Skocz do zawartości

czy dobry kupiłem


dojcek1

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, stereotyp Allegro. Nie wszystko co kupimy na jego aukcjach, musi być bublem jeśli chodzi o sprzęt optyczny :).

Oczywiscie nie wszytko z allegro jest bublem. Troche sie balem ze taki wniosek z tego stwierdzenia mozna wyciagnac. Ale zapewniam ze chodzilo mi o ten konkretny produkt. A napisalem tak bo taki temat pojawil sie tez na forum.

 

Allegro dobra rzecz, ale z glowa kupujmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spoko nie musisz się tutaj tłumaczyć, też tak na początku mówiłem. Po prostu jak się troszkę posiedzi i poszuka, to dojdzie się do wniosku tego, który napisałeś na końcu postu :)

 

A swoją drogą. U mnie ciągle jest zasada najpierw pytaj, potem strzelaj, a nie na odwrót. Da się na pewno coś tym teleskopem poobserwować, ale nie łudź się- nie będą to widoki zachwycające, ze względu na Barlowa wbudowanego w wyciąg.

 

A co do tego filtru. Z miejsca wyrzuć go do kosza na śmieci! Gdyby coś ci się stało (odpukać)... Mógłbyś zapomnieć o astro.

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: Wiecie co zauważyłem? Większość tych, niestety, bubli z Allegro sprzedają się jak ciepłe bułeczki bo:

1. Na opakowaniach często są jakieś "bjutiful" zdjęcia.

2. Sprzedawcy dorzucają jakieś bajery typu mapki itp.

3. No i cena. A czytając opis wyobrażamy sobie wspaniałe widoki a sprzedawca zapewnia nas, że to jest Cool teleskop i nie kupuj żadnego innego tylko ten :szczerbaty:

 

EDIT 2: Kurcze doczytałem się na tej aukcji takiej informacji "Zwracam pieniążki jeśli przedmiot nie jest zgodny z opisem i zdjęciami".

Dla mnie to ty możesz dzwonić do tego gościa i mu wyjaśnić pewne rzeczy a także poprosić o zwrot pieniążków :)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest specyfika handlu, przy pomocy pięknych słówek można sprzedać wszystko, nawet największy bubel. Zaawansowany obserwator jest w stanie wyłapać na Allegro sprzęt dobry, początkujący zazwyczaj nie. Dlatego wszystkim początkującym radzę pierwszy teleskop zakupić w sklepie (np. DeltaOptical). Można tam kupić sprzęt do 400 zł i jest pewność że nie rozleci się przy pierwszych obserwacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możesz oddać towar sprzedawcy do kilku dni bez podania powodu. A z opisem i ze zdjeciami to telep może sie zgadzać, no chyba że allegrowicz napisze (juz tak kiedys było) że zobaczysz flagę hamerykanską na księzycu.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możesz oddać towar sprzedawcy do kilku dni bez podania powodu. A z opisem i ze zdjeciami to telep może sie zgadzać, no chyba że allegrowicz napisze (juz tak kiedys było) że zobaczysz flagę hamerykanską na księzycu.

Faktycznie, o ile dobrze pamiętam prawo pozwala zrezygnować z zakupu na odległość (Internet, telefon) bodajże w ciągu dziesięciu dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop z płytą korekcyjną :D w postaci "filtra Barlowa" czy też soczewki Barlowa, wydłużającą ogniskową... Hmm.

 

Ciekawe czy producent to dla liczb (ogniskowa-cele marketingowe), czy po to żeby lustro wogóle doczegokolwiek się nadawało, albo te okulary, które dołącza w komplecie się do czegoś nadawały? Jakoś tak nie świece ... :D

 

Bo jak tak, to dajemy tym swoim jasnym Newtonom ( takim np.: f/4,9) po Barlowie a potem to już tylko SWAN,SWAN, UWA, SWAN,UWA ,UWA :szczerbaty:. Jednak coś w tym jest :D

 

Że też ja muszę zawsze o wszystkim mysleć... :lol::lol::lol:

 

 

Odpowiedź na tytuł wątku:

Kupiłeś niedobry tj. zły teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że pewnie jest spora grupa osób posiadające tego typu teleskopy, czyli „NO NAME”, którzy siedzą cicho a może by tak wyjść z ukrycia i opisać dokładniej taki sprzęt. Mówię tu o jakimś w miarę obiektywnym opisie a nie wychwalaniu tych cudów techniki „bo akurat taki kupiłem i jest zajebisty”. Napisać szczerze, co podpowiada nam żołądek o naszym najnowszym zakupie, może to wcale nie jest aż taki straszny …… Nie oczekuję tu fachowych opinii a raczej proste stwierdzenie typu: kupił bym jeszcze raz lub nie.

Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie tego teleskopu. Jestem jego posiadaczką od ponad roku, został mi podarowany na urodziny(ale został kupiony u innego sprzedawcy). Najeżdżacie cały czas na teleskopy z allegro, choć 95% z Was nie miała z nimi styczności. Biedny dojcek1,pewnie po tych wszystkich Waszych komentarzach, myśli, że kupił teleskop nadający się od razu do wyrzucenia.

Nie jest zły, naprawdę nie jest zły. Wiem, nie jestem jakąś wybitną specjalistką, ale oglądałam nim np.m42,m57,m13,m81,m45,triplet Lwa,m82,Marsa,Jowisza,Saturna,Merkurego czy Wenus i muszę powiedzieć, że obrazy w pełni mnie zadowalały i nie odbiegały aż tak jakością i wyglądem choćby od tych przedstawianych na szkicach wykonywanych przez osoby o znacznie lepszym, ale podobnym parametrami sprzęcie.

Jeśli chodzi o okulary, to one też nie są o wiele gorsze od tych z zestawu Messiera 152/762(jako, że posiadam także ten teleskop, mogłam porównać dołączone okulary). Specjalnie porównywałam je na kilku obiektach i stwierdzam, że owszem, może jakość obrazu była trochę gorsza, ale mogę spokojnie powiedzieć, że NIE JEST ŹLE.

Montaż,no cóż, z początku nie byłam wymagającym obserwatorem, ale później zaczęła mi przeszkadzać mała stabilność. I to chyba największa jego wada.

Co takiego jeszcze? Aberracja występuje dosyć spora, ale jakoś da się żyć;]

 

PS. Tajemniczy filtr SUN, sam z siebie bez używania pękł po kilku tygodniach...I wylądował w koszu;] To akurat chyba najlepsze rozwiązanie, jeśli o niego chodzi.

Tak, więc, dojcek1, trzymaj się, nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... choć 95% z Was nie miała z nimi styczności...

 

Cześć

Fajna wypowiedź i w ogóle taka budująca, ale nie zgodzę się z zacytowanym powyżej fragmentem Twojej wypowiedzi. Zebrane tu opinie na temat teleskopów "z allegro" są podyktowane doświadczeniem w tej kwestii. Wiem, bo sam dałem się nabrać na "alleskop" :)

Z drugiej strony jeżeli nowy teleskop o parametrach 130/1400 kosztuje 200zł to już coś jest nie tak, prawda? A każdy musi na tym zarobić. Ciekawe jaka jest cena, z jaką wychodzi spod dłoni chińskich (bądź innych) pracowników - składaczy. 80 zł?

pzdr

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeżeli nowy teleskop o parametrach 130/1400 kosztuje 200zł to już coś jest nie tak, prawda? A każdy musi na tym zarobić.

pzdr

 

'link nie działał' <---- jest dwa posty niżej

 

Przyjrzyj się dokładnie "liście ofert kupna".

Cena tego "teleskopu" na początku była ok 2zł. :blink:

Edytowane przez Kamil D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na zdjęciu tajemniczy filtr z napise SUN. Nie obserwuj nim Słońca, ponieważ może on pęknąć w czasie obserwacji

E tam - zaraz pęknąć. Mnie filtr nie pękł tylko ładnie, powoli, delikatnie SPŁYNĄŁ, co dziwne, bo nie był chiński tylko radziecki z zestawu teleskopu Mizar. Zapewne dlatego, że przez chwilę poddałem go naświetlaniu przez pełną aperturę a nie zawężona do 1/3 średnicy przez przesłonę wejścia tubusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

 

Wybacz... mój błąd.

 

O już wszystko ok...

 

Moje zdanie jest takie: Reasumując, gdyby sprzęt dający przyzwoite obrazy "nie różniące się od obrazów w drogich sprzętach" można było kupić za 200-350zł to totalnym kretynizmem byłoby kupowanie np. EDka za kilka tysiaków...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajna wypowiedź i w ogóle taka budująca, ale nie zgodzę się z zacytowanym powyżej fragmentem Twojej wypowiedzi. Zebrane tu opinie na temat teleskopów "z allegro" są podyktowane doświadczeniem w tej kwestii. Wiem, bo sam dałem się nabrać na "alleskop" :)

Z drugiej strony jeżeli nowy teleskop o parametrach 130/1400 kosztuje 200zł to już coś jest nie tak, prawda? A każdy musi na tym zarobić. Ciekawe jaka jest cena, z jaką wychodzi spod dłoni chińskich (bądź innych) pracowników - składaczy. 80 zł?

pzdr

 

No dobra,może troszkę przesadziłam z tymi 95%;]

Mój teleskop nie kosztował 200 zł, a ok.800, był kupowany przez 'kup teraz'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,może troszkę przesadziłam z tymi 95%;]

Mój teleskop nie kosztował 200 zł, a ok.800, był kupowany przez 'kup teraz'.

 

Oczywiście nie każdy teleskop na allegro to bubel. Tam przecież sprzedawane są teleskopy dobrych marek i wystawiają je również znane sklepy ze sprzętem astronomicznym. Moje poglądy na ten temat odnoszą się do typowych "allerurek" z mnóstwem gratisów jak ten "cudowny filtr słoneczny" zazwyczaj reklamowane hasłem "super profesjonalny sprzęt astronomiczny", "powiększenie 520x" itp.

Jak to się mówi, "starego szczura na zepsuty ser nie nabierzesz", więc ktoś kto ma odrobinę pojęcia o sprzęcie astronomicznym to wystarczy, że zerknie na opis sporządzony przez "fachowca" i już wiadomo co jest halo.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, próbowałem licytować i wygląda na to, że teleskop jest podlicytowany z góry na określoną kwotę. I z każdą licytowaną kwotą "zostałem przelicytowany". Ciekawe czy to znajomy sprzedawcy i ile ustawił sobie maksimum...

Ale nie sprawdzam dalej bo jeszcze kupię i co? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Asdf za słowa pocieszenia bo myślałem ze go wywale

 

FILTR SUN DAWNO WYŻUCONY

 

jak narazie mi wystarczy, Zakupiłem go bo chciałem księżyc oglądać.

 

Ale jak piszesz że widać w nim emki To spox

 

W piątek jade na GÓRE ŻAR i go wyprubuje i oczywiście zdam relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego krytykujecie ten teleskop Tylko dlatego ze jest z Allegro. Dla was Allegro z tego co widze to jakis ruski rynek targ czy nie wiem co jeszcze. Jak by wam ktos powiedzial ze ten teleskop nie byl kupiony na allegro tylko w jakims znanym w sklepie to byscie go wychwalali. Przeciesz na allegro swoje przedmioty wystawiaja znane sklepy tak jak napisal ktos powyzej. Jestem poczatkujacy i nie znam sie dokladnie wiec nie staram sie go bronić tylko mowie co widze. Glownie cala ta dyskusja toczy sie na temat allegro, zamiast mowic tu czy ma dobre parametry czy tam inne rzeczy. Mam ten teleskop od 3 tygodni i jestem z niego zadowolony. Bardzo ladnie widac ksiezyc. Wczoraj i dzisiaj ogladalem Venus. A to ze sa jakies mapki w gratisach to i tak na takie kawalki papieru malo kto idzie bo to i tak jest nie potrzebne, jak ktos chce kupic teleskop to patrzy na teleskop a nie na mapy, jak na mapy to na mapy. <_<

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.