Skocz do zawartości

Wielka wyprzedaż!!! Okazja!!!


wlamo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze.

 

Tuba Bresser messier 130/1000mm.

Światłosiła f7,7.

Wyciąg 2" z redukcją na 1,25".

 

Cena:400zł

 

Montaż MON1(eq2) chociaż według mnie jest dużo lepszy i stabilniejszy do eq2.

Nie posiada lunetki begunowej.

Można dołożyc do niego napęd na 1 oś.

 

Cena:250zł

 

Okular Radian 5mm. Jest on produkcji firmy TELE VUE.

Ma ogniskową 5mm czyli zastosowanie typowo planetarne.

Niestety filtry plastikowe wkręcają się natomiast w oprawie metalowej nie do końca choć można obserwować. Razem z okularem jest filtr księżycowy oraz planetarny niebieski.

 

Cena:500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zapewne teraz wszyscy czekają jak hieny na okazje od "gerardo" i się wstrzymują z zakupami.

nie przesadzaj. Podałem najświeższy przykład jaki znalazłem, ale skoro ten Ci się nie podoba to zobacz to

 

może nie ta sama jakość co Bresser ale jest nowy, od sprawdzonego sprzedawcy, z gwarancją, z przesyłką i wiadomo co sie kupuje (szukacz, okularki itp.), że o idealnym stanie nie wspomnę :szczerbaty:

 

a tu sprzedający skąpi nam wszelkich informacji i jeszcze ma pretensje, że nikt nie chce kupić

 

dam Ci wlamo pewną wskazówkę: minęła moda na małe Newtony za dużą kasę. Spróbuj na allezło ... może się uda ... ale wymagany jest porządny opis, zdjęcia i nie zaszkodzi zachwalanie :D

 

pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ... przy tej promocji w DO to już kolega Nam utonie ze swoją propozycją.

Wlamo lepiej nie bylo się pakowac w sprzęt tak mały. Najlepiej opłaca się od razu brać minimum 20cm na dobsie lub EQ-5 - zadowolenie na lata. Przynajmniej sprzęt zdąrzy się trochę zużyć i się później nie będzie żałować że za 50% ceny można tylko znaleść kupca.

 

P.S.

Zaczynamy tutaj koledze "smrodzić" w temacie, więc ryzykujemy kopniaki karne do adminów za zaśmiecanie wątków. Ja już lepiej się zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto prosty przykład tuby znacznie lepszej i do tego tańszej
Sorry, ze "wtracam sie miedzy wodke a zakaske", ale ten teleskop byl wyprodukowany w 1999 r. Do ceny zakupu byc moze trzeba doliczyc koszt powtornej aluminizacji zwierciadel. Sprzedawany tu Bresser jest raczej nowszy...

A MON-1 Bressera to bardziej EQ 3-2, niz EQ-2:

dellmessierr90toucamproqq3.th.jpg

Bez problemu umiescilem na nim 15 cm Newtona:

th_N150-875_MON1_2.jpg th_N150-875_MON1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno podobnego Celestrona i... sprzedałem bez żalu.

to teraz kup tego Bressera ... może sprzedasz go niedługo z żalem :Boink:

ale ten teleskop byl wyprodukowany w 1999 r. Do ceny zakupu byc moze trzeba doliczyc koszt powtornej aluminizacji zwierciadel. Sprzedawany tu Bresser jest raczej nowszy...

ale ten teleskop jest większy o 2,5". To zupełnie inna bajka. Być może potrzebna będzie aluminizacja, a być może nie. Być może potrzebna będzie w Bresserze. Autor wątku nie opisał tego telepa. Przemilczał też sprawę szukacza

a nie zauważyłeś tego teleskopu z DO?

 

pozdrawiam

 

PS

bardzo podoba mi się sytuacja kiedy obcy ludzie zachwalają sprzęt, którego sami nie chcą kupić, a którego sprzedającemu nie chciało się nawet przyzwoicie opisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zauważyłeś tego teleskopu z DO?
Jasne. Synte postawiono na EQ-2 (jestem przekonany, ze MON-1 jest wyraznie lepszy). Bresser ma 2" wyciag okularowy, Synta 1,25". Bresser-Messier to stosunkowo mloda marka, szansa na to, ze ten sprzet bedzie wymagal aluminizacji jest o wiele nizsza, niz 9. letniego Celestrona.

PS. Nigdy nie kontaktowalem sie z Kol. Wlamo, nie mam zadnego interesu w tym, by sprzedal ten sprzet.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2" wyciąg w teleskopie o średnicy 5" jakoś mnie nie przekonał. Chyba, że mamy zamiar zademonstrować na czym polega winietowanie przez małe LW:D

 

problem polega na tym, że opierasz się na przypuszczeniach. Nie mamy żadnej pewności, że LG w tym Bresserze jest OK bo wlamo nic na ten temat nie napisał. Może czyścił je szczotką drucianą?

 

drogi wlamo jeśli chcesz sprzedać sprzęt to opisz go; w jakim jest stanie, jak oceniasz optykę, co nim widziałeś lub jakie zdjęcia zrobiłeś. Ten sprzęt jest mało popularny więc nie denerwuj się, że nikt nie chce kupić kota w worku tym bardziej, że cena nie powala

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.