Skocz do zawartości

Obiekt na lipiec - propozycje


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

powracając do tematu....

 

posiedziałem troche nad luminacją, kilka godzin spędzonych w szopie i taki oto efekt:

 

 

 

prosze o komentarze, co się podoba, co sie nie podoba, co zmienić,

zdjęcie jest cały czas na etapie tworzenia, więc każda uwaga i sugestia może być pomocna.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Ludziska, róbta te fotki bo człowiek przynajmniej oko nacieszy :Beer:

Zrobie chodzmym mial sprzet rozstawaic na srodku rynku i leciec klatki 2minutowe :szczerbaty:

Rozumiem ze osteczny termin to 31 lipca godz 23.59 ? :) to chyba bedzie szansa bo znowu wtedy okres nowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze osteczny termin to 31 lipca godz 23.59 ? :) to chyba bedzie szansa bo znowu wtedy okres nowiu

Jak dla mnie - może być.

 

powracając do tematu....

 

posiedziałem troche nad luminacją, kilka godzin spędzonych w szopie i taki oto efekt:

 

 

 

prosze o komentarze, co się podoba, co sie nie podoba, co zmienić,

zdjęcie jest cały czas na etapie tworzenia, więc każda uwaga i sugestia może być pomocna.

Weź ty się uspokój ;) Kurde - masakrujesz tym szerokim kątem. Doświeć do tego resztę narrowbandu i będzie naprawdę zjawiskowe zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracając do tematu....

 

posiedziałem troche nad luminacją, kilka godzin spędzonych w szopie i taki oto efekt:

 

 

 

prosze o komentarze, co się podoba, co sie nie podoba, co zmienić,

zdjęcie jest cały czas na etapie tworzenia, więc każda uwaga i sugestia może być pomocna.

 

 

a co tu ma się nie podobać?

masakra po prostu

masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde !!!! ile na zdjęciu Piotrka jest czarnej materii . Po prostu piękne !!! . Mój Joker z Wrocka daje do pieca :Beer: Jestem dumny z Ciebie , takie foty z klubu Syriusz -powalasz wszystkich na matę . Cieszę się bardzo , ciekawe jak wisi wara tym co sądzili że mają monopol na astrofoto i odeszli na inne fora . Daj znać jak będziesz robił ekspozycje , ja będę rozpędzał chmury :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to crop surówki ponad 600 sek ekspozycji,
Zrobie chodzmym mial sprzet rozstawaic na srodku rynku i leciec klatki 2minutowe :szczerbaty:

 

Nie zebym koniecznie chcial robic dwuminutowki ale prosze oto niguidowane 124s po lekkiej obrobce.

Jak by tak wcisnal 50 klatek to hoho ;)

 

Babel120ss.jpg

 

Piotrek_S podszedl do projektu z takim rozmachem ze tylko go dopingowac bo na chwile obecna malo co go moze przebic B)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Bardzo się cieszę, że wrzucacie też te "gorsze" zdjęcia. Pamiętajmy, że ten wątek nie służy żadnym głosowaniom, a po prostu - "just4fun". Zawsze to jakaś edukacja i motywacja do zabawy i nauki.

 

Poza tym - już widzę z tego spory plus. Myślę, że teraz bardziej niż wcześniej będziemy myśleć o kadrze, ogniskowej, etc.

 

Ja sprzęt mam gotowy, tylko z drobną niedogodnością - leży w Warszawie :szczerbaty: Jutro wieczorem planuję jechać do obserwatorium i przez najbliższe dni z niego nie wychodzić - przynajmniej do póki nie poinstaluję wszystkiego do kupy.

 

Pewnie pogody nie będzie na zabawę, ale co tam... nigdzie się nie spieszy. To zabawa rozpisana na całe życie :)

 

A wy dopalajcie materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo , ciekawe jak wisi wara tym co sądzili że mają monopol na astrofoto i odeszli na inne fora . Daj znać jak będziesz robił ekspozycje , ja będę rozpędzał chmury :rolleyes:

Trzeba faktycznie przyznać, że "trochę" pozmieniał się układ sił - w tej naszej "lidze" astrofotograficznej ;) Najbardziej cieszy to, że na "scenie" mamy nowe osoby. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączę. :Salut: Sprzęt już prawie dopracowałem, więc można się mierzyć, tylko jak patrze na tę pogodę :burza:<_< to mi się źle robi. Jak tak dalej pójdzie, to się wakacje skończą, a my nie skończymy focenia :angry:

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda faktycznie nie rozpieszcza, ale coś tzn. 16 x 6 min iso 400 uzbierałem (od razu sie przyznam, że w zeszłym roku, bo w tym to tzw. kupa), canon 300d niemodyfikowany, eq5, c6n bez korektora komy

 

po poprawie pogody ustrzelę to raz jeszcze - już z korektorem

 

m52.jpg

 

pozdrawiam,

Bartosz

 

PS. jeżeli materiał z zeszłego roku nie może być to proszę moderatora o usunięcie postu :Beer:

Edytowane przez Bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz trzeba by cos wrzucic ..... B)

 

Dopalac klatek nie bede chyba ze bedzie pogoda i temperatura na ponad 10min klatki i bede mial ochote na to jeszcze patrzyc

Obiekt trudny dla canona, tak generalnie.

 

A może jakieś dane zdjęcia? Pamiętaj, że samo zdjęcie to nie wszystko, liczy się też jak jest podane, zupełnie jak w kulinariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś dane zdjęcia? Pamiętaj, że samo zdjęcie to nie wszystko, liczy się też jak jest podane, zupełnie jak w kulinariach.

Widzisz dostałeś danie (mam nadzieje ze smakowite) a pytasz po prostu jakich składników użyłem i jak zrobiłem - to powinno pozostać tajemnica szefa kuchni i nie ma nic wspólnego z serwowaniem dania B)

No ale mysle ze "Nutrition facts" moge podac :szczerbaty: Prosze bardzo:

 

3 sesje - jedna (najdluzsza) w chorej temperaturze 25+ st czyli kelnerka przyniosla dymiący talerz

40 x 8 min

 

Sprzet standardu MarcinPC o kodzie "SW6"CG5GT350DMODISO800" - trzeba by jakims programem wygenerowac kod paskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dostałeś danie (mam nadzieje ze smakowite) a pytasz po prostu jakich składników użyłem i jak zrobiłem - to powinno pozostać tajemnica szefa kuchni i nie ma nic wspólnego z serwowaniem dania B)

No ale mysle ze "Nutrition facts" moge podac :szczerbaty: Prosze bardzo:

 

3 sesje - jedna (najdluzsza) w chorej temperaturze 25+ st czyli kelnerka przyniosla dymiący talerz

40 x 8 min

 

Sprzet standardu MarcinPC o kodzie "SW6"CG5GT350DMODISO800" - trzeba by jakims programem wygenerowac kod paskowy.

 

świetne !

gratulacje

PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie totalna porażka pogodowa nie pozwala zrobić nic sensownego. Wczoraj w zasadzie tylko dla rozruszania sprzętu strzelałem w bąbla. Cały czas chmury, tylko jedna klatka nadawała się do czegokolwiek.

 

20 min. 1 klatka przez chmurzyska. Może dzisiaj da radę zrobić coś sensownego. Widać, że nawet przez f7,7 można fotografować w Ha. Reduktora do f5,6 ciągle nie mam jak podpiąć do TOA, bo brakuje focusera...brrr. Ciągłe czekanie na złączki.

CCD_Image_X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem, że się dołączę i już mam nieco materiału. Wczoraj wreszcie pogoda pozwoliła na małe co nie co. Wracają astronomiczne noce, więc teraz będzie tylko lepiej. Jedynie po 1 w nocy wyszedł księżyc i było po robocie.

 

Dopiero w obróbce zauważyłem, że jeszcze ostrość nie jest ustawiona na perfekt, a dwa korektor też trzeba jeszcze doregulować, bo mi nie skorygował całego pola.

 

Tak czy inaczej wyszło mi coś takiego, myślę, że jeszcze w tym tyg. dopalę materiału.

SW6'' HEQ5PRO 300DMOD ISO800

11x8min

buuble1modma_yma_y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.