Skocz do zawartości

Obiekt na lipiec - propozycje


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, czy przy okazji plebiscytu nie zrobić kolejnej zabawy, która trwała by równolegle i przy okazji była przyczynkiem do zrobienia docelowej fotografii plebiscytowej?

 

Chodzi o to, że zgłaszalibyśmy propozycję obiektów na dany miesiąc, a potem starali się w wolnych chwilach zrobić dany obiekt najlepiej jak potrafimy. Interpretacja całkowicie własna. Można w obiekcie szukać detalu długą ogniskową, można też szukać szansy w szerokim ujęciu EDkiem, albo i jeszcze szerzej?

 

To by pokazało rozpiętość sprzętu, różne możliwości - i w cale niekoniecznie w takim, że najlepsza jest długa ogniskowa. Wszystkie zdjęcia umieszczane w jednym wątku, potem jakaś szybka forma ankiety i wybór najfajniejszego.

 

Mi się to podoba z kilku powodów - dodatkowa motywacja do wyciągnięcia sprzętu, fun, no i obalenie kolejnych mitów.

 

A co wy sądzicie? Robimy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym tygodniu, jak pogoda dopisze, mam zamiar zająć się Strzelcem i to raczej dość szeroko. Pewnie też skieruję obiektyw w stronę M31, ale to tylko tak dla zabawy, żeby potem jak już będzie wysoko wiedzieć czym do niej startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to ngc 7635, potocznie zwany bąblem, powód:

obiekt łatwo dostępny,

można zrobić z długiej ogniskowej samego bąbla,

można w szerszem kadrze z m52,

można jeszcze w szerszym z ngc 7538,

można w mega szerokim kadrze z mgławicą Sh2-157,

można przez filtry fąskopasmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to ngc 7635, potocznie zwany bąblem, powód:

obiekt łatwo dostępny,

można zrobić z długiej ogniskowej samego bąbla,

można w szerszem kadrze z m52,

można jeszcze w szerszym z ngc 7538,

można w mega szerokim kadrze z mgławicą Sh2-157,

można przez filtry fąskopasmowe.

 

Podpisuje sie pod tym, ale z zastrzeżeniami podziału na kategorie, np B/W i sprzętowymi.

 

ps. Strzelec to karkołomna propozycje, gdyż nie dla wszystkich jest dostępny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zasada jest taka, że zdjęcia pokazujemy od razu, w trakcie rodzenia. Nie czekamy zawistnie do końca miesiąca, żeby wywalić MEGA SZOKERA. Pracę można sobie poprawiać do końca miesiąca. To trochę taki ring, będą emocje, ale też i nauka i pokazanie czytelnikom, na czym polega różnica - np. między ogniskowymi, a skalą obiektów, między achromatem, a APO, etc.

 

Mój głos idzie na bąbla. Jak do niedzieli nie będzie protestów (nie wiem, np. ekologów), to zabawę uważam za otwartą.

 

PS. Czas zatankować maszyny, zmienić opony, odmalować lakier na tubie. Będzie gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu tak cicho w tym wątku, pewnie wszyscy bąblują ;)

też próbowałem, ale coś mnie podkusiło, żeby spróbować jak działa eqmod z kabelkiem pierro astro

i totalna porażka, o ile instalacja i praca bez problemu to do guidowania trzeba chyba mieć dedykowany komputer, nawet 2 minutowe expozycje to krechy, szczerze mówiąc to nieguidowane już lepiej wychodzą, w/g mnie ten cały eqmod to jakieś jedno wielkie nieporozumienie,

ale do rzeczy

 

IMG_0020crop.jpg

to crop surówki ponad 600 sek ekspozycji,

a to resize pełnego kadru:

IMG_0020res.jpg

350D w C8N na EQ6, iso 800

mam nadzieję, że uda mi się dozbierać dużo więcej materiału

a wtedy Piotrek na kolanie usunie gradient :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.