Skocz do zawartości

Jak wygląda jakość obrazów Kronosa20x60 trzymanego w rękach?


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Już za parę dni zamierzam pojechać do Quasaru i nabyć przedstawioną lornetkę, nie stać mnie jednak na jednoczesny zakup statywu (który tak naprawdę kosztuje więcej niż ona sama). Pan J. Poruczko na pewno będzie próbował mi wlepić statyw, ale ja naprawdę nie mam pieniędzy:) Będę go mógł mieć najwcześniej za 1 - 2 miesiące. Czy bez statywu rzeczywiście nic nie da się zobaczyć ze względu na drgania? Są jakieś ciekawe mgławice z katalogu Messiera, gromady gwiazd, które w lornetce o takim powiększeniu wyglądają przywoicie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale astronomią zacząłem się interesować od niedawna. Wcześniej całą swoją forsę wpakowałem w zegarek za 1.000zł:), dlatego już mnie nie stać na takie zakupy.

PS: Dodam tylko, że nie żałuję tych wydanym pieniędzy, bo zegarek jest świetny - to ten z wbudowanym aparatem cyfrowym, pstrykam sobie nim zdjęcia, a potem za pomocą przystawki na podczerwień wszystko idzie do komputera. Może uda mi się jakoś go podłączyć do teleskopu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się jakoś go podłączyć do teleskopu?

...pogadaj z Januszem on robi takie różne przystawki... :wink:

Mam BPC 20x60 i powiem ci że próbowałem z ręki, ale to nie miało większego sensu. Można owszem oprzeć sie o coś, albo położyć, ale to wszystko dupa! Do takich powerów z założeniem sensownej obserwacji trzeba mieć statyw - najlepiej właśnie Żurawia. Jeżeli masz szansę dokupić statyw za miesiąc dwa, to bierz lornetę, jeżeli nie masz zamiaru kupawać weź coś z mniejszym powerem np 10x50, max 12x50.

A obiektów DS które pieknie wyglądają jest wiele na niebie. Jeżeli zaczynasz przygodę z astronomią zacznij np od 10x50, potem 26x70, a potem teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ręki to góra 7x50 lornetką mozna pogulać.

Niestety ale statyw jest niezbędny dla 20x60 lub 26x70.

A najlepiej z Żurawiem.

I to raczej nie jest wciskanie ale dobra rada.

Ja zawiesiłem na żurawiu swoją 7x50 i to już była inna - wyższa klasa widzenia.

Ja zegarek trzymam w szufladzie, wystarczy mi ten w komórce.

1000 pln mozna było wydać lepiej.

Zależy kto co lubi.

No i wyobrażam sobie te zdjęcia robione z tego zegarka.

Za 2 lata nawet na nie nie zpojrzysz a zegarek będzie warty 50 pln.

Albo się zepsuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam -> spokojnie, za 2 lata na pewno się nie zepsuje, a nawet gdyby, to i tak jest na 5 gwarancji :P

Zdjęcia są ostre lecz ich jakość zależy od jasności pomieszczenia w którym jest robione zdjęcie. Jednym słowem - gdy jest szaro, to zdjęcia nie wyjdą, a gdy jest jasno to wychodzą całkiem przywoite :wink:

A z tym fotografowaniem nieba za pomocą zegarka to był żart 8), chociaż sam nie wiem czy coś by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek możesz używać Kronosa leżąc na leżaku z łokciami podpartymi na jego oparciach i jakoś przebiedujesz jeden sezon jesienny do zimy.

26x70 warto z ręki skierować na Ha-Hi, M31, M42 Plejady i inne wielkie i jasne obiekty jak gromady w Woźnicy, Raku, Bliźniętach czy jasne mgławice w Strzelcu 8)

A może masz już jakis statyw fotograficzny na którym by na razie pojechał ten Kronosik ???

Nasi klienci też nie zawsze od razu kupują żurawia czy statyw do tej lornety ale zawsze potem przychodzą po ten konieczny punkt podparcia lornety :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku,

 

ja mam BPC20x60 kupioną u Janusza w Astrokraku. Oczywiście ze statywem z wysuwaną kolumną. Wcześniej kilka razy oglądałem niebo pożyczoną BPC10x50 bez statywu. Dla mnie był to dramat. Na dodatek moja 7-letnia córka, która czasem towarzyszy mi w obserwacjach, też chciała coś zobaczyć. Bez statywu nie miała żadnych szans.

Moim zdaniem nie powinieniś rozważać zakupu lornetki o sporym powerze nie decydując się na statyw. Weź pod uwagę również fakt, że BPC20x60 charakteryzuje się słusznym ciężarem, co wcale nie pomaga w obserwacjach powodując szybkie zmęczenie rąk.

 

Czekaj, składaj pieniążki, weź kredyt, sprzedaj zegarek - ale nie kupuj takiej lornetki bez statywu. :mrgreen:

 

I na koniec jeszcze moja osobista uwaga : statyw od Janusza ma wysuwaną kolumnę, dzięki sprytnej sztuczce polegającej na odpowiednim ustawienu nóg statywu mogę oglądać niebo prawie w zenicie. Dla mnie to rewelacja. Wiem, że statyw Porucznika to mistrzostwo świata, ale na moje potrzeby taki statyw, jaki zakupiłem całkowicie mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy mi tak wszyscy wypominacie ten zegarek?????????????? :? :? :?

Jest bardzo fajny :zadek: i koniec.

A lornetki Kronosa mają podrożeć od następnej dostawy. Tak więc Kronos 20x60 może już nie kosztować 390zł, a 550zł, co jest dla mnie różnicą, o ile wogóle będą dostępne, jeśli cena okaże sie zaporowa - pytałem się Pana J. Poruczki.

Kupię najpierw lornetkę, potem poczekam za statywem. Mój ojciec ma statyw fotograficzny, więc może jakoś przeboleję, albo sam coś skonstruuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kupuj bo kury gdaczą ze podrożeje ale nie daj sie za bardzo podkręcać z tymi podwyżkami , te plotki są chyba po częsci rozpuszczane dla podniesienia ich sprzedaży i w celu podgrzania lornetkowej atmosferki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.