Skocz do zawartości

Czy już nadeszła nowa dostawa sprzętu Soligora?


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie am zenacznia kojnoleść tierl przy zpiasie dengao sołwa.

Nwajżanszyeim stje, bya prieszwa i otatsnia terlia była na siwom mijsecu, ptzosaloe mgoa byc w niaedzile i w dszalym caigu nie pwinono to sawrztac polbemórw ze zozumierniem tsektu. Dzijee sęi tka datgelo, że nie czymaty wyszistkch lteir w solwie, ale clae solwa od razu.

 

Niestety, Tomku spóźniłeś się, to już stare jak świat. 8) 8) 8)

 

http://www.forum2.teleskopy.pl/read.php?f=...4&i=5161&t=5161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Janusz!

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, najprawdopodobniej w najbliższą sobotę będę na giełdzie minerałów w AGH i wstąpię przy okazji po zooma Soligora. Chyba najpierw pójdę na giełdę, ale jeszcze spojrzę na rozkład PKP i wtedy ustalę plan działania.

Ponoć w sobotę ma padać śnieg, ale postaram się dotrzeć.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej zjawiłem się dzisiaj w Krakowie na giełdzie minerałów, a przy okazji wstąpiłem do firmy Astrokrak po zooma Soligora.

Niestety mimo informacji, które podałem na forum, że pojawię się po ten okular w Mikołajki i zaproszenia Janusza (z 26 października) okazało się, że zooma dla mnie nie ma. Okazało się, że wszystkie, które ostatnio Janusz sprowadził rozeszły się jak ciepłe bułeczki i trzeba czekać na następną dostawę. :(

Cóż, zapłaciłem za zooma bo nie chciałem wozić pieniędzy spowrotem i teraz będę Janusza pilnował. Dobrze, że jest brzydka pogoda, gdyż nie jest mi żal, że jeszcze zooma nie mam.

 

Przy okazji zobaczyłem jednak coś, o czym Janusz jeszcze nie wspominał, a mianowicie lornetki o średnicy 80 i 100 mm. Myślę, że Janusz tu o nich opowie, ale ten drugi model (22x100) już znalazł się w moim zainteresowaniu i będę czekał na oficjalne testy i cenę. Myślę, że nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No tak Robercie, miała to być po testach świąteczna niespodzianka ale że już wszystko ujawniłeś i trzeba kilka zdań napisać na ten temat już teraz :lol:

Na razie mamy próbkę handlową czyli dwie lornetki jedna 25x80 a druga 25x100 na fakturę pro forma, będą prawdopodobnie w cenach detalicznych odpowiednio 1290 za 25x80 i 1790 za 25x100 zł.

Obie mają powiększenia 25x pomierzone Optimetrem Czapskiego)

Obie lornetki są w solidnych, metalowych obudowach (mam awersje do plastikowych korpusów), mają obiektywy pokryte dobrymi, zielonkawymi warstwami MC a okulary i pryzmaty pokryte są kompletnie warstwami fluorkowymi czyli Lornetki są Fully Coated.

Posiadają, wygodne cenrtalne ogniskowanie i regulację różnicy dla niemiarowych oczu na jednym okularze 8)

Mają oczywiście komplet dekli na obiektywy i okulary oraz komfortowe muszle oczne z "listkami" zasłaniającymi boczne światło.

O dziwo obie przyszły dobrze zjustowane w solidnych kartonach a w środku futerał ze sztywną wkładką styropianową :lol::lol::lol:

Pierwsze testy na nocnych lampach wypadły (niestety wczoraj brak pogody obserwacyjnej) więcej niż zachęcająco bo mają niewielkie aberracje szczątkowe jak na popularny sprzęt tej klasy 8)

Nie ma też problemu z mocowaniem ich do statywów bo posiadają już fabryczną, solidną stopkę mocującą z gwintem fotograficznym, statywowym 1/4"przesuwaną na ich głównej osi dla zbalansowania tych sporych lornet.

W poniedziałek je obfotografuję i dołączę do naszej oferty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że ma być to niespodzianka. :? Lornetki były wystawione wśród innego sprzętu. Gdybyś Januszu wyciągną je z szafy i pokazał, że coś takiego masz, ale jeszcze o tym sza, to wiedziałbym o co chodzi.

Zresztą jeśli potwierdzi się ich dobra jakość, to i tak będzie to miła świąteczna niespodzianka, gdyż biorąc pod uwagę współczynnik parametry/ceny jest to atrakcyjna propozycja.

Rzeczywiście lornetki wyglądają na solidne, mają dobrze ukształtowane muszle oczne i centralną regulację, co ja osobiście lubię. W porównaniu do BPC 26x70 regulacja ostrości nie chodzi tak lekko, ale jak dla mnie w sam raz, gdyż w BPC nawet lekkie dotknięcie zmieniało ostrość na którymś z okularów.

Jeżeli więc w trakcie testów nie wyskoczy jakiś feler, to ja już piszę się na tą lornetkę. Mnie wystarczy średnia rosyjska jakość, choć tym razem z tego co zauważyłem nie jest to sprzęt od naszych wschodnich braci. Czekam więc na dalsze wiadomości.

 

Robert Bodzoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Janusz_P.

Soligor wreszcie dotarł do grodu nad Wisłą, zaległe zamówienia realizujemy oczywiście w kolejności zgłoszeń przez najbliższe dwa trzy dni, tyle się tego zebrało od początku roku :shock: :shock: :shock:

Dziekuję wszystkim wiernym firmie klientom za okazaną cierpliwość 8)

Brak na razie nadal na sklepie modeli MT-800, MT-750, RT-1000.

Powinny dotrzeć w nowej dostawie za 6-7 tygodni :lol:

Są za to prawie w komplecie okularki ED i Plossle 8)

:Wave::Wave::Wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Januszu, do pełni szczęścia potrzebne mi są jeszcze dane na temat Leidory 25x80 dotyczące:

- źrenica wyjściowa

- waga

I tak z czystej ciekawości już światłosiła :)

Kiedy będzie ta nowa dostawa z walizkowym futerałem i ulepszonymi Leidorami?

Lornetki Antaresa też będą?

I jak się ma pozorne pole widzenia okularów wchodzących w skład lornetki? Bo stosując przelicznik rzeczywistego pola widzenia (pozorne pole dzielone przez powiększenie z tym okularem) wychodzi mi, że okulary mają ponad 70st (powiększenie 25x mnożone przez 3,1st).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, uzupełnisz puste pola? :wink: i sprawdzisz czy wszystko się zgadza?

Wydaje mi się, że te dwa pola to jedne z podstawowych parametrów :?

 

Leidory 25x100

- śrenica obiektywu: 100mm

- powiększenie: 25x

- pryzmaty: BAK-4

- pole widzenia 2,5st (44m/1000m)

- oddalenie źrenicy wyjściowej: 20mm

- źrenica wyściowa: 4mm

- waga: ~ 4,5kg

- optyka w całości pokryta warstwami przeciwodblaskowymi

- centralna regulacja ostrości

- szara obudowa (lekki stop malowany proszkowo)

- mocowanie statywowe (gwint 1/4"W)

- cena: 1790zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żrenica wyjściowa to 4mm a waga coś koło 4,5kg ale nie mam jej teraz aby zważyć dokładnie :?

Mocowanie statywowe z solidną stopą z gwintem 1/4"W 8)

 

[ Add: 21 Kwi 2004 10:57 ]

Uwaga nowa dostawa sprzętu Soligora spodziewana na pierwszą dekadę maja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widać wiele się jeszcze musisz o dobrych komputerach nauczyć :?

Sporo ludzi sobie je uszkodziło nieumiejętenie czyszcząc taki piękny monitorek jakimś szorującym czyścikiem do zlewów lub innym agresywnym wynalazkiem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.