Skocz do zawartości

PIERWSZY RAZ


pitrek

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś pisałem że jako 2 klasista w sierpniu po południu widziałem na wczasach we Władysławowie nad morzem na błękitnym niebie Dzienny Bolid jaśniejszy niż Słońce w 1972 roku i tak się to zaczęło na dobre 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja interesuję się od niedawna bo nie cały rok.

początki były jak mialem 6 lat to umiałem wymienić wszystkie planety w koleności 8)

Później w telewizorni zobaczylem jakieś programy o astro potem przyłączli mnie do takiego cudu świata jak internet i wessało mnie na dobre :D chłonę wiedzę jak gąbka 8)

Na necie na jako piwerwsze trafiłem na fotki mgławic i tak mi sie to spodobało że zacząłem czytać i czytać aż się uzależniłem od astrnomii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze "jakoś tam"pociągała astronomia,ale zaczęło się na dobre(hehe ,przypomniałem sobie wreszcie jak to było... :D)gdy ściągnąłem z internetu program "Celestia"-planetarium 3D.Zobaczyłem na ekranie pięknego Jowisza no i postanowiłem wycelować w niego super teleskopem U5,który kiedyś kupił mój tata...Próbowałem go trafić pewnie z pół godziny 8) a gdy się udało zobczyłem tarczke z dwoma pasami :D Bardzo mi się spodobało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam od kiedy zawsze gdzieś tkwiła świadomość potęgi kosmosu, ale na dobre zainteresowałem się obserwacjami i postanowiłem coś przedsięwziąć w tej kwestii po wyjaśnieniu pochodzenia bólu... szyi. Po powrocie do domu zawsze stwierdzałem że boli mnie kark, jak myślicie: czemu ? W sumie to bardzo serio !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sie interesuje astro bo........ no ja niewiem:) A pochłonęłem się gdy jak miałem 5 lat zażyłem za dużą dawkę informacji (a raczej obrazków :D ) zawartych w atlasie kosmosu pozyczonym.... potem w 1996 (pamiętam to dobrze!) otrzymałem swój (do dziś to moja ulubiona ksziążka o astro), a na komunię w 1999 dostałem Óniwersała5.... :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu kumać, sprawa oczywista :wink: , nie myśl, że nie zauważyłem od razu, ale nie chcę komentować wszystkiego na forum, bo ...(tu wstaw co masz ochotę). A teraz krew mi odpłynęła do jelit i trawię w spokoju tą okropną mieszankę potraw wigilijnych. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz w podstawówce zaraziłem się astro, razem z kumplem i jego ojcem (po razierwszy widziałem wtedy teleskop na żywo), byłem w szoku gdy zobaczyłem np pierścienie saturna, jeszcze w podstawówce zapisałem się do PTMA w Toruniu, przez parę lat należałem do PTMA, lecz później nie było mnie stać na opłacenie tzw. czesnego. W liceum dostałem się na poziom wojewódzki do konkursu astronomicznego z pracą "SATURN I JEGO KSIĘŻYCE", no i od ok 6 lat miałem przerwę i teraz znowu mnie bardzo ciągnie do astronomii (jest trochę więcej czasu). Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było ok. roku 1998, byłem w Krakowie i na wystawie komisu ze sprzętem fotograficznym zobaczyłem wielkiego żółtego U8 "Szukacza Kobiet", pomyslałem wtedy "jak wiele musi być widać przez coś takiego, mars pewnie wygląda jak księżyc przez lornetkę" , wszedłem do komisu a sprzedawca dał mi namiar na firme p. Jacka U. Wróciłem do Lublina i zacząłem odkładać by po paru miesiącach kupic swojego U13 :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.