fotki naświetlane w warunkach miejskich, ekspozycja 8-12 sek, to są gołe klatki bez składania robione w max rozdzielczości i zmniejszane. Niestety powyżej 4-5 sek. juz potrzebne jest prowadzenie, w zasadzie spróbuję nast razem 30 sek. ekspozycji na piggy-b. Czekam też na megreza aby zrobić coś na powazniej, jest jeszcze w Krakowie na kolimacji.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest zdecydowanie zwiększyć czas, niż czułośćl. W arunkach miejsckich dla 800ASA nawet dla czasów 10-15 sek tło wychodzi pomaranczowe (zaniczyszczenia światlem). Tak jak w tradycyjnym aparcie zresztą. W ogóle focenie w mieście DS to raczej pomyłka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym kierunku myślisz Andrzeju, ja w wakcje napsułem całą masę fajnych fotek astro, lecąc na maksymalną czułość i krótkie ekspozycje ze statywu ale cóż, najlepiej uczyć się na własnym sprzęcie i wyciągać z tego słuszne wnioski co już uczyniłem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest zdecydowanie zwiększyć czas, niż czułośćl. W arunkach miejsckich dla 800ASA nawet dla czasów 10-15 sek tło wychodzi pomaranczowe (zaniczyszczenia światlem). Tak jak w tradycyjnym aparcie zresztą. W ogóle focenie w mieście DS to raczej pomyłka.  

... oczywiście należy parametry dobierać również do miejsca z jakiego się strzela, ale zwiększanie czasu powyżej 25sek moim zdaniem mija sie z celem, bo gwiazdki rozłażą się jak kobyła i nawet efekt "czarnego" nieba tu nic nie pomoże! Mieszkam pod Poznaniem jakieś 15-20km od centrum i strzelam na 400-800ASA - są takie rejony gdzie mocno świecą lampy uliczne - wtedy 200, ale nigdy powyżej 25sekund.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.