Skocz do zawartości

czy dobry kupiłem


dojcek1

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Allegro dobra rzecz, ale z glowa kupujmy!

 

Ekhm...

 

Toba, powiedzieć Ci prawdę? Może i ten teleskop bublem nie jest, ale na pewno nie jest aż tak dobry. Czytałeś wypowiedzi innych? Widzę, że tak. Ale zrozum, że dużo jest takich pseudo-sklepów, gdzie ktoś kupuje teleskop w hurtowni, pewnie tylko dla zysku- sam olewa astronomię i go potem wychwala. Wybacz, ale ja przyjmuję taką zasadę przy kupnie sprzętu obserwacyjnego (chodzi o sklep) : Od pasjonatów dla pasjonatów.

 

Zakończmy już tą dyskusję, bo w ogóle nie ma sensu <_<

 

PS.

Miałem zamiar siedzieć na dworze z teleskopem do 2 w nocy. Skończyło się po 30 minutach, bo mam tak zaje kurde fajne osiedle, że co chwile jakieś pijaczyny się czepiały i w końcu jakichś 3 typa trochę groźniej się zachowali, tj. cos tam zaczęli gadać do nas (bo z kumplem byłem). Ogólnie się pluli :rolleyes:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar siedzieć na dworze z teleskopem do 2 w nocy. Skończyło się po 30 minutach, bo mam tak zaje kurde fajne osiedle, że co chwile jakieś pijaczyny się czepiały i w końcu jakichś 3 typa trochę groźniej się zachowali, tj. cos tam zaczęli gadać do nas (bo z kumplem byłem). Ogólnie się pluli :rolleyes:

a gdzie obserwujesz? Jeśli gdzieś blisko mnie to czasem mogę porobić na pół etatu za body guarda :D

męty jakoś mnie szczęśliwie omijają dużym łukiem

 

teleskopy z allegro nie są złe z definicji ale ...

 

sprzedający często nie mają pojęcia co sprzedają i trudno uzyskać od nich sensowne informacje na temat sprzętu. Zalecają sprzedawane teleskopy do wszelkich obserwacji a nawet astrofotografii!!!

 

sprzedawany towar to często najtańsze chińskie zabawki, które zupełnie nie nadają sie do obserwacji gwiazd czy planet

 

jakość optyki taniego, niemarkowego sprzętu to loteria. Czasem trafi sie przyzwoita optyka ale częściej słabiutka. W komplecie sprzedają często okulary Huygensa lub Ramsdena o kiepskiej korekcji, słabej ostrości, małym polu i małym ER i to w połączeniu z telepami krótkoogniskowymi o olbrzymim chromatyźmie i krzywiźnie pola

 

często duże i ciężkie teleskopy są sprzedawane na chwiejnych montażach EQ1 lub EQ2

 

nawet gdy optyce trudno na początku coś zarzucić to jakość rozwiązań mechanicznych jest katastrofalna. Nieprecyzyjne wyciągi z dużymi luzami, do tego często za długie powodują winietowanie (z okularami o długiej ogniskowej). Niekiedy pająki mają bardzo grube ramiona, etc, etc, etc.

 

nie ma szans wyegzekwowania gwarancji

 

i można tak jeszcze dłuuuugo

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego krytykujecie ten teleskop Tylko dlatego ze jest z Allegro. Dla was Allegro z tego co widze to jakis ruski rynek targ czy nie wiem co jeszcze.

Nonsens... Tu nie chodzi o samą ideę kupowania sprzętu na allegro, tylko o kupowanie bubli z allegro. Z mocno ściemnionym opisem.

 

 

Jak by wam ktos powiedzial ze ten teleskop nie byl kupiony na allegro tylko w jakims znanym w sklepie to byscie go wychwalali.

 

Sorki, ale znowu bzdura. Nieważne gdzie byś go kupił, na allegro czy w markecie, to nic nie zmienia. Jest to po prostu słaby sprzęt.

 

I nikt się tutaj ciebie nie czepia. Bo niby skąd miałeś wiedzieć, że to bubel. Ostatnio taka panuje moda, że początkujący najpierw kupują jakiś przyrząd, potem pytają, czy dobry kupili. A jak sie im powie, że niestety kupili bubel, to oni się obruszają, że ktoś na nich najeżdża.

Jak ktoś uważa, że sprzęt jest ok, to po co pyta?

A jak już pyta, to dla czego ma pretensje do odpowiadających za odpowiedź nie taką, jaką chciałoby się usłyszeć?

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.