Skocz do zawartości

czy dobry kupiłem


dojcek1

Rekomendowane odpowiedzi

>ŚREDNICA SOCZEWKI/ ZWIERCIADŁA GŁÓWNEGO: 150mm

>Długość ogniskowej: 1400mm

>SZUKACZ: 6x30mm

>MONTAŻ: Paralaktyczny

>STATYW: Aluminiowy

>AKCESORIA: (dodatki za free)

- FILTR KSIĘŻYCOWY

- FILTR BARLOW x2

- MAPA KSIĘŻYCA I UKŁADU SŁONECZNEGO

- OKULAR PL – 6,5mm

- OKULAR PL – 25mm

TELESKOP NEWTONA (REFLEKTOR)

 

no i kupiłem taki teleskop jako pierwszy w rzyciu i teraz niewiem czy doby czy to jakiś bubel

prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego może się nadawać, do podglądania sąsiadek, czy nawet nie bardzo

 

Jaka to marka? Daj jakąś fotkę.

A ten "filtr Barlow" to mówi sam za siebie. Jak to chłopaki w innym wątku napisali, nada się na kieliszek :D

pozdrawiam

 

P.S: Jak to jest, że najpierw kupujesz a potem pytasz z obawą, że to bubel. A wypadałoby odwrotnie :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego może się nadawać, do podglądania sąsiadek, czy nawet nie bardzo

Wiesz, moze cos tam pokaze. Patrzyles juz przez niego czy jeszcze nie? Jak nie to narazie nie ma co mowic. Okularki i te *filtry* to raczej bedzie cos co moze zalamac czlowieka. No ale najpierw zobacz co widac a potem mozesz sie zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dzięki! I wszystko jasne :D "Filtr Barlow", "Jupiter" i te superaśne rozwiązanie z barlowem w wyciągu.

 

Dojcek, niezbyt to dobre rozwiązanie niestety, ale do nauki nieba powinno być ok.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny.

Najpierw kupuje potem pyta czy nie bubel.

Jak już kupiłeś to przetestuj i Ty powiedz nam czy bubel.

My to możemy się tylko domyślać ( jak dokładnie powiesz co kupiłeś bo na razie to nie wiemy).

Na podstawie tego opisu domyślam się , że cymes to to nie jest.

Na początek na pewno coś tam poobserwujesz.

Zacznij od Księżyca i Jowisza.

Następnie jakieś gromadki i wszystko będziesz wiedział.

"Filtr barlowa" to raczej omijaj z daleka bo sam teleskop jeśli się nie mylę ma barlowa wbudowanego w wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę na zdjęciu tajemniczy filtr z napise SUN. Nie obserwuj nim Słońca, ponieważ może on pęknąć w czasie obserwacji i nie wiadomo, czy w ogóle się do takich obserwacji nadaje (może przepuszczać za dużo światła). Do tego celu najlepsza jest folia Baadera.

 

Mnie przypadła do gustu "długość ogniskowej" :szczerbaty:

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Teraz wiadomo co to za cudo.

Jeśli zapłaciłeś coś koło tej ceny która jest teraz widoczna to nie ma tragedii.

Tak jak pisałem do planet może być całkiem przydatny.

Wszystko zależy od jakości bebechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że pewnie jest spora grupa osób posiadające tego typu teleskopy, czyli „NO NAME”, którzy siedzą cicho a może by tak wyjść z ukrycia i opisać dokładniej taki sprzęt. Mówię tu o jakimś w miarę obiektywnym opisie a nie wychwalaniu tych cudów techniki „bo akurat taki kupiłem i jest zajebisty”. Napisać szczerze, co podpowiada nam żołądek o naszym najnowszym zakupie, może to wcale nie jest aż taki straszny …… Nie oczekuję tu fachowych opinii a raczej proste stwierdzenie typu: kupił bym jeszcze raz lub nie.

 

PS.

A z tym żołądkiem, to na pewno każdy zna to uczucie jak coś nam nie pasuję i ma się wtedy motylice w brzuchu ;) To piersze uczucie jekie się pojawia, ono jest najlepszym wyznacznikiem bo każde kolejne to maskowanie i usprawiedliwianie swego wyboru.

 

PS2.

Niech żołądek was oświeci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę na zdjęciu tajemniczy filtr z napise SUN. Nie obserwuj nim Słońca, ponieważ może on pęknąć w czasie obserwacji i nie wiadomo, czy w ogóle się do takich obserwacji nadaje (może przepuszczać za dużo światła). Do tego celu najlepsza jest folia Baadera.

 

Co byś nie przeoczył tego co napisał Kuba!!!

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

 

Lars, mam nadzieje że się nie gniewasz, ale jak zobaczyłem to "coś" z napisem "sun" to mnie zmroziło. :mellow:

A Ty napisałeś co trzeba i to dużo wcześniej :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

A z tym żołądkiem, to na pewno każdy zna to uczucie jak coś nam nie pasuję i ma się wtedy motylice w brzuchu ;) To piersze uczucie jekie się pojawia, ono jest najlepszym wyznacznikiem bo każde kolejne to maskowanie i usprawiedliwianie swego wyboru.

 

PS2.

Niech żołądek was oświeci ;)

 

brahi, ktoś cię woła! :Boink::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie przeoczył tego co napisał Kuba!!!

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

 

Lars, mam nadzieje że się nie gniewasz, ale jak zobaczyłem to "coś" z napisem "sun" to mnie zmroziło. :mellow:

A Ty napisałeś co trzeba i to dużo wcześniej :szczerbaty:

 

Hej,

 

Oczywiście, że się nie gniewam :Beer: Właściwie to nawet nie wiem za co miałbym się gniewać :D:Beer: To nasz święty obowiązek, żeby ostrzegać innych przed eksperymentami ze Słoneczkiem :Salut: Takie nasze jedenaste przykazanie obok kultowego "dozbieraj ze trzy stówki" :D:Beer:

 

Pozdrawiam i życzę pogodnej nocy,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dalej nie wiemy co widać przez ten teleskop. W odszukiwaniu obiektów na niebie niezastąpiony jest np. programik HNSky. Wracając do teleskopu - zawsze można w nim zmodyfikować to i owo. Najważniejsze jakiej jakości jest zwierciadło. Wyciąg itp. można wywalić i wstawić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy szukacz" niewiem czy dobrze nazwałem" działa na zasadzie że tam gdzie wyceluje to będe mógł oglądać obiekt przez większe zwierciadło czy to jest taka mini lornetka

 

Tak wlasnie jest.

Tylko przypadkiem moze byc tak, ze szukacz moze byc zle ustawiony.

Najlepiej sprawdzisz to na jakims obiekcie na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacz powinien mieć możliwość regulacji położenia w obejmie, najczęściej za pomocą śrub. Patrzysz w szukacz: gwiazda na środku. Patrzysz w okular: ta sama gwiazda na środku. Tak ma być. Jeśli nie jest, należy naregulować. Gwiazdy są wszystkie podobne do siebie więc faktycznie lepiej to ustawić w dzień. I napisz co dało się zobaczyć. Ja na przykład teraz wogóle nie mam żadnego sprzętu optycznego i wolałbym w tym momencie mieć twój i sobie looknąć na Saturna zanim zajdzie albo na Jowisza czy Księżyc. Nie wiadomo jakie są możliwości tego sprzętu. Możliwe że wystarczy mu wymienić to i owo i będzie sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jeżeli się wywali Barlowa, to czy wiadomo, czy będzie teleskop bez niego ogniskował ? Gdyby w wyciągu był zamontowany Barlow 2x to jeszcze pół biedy, ale chyba jest to coś w rodzaju 2,5x. Tubus jest zbyt krótki jak na ogniskową 700mm <_<

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma mowy o wywalaniu barlowa który jest wbudowany. Jak wywalimy tego barlowa to możemy wywalić też resztę.

Wywalić należy tego dodatkowego barlowa. Tego co go sprzedawca nazwał " filtr barlow"

Kompetentny sprzedawca to prawdziwy skarb. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja będę jeszcze bardziej hardcorowy od poprzedników!!

Wyrzuć filtr z napisem SUN zaraz do kosza. Nie wahaj się, nie zwlekaj, nie czekaj, nie żałuj... Wstań, zabierz filtr i do kosza... Już, zaraz, natychmiast...

 

dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na zdjęciu tajemniczy filtr z napise SUN. Nie obserwuj nim Słońca, ponieważ może on pęknąć w czasie obserwacji i nie wiadomo, czy w ogóle się do takich obserwacji nadaje (może przepuszczać za dużo światła). Do tego celu najlepsza jest folia Baadera.

 

Napisałeś co może się stać z filtrem, a nie napisałeś co by się w następnej sekundzie stało z okiem!

Niestety takie rzeczy są bardzo niebezpieczne, gdyby ktoś to kupił i nikt by mu nie powiedział czym to skutkuje, efekty mogłyby być opłakane....

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.