Skocz do zawartości

Teleskop TAŁ-1M


tomi29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do sprzedania używany rosyjski teleskop TAŁ-1M.Teleskop jest wyjęty z piwnicy gdzie mi tylko zajmuje miejsce więc jest lekko zakurzony. W piwnicy przeleżał kilka lat i na niektórych śrubkach pojawiła się lekka rdza co widać na zdjęciach. Mogę je wymienić na nowe jak ktoś chce. Jest kilka zadrapań na tubusie i montażu. Lustra są w dobrym stanie bez żadnych odprysków i przebarwień(nie napiszę że w bardzo dobrym bo była by to przesada ale proszę mi wierzyć że niektóre nowe teleskopy miałem w gorszym stanie) .Wyposażony jest w oryginalny napęd w jednej osi(chyba jeszcze sprawny jutro sprawdzę). Statyw i tubus jest naprawdę solidny wykonane z aluminium.Śruby do kolimacji lustra zostały wymienione kilka lat temu na imbusow z powodu wygody kolimacji(widać je na zdjęciu)

 

Teraz napiszę co brakuje:

- Oryginalnego zasilacz 12 V (dostał chyba nóg i nie mogę go znaleźć ,można dopasować inny byle mocny)

- Soczewka Barlowa

- Okularu chyba 30 mm

 

Czekam na propozycje ceny

 

W razie pytań proszę pisać.

Zainteresowanym mogę na maila przesłć dodatkowe zdjęcia(dopiero jutro)

 

Pozdrawiam

post-5628-1215021176_thumb.jpg

post-5628-1215021188_thumb.jpg

post-5628-1215021222_thumb.jpg

post-5628-1215021239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.