Skocz do zawartości

Sprzedam Celestron FirstScope 114EQ


dcbri0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Trochę o sprzęcie:

 

- Ogniskowa: 900 mm

- Światłosiła: 1:7.9 (f/8)

- Zwierciadło główne: 114 mm

- Zasięg: +12,8 magnitudo

- Montaż paralaktyczny (CG-3 Equatorial)

- Mikroruchy na elastycznych kablach

- Szukacz StarPointer

 

Używałem go ponad 2 lata. Stan bdb+. Razem z teleskopem były okulary Plössl 20 i 10 mm. Niestety plastikowe wnętrze 10 mm stopiło się podczas obserwacji Słońca (gdy byłem młody i głupi ;)). W ramach rekompensaty dorzucam Barlowa Soligor 2x (w połączeniu z 20 mm pozwoli na osiągnięcie tego samego powiększenia co okularem 10 mm) oraz okular Plössl Soligor 4 mm.

Maksymalne powiększenie użyteczne tego teleskopu to 225x osiągalne na wspomnianym 4mm (właściwie nadaje się tylko do obserwacji Księżyca).

Firmy Celestron chyba przedstawiać nie muszę. Model FirstScope jest poprzednikiem obecnej serii AstroMaster, której reflektory posiadają krótsze tubusy i wbudowaną w wyciąg soczewkę Barlowa (na pewno nie jest to zaletą).

 

Powodem sprzedaży jest zmiana sprzętu na bardziej mobilny.

 

Tutaj trochę zdjęć teleskopu: http://dcbri0.v220.pl/

moon.jpg - zdjęcie Księżyca zrobione komórką SE K750i z wykorzystaniem teleskopu (okular 20 mm), więc myślę, że dosyć nieźle odzwierciedla możliwości tego sprzętu. Generalnie jest to sprzęt dla osób, którym nie wystarcza już sama lornetka ;)

 

Cena: 450 zł + koszty wysyłki. Za wszystko zapłaciłem prawie 900 zł, więc myślę, że cena nie jest wygórowana. No ewentualnie można trochę ponegocjować. Wszelkie pytania proszę kierować w tym wątku, na PM, lub na GG: 331030

Edytowane przez dcbri0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.