Skocz do zawartości

[S] EQ3 z napędami w 2 osiach


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaje EQ3 z napędami w 2 osiach. Jak wiecie dostałem go od społeczności astro-forum. Dlatego nie mogę go tak sobie sprzedać. Zapytałem Jacka Palę czy mogę. Odpowiedział jasne. A to dlatego ze sprzedaję po to by kupić EQ5 u Phillipsa. Tj. już kupiłem bo po długich nie przyjemnych rozmowach z ojcem pożyczy mi na EQ5 a po sprzedaży EQ3 mam mu oddać.

 

WAŻNA WIADOMOŚĆ!! Jeśli ktoś ma sprzeciw że nie mogę sprzedać (chodzi o tych którzy sie składali) proszę mnie poinformować to przerwę sprzedasz. Ale jak mówiłem bardzo chciałbym sprzedać z powodu zakupu lepszego modelu.

 

A więc do rzeczy:

 

Mam na sprzedasz EQ3 z napędami w 2 osiach przeciwwagami i pojemnikiem na baterie. Luzy wykasowałem na ile było to możliwe. Na pewno są mniejsze niż były zaraz po zakupie. Montaż był używany przez pół roku, a przez 5 miesięcy nosił tylko 0,6kg.-Nostrusa. Tylko ostatnio kilka godzin nosił Newtona o wadze 6kg. Montaż ma normalne ślady użytkowania.

 

Montaż:

Na zdjęciach nie widać zatyczki od gniazda na lunetkę. Jest tylko gdzieś mi się zapodziało.

 

845f20761b7fd07cm.jpg

 

ba78fdd4d26ab279m.jpg

 

55c84b2f6bb2fe50m.jpg

 

216b6e6478f5a05dm.jpg

 

 

Napędy w 2 osiach:

 

 

Jest to komplet wraz z pojemnikiem na baterie (są baterie ale nie wiem czy sprawne). Gdy paczka przyszła było już delikatne uszkodzenie. A mianowicie była uszkodzona wtyczka przy silniku osi DEC. Nie zauważyłem tylko dopiero jak odpadła zauważyłem. Myślę ze koszt takiej wtyczki to ok 2-3zł. wystarczy przylutować i będzie git. Napęd pięknie chodzi. Nie słychać go praktycznie wcale. Na jednym ze zdjęć widać co jest grane z ta wtyczką. Jak widać przy montażu zainstalowana jest tylko jeden silnik. Drugi jest zdjęty. Widać też zasilacz. Jego nie sprzedaję.

 

4e3ba33d1e4e33b1m.jpg

 

cfa239e350eb8693m.jpg

 

9b1545bc7c35c132m.jpg

 

Cena: 520zł. + wysyłka pocztą polska. Możliwość negocjacji!!!

 

Nie rozbijam kompletu. Myślę ze nie ma sensu.

 

 

Kontakt:

 

GG: 2289682

e-mail: adminpawel@o2.pl

Lub: PW

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd w obu osiach zarezerwowany dla Myszki.

 

No byłby ktoś chętny na sam montaż?

 

1. Napęd - 220zł

2. Montaż + przeciwwagi + długie elastyczne cięgna mikru ruchów. - 300zł

 

Możliwość negocjacji!!

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy pasują idealnie. Oczywiście po odpowiednich przeróbkach. A przekładnia. jest na 100% taka sama. Ponieważ ustawiłem tak na "oko" na północ i przez 30min był miej więcej w środku okularu. A do silnika osi DEC dorobiłem sobie gniazdo. byłem w sklepie ale nie było tych wtyków, a więc zrobiłem poprzez wtyki USB tj, przedłużka USB i uciąłem obie strony i przerobiłem. Dzięki temu jestem oryginalny. :D A silnik działa.

 

 

Można Zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No pieknie ... jak Ci się tak dokładniej przyjrzeć na forum, to Ty wszystko co dostałeś, już chyba spieniężyłeś, drogi kolego. :naughty:

Popatrzcie sobie: http://www.allegro.pl/item396885220_2_wyci...owy_2_1_25.html

Nawet ten biedny stary wyciąg 2" od Synty co mu darowali próbuje zhandlować za nie małą cenę.

Lepiej było żeby Ci ten drugi kolega go nie oddawał i mógł sobie brać do budowy Taurusa. Lepiej by na tym chyba wyszedł; przynajmniej brał po coś, a Tobie jak widac nie był tak naprawde wogóle potrzebny.

 

Jak już chcesz tak bardzo darowizny spieniężać, to ewentualnie za symboliczną kwotę może i naprawde potrzebującemu.

Bo naprawde cała ta Twoja akcja na forum jest mocno niesmaczna :kwasny::zle: i budzi odrazę.

Ech ... szkoda gadać. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie ... jak Ci się tak dokładniej przyjrzeć na forum, to Ty wszystko co dostałeś, już chyba spieniężyłeś, drogi kolego. :naughty:

Bo naprawde cała ta Twoja akcja na forum jest mocno niesmaczna :kwasny::zle: i budzi odrazę.

Ech ... szkoda gadać. <_<

Masz rację. Próżne gadanie. Tylko po takich mykach trudniej będzie znaleźć chętnych do darowizn. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba od której pepelito kupił montaż, pewnie lepiej by było mi się nie wychylać w jego obronie, ale po prostu nie mogę, jak was czytam...

 

To znaczy że co ? pepeleito do końca życia ma byc udup... z darowanym mu sprzętem ? Ma się nie rozwijać ? Bo jednak sprzęt jest w obserwacjach a w szczegołności w astrofoto to dość kluczową sprawą...

 

Dlaczego pepeito ma niby sprzedać darowny mu sprzęt za grosze ? Poprosze choć o jeden ROZSĄDNY argument !

Bo ja rozumiem, że skoro ma sprzedawać za grosze, to tym samym niby ma "sponsorować" następne osoby. Ale kurna, to już jest czyste "olewanie" Pepelito. Przecież to JEMU, podkreślam JEMU został on darowany, a nie "ludzkości". To Pepelito dzięki niemu miał sie rozwijać i wymieniając sprzęt na lepszy ( czyli sprzedając darowany mu ) mamy okazję obserwować ten rozwój - powinien on nas cieszyć.... a z was wypływa teraz blizej nie określone g... zalatujące jakąś, nie wiem, zazdrością ?

 

Żeby było śmieszniej, darowane mu pieniądze teraz leżą u mnie w kieszeni... ale takie jest kurna życie. Tu jednak chodzi w tym wszystkim o Pepelito i jego pasję, nie o pieniądze....

 

A teraz ręka do góry, koledzy Cygnus i Vixen, który z was podarował coś Pepelito, że śmecie mu coś wytykać, i to jeszcze po sprawie ?! Trzeba było mu to wyraźnie zakomunikować na samym początku jak zaczał sprzedawać, wyraźnie przecież napisał w pierwszym poście:

WAŻNA WIADOMOŚĆ!! Jeśli ktoś ma sprzeciw że nie mogę sprzedać (chodzi o tych którzy sie składali) proszę mnie poinformować to przerwę sprzedasz. Ale jak mówiłem bardzo chciałbym sprzedać z powodu zakupu lepszego modelu.

Bardzo brzydko postępujecie wobec Pepelito, traktujecie go mocno przedmiotowo, śmiem twierdzić, że szukacie "intrygi" i awantury.... kurna... czyste trolowanie jak na mój gust....

Skrajny brak myślenia o kimś i o "dobrej sprawie", tylko kasa, kasa, kasa .... kto co se kupi, gdzie sprzeda i za ile... i dlaczego tak drogo....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak kolega Philips, jeżeli kapitał zebrany na tych aukcjach idzie na rozwój zainteresowań to niema się czego czepiać. Moglibyście mieć pretensje gdyby Pepelito powiedział, kończę z tym cały sprzęt na sprzedaż i kasa dla niego. Tłamsicie chłopaka :burza: . Myślę, że jak kolega pepelito stanie finansowo na nogi to będzie pamiętał o tej przysłudze i postąpi podobnie w przypadku kogoś w podobnej sytuacji. A prawo krytyki pozostawcie darczyńcom, była zgoda na sprzedaż LV i pytanie o sprzeciw przy montażu, więc dajcie mu spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, czy ja jestem darczyńcą dla Pepelito - brałem udział w zbiórce na teleskop, organizowanej swego czasu w innym miejscu. Moim zdaniem, jeśli chłopak ową 'kasę' chce przeznaczyć na rozwój sprzętu astro i swą astropasję - wtedy nie wnoszę sprzeciwu - a nawet jestem za!

 

Niechaj chłopak się rozwija! I pewnego dnia niech teleskop Hubble'a będzie jego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma tylko jedno pytanie do osób, które tak krytykują Pepelito.

Czy mieliście swój udział w zbiórce dla Pepelito na sprzęt????

Bo jeśli nie, to jako osoba, która miała swój udział, bardzo proszę o nie mieszanie się w nie swoje sprawy!!!!

Nie wiem, ale niektórzy jak napisał Phillips, czekają tylko na okazję do trolowania!!!!

Pepelito, rozwijaj się chłopie, a takie głupie teksty jak powyżej ignoruj na całej lini!

Jeśli kasa idzie na lepszy sprzęt, to tylko Cię pochwalić!

Piotrek

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie ... jak Ci się tak dokładniej przyjrzeć na forum, to Ty wszystko co dostałeś, już chyba spieniężyłeś, drogi kolego. :naughty:

Popatrzcie sobie: http://www.allegro.pl/item396885220_2_wyci...owy_2_1_25.html

Nawet ten biedny stary wyciąg 2" od Synty co mu darowali próbuje zhandlować za nie małą cenę.

Lepiej było żeby Ci ten drugi kolega go nie oddawał i mógł sobie brać do budowy Taurusa. Lepiej by na tym chyba wyszedł; przynajmniej brał po coś, a Tobie jak widac nie był tak naprawde wogóle potrzebny.

 

Jak już chcesz tak bardzo darowizny spieniężać, to ewentualnie za symboliczną kwotę może i naprawde potrzebującemu.

Bo naprawde cała ta Twoja akcja na forum jest mocno niesmaczna :kwasny::zle: i budzi odrazę.

Ech ... szkoda gadać. <_<

 

Vixen tylko nie wiem czy zauważyłeś, że w pierwszym poście pepelito znajduje się info, iż jeśli ktoś z darczyńców jest przeciwny sprzedaży darowanego sprzętu, to pepe nie będzie go sprzedawał. Jeśli żaden z darczyńców nie zgłosił sprzeciwu to było to równoznaczne z tym, że sprzęt może sprzedać. Bardzo ładnie postąpił, że po prosił o zdanie darczyńców, a świadczy to o tym, że liczy się z tymi osobami! Twój komentarz jest w tym momencie chory! A jeśli komuś z darczyńców nie podoba się postępowanie pepelito, to mógł to jemu zgłosić - takie to trudne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o montaż Mi nie chodziło tak bardzo w Moim poście, ale o pozostałe rzeczy. Podczepiłem tylko swojego posta tu, bo wątek był jeszcze nie zamknięty.

Wyraziłem swoją opinię i koniec kropka. Ktos może być za Ktoś zdecydowanie przeciw.

 

A niech sobie już sprzedaje co chce. Mam to gdzieś .....

 

Jeśli jakaś krytyka na forum ma się spotykać z taką batalią kontrataku, to faktycznie najlepiej się nie ozdywać i niech każdy robi sobie co chce. Nie wazne czy to moralne czy nie.

 

Zamknijcie wątek, albo se usuńcie wszytskie nie potrzebne posty i po sprawie. Każdy będzie zadowolony że pozamiatane.

Edytowane przez Vixen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.